Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Korekty pompowtryskiwaczy VCDS, VAG-COM, VAS - LOGI. Jakie powinny być prawidłowe – opis

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Korekty pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Pompowtryskiwacze miały niewłaściwe korekty dawek wtrysku więc zostały wysłane do regeneracji
Korekty pompowtryskiwaczy VCDS, VAG-COM, VAS - Logi. Jakie powinny być prawidłowe - opis

Poprawne odczyty korekt pompowtrysków powinny mieć wartość bliską 0. W przypadku drobnych odchyleń wartości, należy pamiętać, że program uznaje przedział od -2,8 mg do +2,8 mg za akceptowalne zakresy korekt.

Naprawy związane z pompowtryskiwaczami niemal zawsze wymagają dokonania odczytów korekt pompowtrysków, czym zazwyczaj zajmują się mechanicy w warsztatach. Jeśli jednak sam chcesz zinterpretować odczyty korekcji, nie mogłeś lepiej trafić. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie powinny być prawidłowe korekty pompowtryskiwaczy VCDS, VAG, jak odczytywać korekcje oraz jakiego rodzaju informacji mogą Ci one dostarczyć. Jeśli chcesz sprawdzić wydajność pompowtryskiwaczy lub zbadać przyczyny awarii pompowtryskiwaczy, zapoznaj się z opracowanym przez nas artykułem.

Dzięki komputerowi diagnostycznemu wykryto niewłaściwe korekty pompowtryskiwaczy
Komputer diagnostyczny i korekty pompowtryskwiaczy

1. Pompowtryskiwacze w dieslu – poprawne funkcjonowanie układu

W opracowaniu poświęconemu szeroko rozumianej diagnostyce pompowtryskiwaczy zawarliśmy również opis poprawnego działania pompowtrysków w Dieslach. Pompowtryskiwacze zawierają w swojej budowie zaawansowaną strukturę łączącą funkcje nie tylko wtrysku paliwa, ale także pompy. Mimo tego, że obecnie ich produkcja jest już zakończona dla samochodów osobowych, trwałe pompowtryski możemy spotkać w wielu pojazdach wyprodukowanych przed nałożeniem ograniczeń. Zwolennicy pompowtrysków zazwyczaj jako główną zaletę mechanizmu wymieniają możliwość wytworzenia bardzo wysokich wartości ciśnienia sięgających nawet 2400 barów. Dzięki tak wysokim parametrom olej napędowy jest rozpylany w optymalny sposób i efektywnie spalany w silniku. Co sprawia, że możliwe jest działanie pompowtrysków w ten sposób, a na dodatek struktura może pracować nawet po przejechaniu 350 000 kilometrów? W każdym pompowtryskiwaczu wyróżnić możemy istotne elementy budowy takie jak iglica, rozpylacz, komora wysokiego ciśnienia, dopływ oleju napędowego, przelew, tłoczek odpowiadający za regulację ciśnienia paliwa, zawór elektromagnetyczny (bądź piezoelektryczny) oraz tłoczek pompy. Opisywane pompowtryskiwacze śmiało można opisać jako dwa w jednym, gdyż ich działanie polega właśnie na bezpośrednim wtrysku sprężonego paliwa do silnika. Co ważne, do każdego cylindra przypisany jest osobny pompowtryskiwacz, dla którego kąt wtrysku paliwa oraz dawki oleju napędowego są określane w sposób indywidualny. Zainicjowana przez obracający się wałek rozrządu praca pompowtrysku polega na realizacji tak zwanego przedwtrysku paliwa, a następnie wygenerowania i dostarczenia właściwej dawki paliwa. Przed wystąpieniem tej fazy mamy do czynienia z etapem zassania paliwa do komory wysokiego ciśnienia i do przetransportowania oleju do kanału niskiego ciśnienia, natomiast po wtrysku zasadniczym zachodzi wyłączenie struktury elektromagnetycznej oraz uwolnienia niepotrzebnej ilości paliwa do obwodu, w którym panuje niskie ciśnienie. Wszystkie akcje dotyczące pracy pompowtryskiwaczy charakteryzują się dużą dynamiką, co cieszy posiadaczy diesli, którzy wymagają wysokiej dynamiki pracy jednostki napędowej.

Pompowtryskiwacze z niepoprawnie działającego układu wysłano do regeneracji
Pompowtryskiwacze w dieslu - poprawne działanie układu

2. Awarie pompowtrysków i ich przyczyny

Mimo tego, że pompowtryski są postrzegane jako elementy o wysokiej wytrzymałości na intensywną eksploatację, mogą one ulegać zużyciu i uszkodzeniom. Wśród najczęściej wymienianych awarii, do których diagnostyki przydają się korekty wtryskiwaczy, należą uszkodzenia wynikające ze stosowania zanieczyszczonego paliwa, zapowietrzenie pompowtrysków, nieszczelności w obrębie pompowtrysku, niesprawne wiązki pompowtryskiwaczy, a także zaklejenie delikatnych końcówek pompowtrysku. Skąd biorą się uszkodzenia pompowtrysków w dieslach? Zgodnie z tym, co już wspomnieliśmy, w największym stopniu przyczynia się do tego tankowanie złej jakości oleju napędowego bądź paliwa, do którego mogły przedostać się zanieczyszczenia, a także nieszczelności przewodów paliwowych czy brak smarowania w pompowtrysku. Warto wyobrazić sobie, że pyły o najmniejszych średnicach stanowią poważne zagrożenia dla mechanizmu, który pracuje pod tak wysokimi wartościami ciśnienia, jak pompowtryskiwacz. Kierowcy, którzy z uwagą obserwują pracę swojego samochodu, z pewnością zauważą typowe objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy. W obliczu wystąpienia oznak awarii warto skorzystać z usługi, jaką jest sprawdzenie pompowtryskiwaczy. Cena kontroli działania pompowtrysków, podczas której sprawdza się między innymi BIPy pompowtryskiwaczy, jest kilkukrotnie niższa od kosztów zakupu zamienników. Jakie objawy powinny skłonić nas ku skierowaniu się do serwisu? Uszkodzone pompowtryski wysyłają nam wiele sygnałów, natomiast najłatwiej będzie nam zauważyć problemy z uruchomieniem pojazdu, gdyż paliwo jest niedostatecznie dawkowane do silnika. Kolejną typową oznaką tego, że powinniśmy skonsultować działanie pompowtrysków z mechanikiem, jest zwiększona głośność pracy silnika, znaczne spadki bądź nieuzasadnione skoki poziomu oleju silnikowego, przechodzenie silnika w tryb awaryjny oraz mocne dymienie na biało z rury wydechowej. Przejdź do kolejnej części opracowania i dowiedz się, jak powinna przebiegać prawidłowa interpretacja logów vag oraz jak wybrać serwis, w którym mechanicy posiadają specjalistyczną wiedzę na temat tego, co oznacza wysoki BIP na pompowtrysku, co sygnalizują ujemne BIPy TDI czy jak zrobić logi dynamiczne vcds lite.

Przyczyną awarii w tym układzie były niewłaściwe dawki korekty
Awarie pompowtrysków i ich przyczyny

3. Logi pompowtryskiwaczy źródłem informacji o pompowtrysku

Korekty pompowtryskiwaczy wiążą się z koniecznością odczytania i zinterpretowania logów. Co dokładnie określamy tą nazwą? Logi dotyczą odczytywania i zapisywania w pamięci danych dotyczących szeroko pojmowanej pracy samochodu. W pojazdach możliwy jest odczyt logów podczas pracy silnika, dostępne są także logi statyczne. Opis logów statycznych polega na interpretacji funkcjonowania układów pojazdu w chwili, gdy jego praca jest realizowana na biegu jałowym. Przykładowe wskazania logów VAG-COM mogą dotyczyć odpowiednio parametrów na biegu jałowym, dawek wtryskiwanego paliwa, układu recyrkulacji spalin, kąta początku wtrysku, regulacji równomierności obrotów silnika, przy czym ich odczyty przeprowadza się zarówno na biegu jałowym, jak i w momentach pełnego obciążenia silnika. W jednostkach napędowych TDI wykonuje się logi statyczne grupy 18 VAG oznaczonych jako 001, 003, 004 oraz 013, logi dynamiczne grup 001, 003, 004, 008, 010 i 011, a także logi grupy Basic Settings (w tym logi turbiny) 000, 003, 004 oraz 011. Warto wiedzieć, że wykonywanie logów statycznych powinno trwać przez minutę i bez zwiększania obrotów silnika, natomiast logi dynamiczne wymagają od nas osiągnięcia obrotów z przedziału 1400-4000 na minutę. Aby dokonywać odczytów, warto skorzystać z Vaglog Decoder, natomiast kanał Povagowani logi przedstawia w bardzo przejrzysty sposób. Programy diagnostyczne VCDS oraz VAG-COM to świetne narzędzia, jeśli chcemy zdiagnozować duże BIPy dodatnie bądź uzyskać inne dane regulacyjne pompowtryskiwaczy, w interpretacji uzyskanych danych pomoże nam także Vaglogger.

Dzięki logom pompowtryskiwaczy uzyskano wszystkie informacje o pompowtrysku
Logi pompowtryskiwaczy źródłem informacji o pompowtrysku

Uszkodzone pompowtryskiwacze w serwisie

Jakie rozwiązania problemów z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami mogą zaproponować klientom pracownicy serwisów regeneracji pompowtrysków? Oprócz umiejętności praktycznych z zakresu tego, jak dokręcić pompowtryskiwacze oraz jak ustawić pompowtryski, posiadają oni bogatą wiedzę teoretyczną. Warto naprawiać pompowtryski, gdyż bez ich prawidłowej pracy samochód nie będzie zasługiwał na miano sprawnego ani bezpiecznego środka lokomocji, a naprawa bądź regeneracja pompowtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie to koszt o wiele niższy od zakupu nowych pompowtrysków. Co ważne, w przypadku pompowtrysków nie ma konieczności naprawy ani wymiany wszystkich pompowtryskiwaczy, można natomiast zająć się tylko tymi, których działanie jest nieprawidłowe. Nie pozwól, aby lejący pompowtrysk bądź w inny sposób uszkodzone wtryskiwacze stały się pośrednią bądź bezpośrednią przyczyną uszkodzeń układu doładowania, filtra cząstek stałych, turbo, jednostki napędowej czy rozrządu. Każda awaria, jaką sygnalizuje nasz pojazd, powinna być zażegnana jak najwcześniej, kwestia ta dotyczy właśnie problemów z pompowtryskami.

W serwisie można naprawić praktycznie wszystkie typy modele i rodzaje pompowtryskiwaczy
Uszkodzone pompowtryski w serwisie
Udostępnij wpis

Komentarze

Frodo

Wystawiono Rok temu

Korekty pompowtryskiwaczy to proces, podczas którego elektroniczny układ sterowania silnika (ECU) dostosowuje parametry pracy pompowtryskiwaczy do obecnych warunków. Jest to ważne, aby zapewnić optymalne działanie silnika i zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych substancji. Programy takie jak VCDS, VAG-COM, VAS pozwalają na zmianę parametrów pracy pompowtryskiwaczy za pomocą specjalnego oprogramowania. Podczas korekty, specjalista może uzyskać dostęp do logów ECU, które pokazują aktualne parametry pracy silnika. Prawidłowe parametry pracy pompowtryskiwaczy zależą od wielu czynników, takich jak model silnika, warunki eksploatacji, stopień zużycia itp. Dlatego ważne jest, aby korekty były przeprowadzane przez specjalistę, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jednym z ważnych parametrem jest ciśnienie wtrysku, powinien ono być odpowiednie do modelu silnika i warunków eksploatacji. Logi z ECU mogą pomóc w określeniu czy jest ono prawidłowe czy nie, a następnie specjalista może dokonać odpowiednich korekt, aby przywrócić prawidłowe ciśnienie wtrysku. Innym ważnym parametrem jest dawka paliwa, która jest ilością paliwa wtryskiwaną przez pompowtryskiwacz. Prawidłowa dawka paliwa zależy od wielu czynników, takich jak temperatura silnika, ciśnienie powietrza itp. Logi ECU mogą pomóc w określeniu, czy dawka paliwa jest odpowiednia czy też nie, a następnie specjalista może dokonać odpowiednich korekt, aby ją dostosować do prawidłowych wartości. Korekty pompowtryskiwaczy są ważne dla prawidłowego działania silnika, zwiększenia jego wydajności i zmniejszenia zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji. Dlatego ważne jest, aby były one przeprowadzane przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Czy ta opinia była pomocna?

Gigus

Wystawiono 4 lata temu

Piszę z zapytaniem, czy pompowtryskiwacze do silnika BLS też regenerujecie?

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 4 lata temu

Witam, Mam cztery pompowtryskiwacze do regeneracji? Jaki byłby mniej więcej koszt naprawy całego kompletu?

Czy ta opinia była pomocna?

Adam123

Wystawiono 4 lata temu

@Bartuś345 no niestety regeneracja pompowtryskiwaczy kosztuje, ale chce się jeździć samochodem a nie rowerem to trzeba czasem zainwestować:)

Czy ta opinia była pomocna?

WOJTEK

Wystawiono 4 lata temu

SUPER ARTYKUŁ, NAPRAWIAŁEM U WAS POMPOWTRYSKIWACZE I AUTO CHODZI JAK Z SALONU!

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

Mnie też dopadł problem z parametrami pompowtryskiwaczy 1.9 tdi. Poza tym, super artykuł.

Czy ta opinia była pomocna?

Majster

Wystawiono 5 lat temu

Padły mi parametry pompowtryskiwaczy w 1.9 i nie chcą za Chiny działać poprawnie. Na kompie podaje wysoki bip na pompowtrysku. Pytanie do majstrów - jak ustawić bipy pompowtryskiwaczy i czy muszę to robić w pracowni. Pozdrawiam, Grzesiek

Czy ta opinia była pomocna?

Marcelx

Wystawiono 5 lat temu

Podziwiam wiedzę na ten temat, dla mnie logi to już trochę czarna magia. Myślę, że w swoim aucie będę umiał rozpoznać objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy, ale z taką awarią prosto do mechanika, sam nic nie zdziałam

Czy ta opinia była pomocna?

Ireneusz

Wystawiono 5 lat temu

A jakie są objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy? Można gdzieś o tym poczytać?

Czy ta opinia była pomocna?

TwinT

Wystawiono 5 lat temu

Szkoda, że nie jest wyjaśnione dokładnie odczytywanie logów, ale artykuł poza tym jest na prawdę świetny :D

Czy ta opinia była pomocna?

bigusz

Wystawiono 5 lat temu

Fajne te logi, ale jeszcze trzeba umieć je czytać :D

Czy ta opinia była pomocna?

Ireneusz

Wystawiono 5 lat temu

sam myślę nad zakupem vag-com, dzięki za praktyczne info na temat opcji odczytania korekcji pompowtrysków :)

Czy ta opinia była pomocna?

Bartuś345

Wystawiono 5 lat temu

U mnie niedawno w całym komplecie uszkodzone były cewki... Tanio nie zapłaciłem za regenerację neistety.

Czy ta opinia była pomocna?

xens

Wystawiono 5 lat temu

Świetnie ma Audi i końcu wiem co to są te całe logi raz jakie powinny być korekty :D

Czy ta opinia była pomocna?

Anneannee

Wystawiono 5 lat temu

Ekstra artykuł! Szukałam informacji na temat korekcji wtrysków, bo mechanik coś o tym mówił, a ja totalnie nie miałam pojęcia o co mu może chodzić

Czy ta opinia była pomocna?

asdsa

Wystawiono 5 lat temu

dsad

Czy ta opinia była pomocna?

test

Wystawiono 5 lat temu

test

Czy ta opinia była pomocna?

asd

Wystawiono 5 lat temu

asd

Czy ta opinia była pomocna?

tes

Wystawiono 5 lat temu

test

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki