25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

KOD IMA DELPHI

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Pragniemy przedstawić, czym jest kod IMA Delphi i wyjaśnić nieco, jakie ma on znaczenie w przypadku pracy wtryskiwaczy nie tylko tej marki. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że kod IMA, jest wprowadzony do sterownika i pozwala określić dawkę wtrysku uzyskaną w danym czasie. Jednak wtryskiwacz Delphi jest nieco odmienny w swej charakterystyce od podzespołów innych marek. Wnioskować z tego można, że kod wtryskiwacza Delphi musi być wyposażony w znacznie większą ilość informacji. Sugeruje to, że sterownik informowany jest pełnym opisie czasów tak zwanych zasterowań w wypadku różnych ciśnień, by precyzyjnie upuścić paliwo, ale bez wykonania niekontrolowanego wtrysku do komory, w której zachodzi jego spalanie.

Kod IMA Delphi
Kod IMA Delphi

Kodowanie wtryskiwaczy Delphi Renault

Warunkiem niezbędnym jest dodawanie wtryskiwaczy po regeneracji bądź wymianie, ponieważ jeżeli czynnik ten nie zostanie spełniony, musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Najczęściej należą do nich zwiększone zużycie paliwa i nierówna praca silnika. Ponadto rozkodowane wtryski objawy potrafią dawać na tyle silne, jak szybkie zatkanie układu wydechowego, a w niektórych przypadkach nawet jego rychłe wypalenie. Niebezpiecznym następstwem jest też w dużym stopniu zwiększona emisja spalin do środowiska, a trzeba mieć na uwadze, że to w celu przestrzegania określonych norm powstał ten rodzaj zasilania. Z tego można wywnioskować, że generator kodów IMA jest konieczny do zapewnienia, nie tylko wysokiego komfortu jazdy samochodem, ale także czystości powietrza, którym oddychamy. W autoryzowanych serwisach proces kodowania jest jednym z podstawowych etapów przywracania wtryskiwaczy do żywotności. Nie ma więc możliwości jego pominięcia, co jest wystarczająco dużym atutem, by wybrać profesjonalną pracownię w celu wykonania regeneracji bądź wymiany wtryskiwaczy z wszystkimi korzyściami tych zabiegów.

Kodowanie wtryskiwaczy Delphi Renault
Kodowanie wtryskiwaczy Delphi Renault

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA