25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

POMPOWTRYSKIWACZE OBJAWY | Autoryzowany Bosch Car Service – Pawlik

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.69

Uszkodzone pompowtryski Boscha naprawiamy i regenerujemy

Wprowadzony przez koncern Volkswagen Aktiengesellschaft w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych układ pompowtryskiwaczy był rozwinięciem idei zapoczątkowanej przez producenta sprzętu ciężkiego Caterpillar, który potrzebował wydajnego i trwałego systemu wtrysku paliwa do silników wysokoprężnych.

Układ mechanicznego wtrysku z wykorzystaniem pompowtryskiwaczy eliminuje zbędne przewody wysokiego ciśnienia między pompą a wtryskiwaczami, ponieważ każdy wtryskiwacz zostaje bezpośrednio zintegrowany z własną pompką, tworząc jedno urządzenie, zaś jeden pompowtryskiwacz zasila jeden cylinder. Dzięki temu znika problem dotyczący zjawiska pulsacji dawek paliwa, powodujący nierównomierne warunki pracy pomiędzy cylindrami. Dodatkowym atutem połączenia tych dwóch połączeń w jedno, nazywane pompowtryskiwaczem, jest uzyskiwanie wysokiego ciśnienia dawki paliwa, osiągającego wartość 2000bar w pierwszej generacji układu. Pompowtryskiwacze okazały się również bardziej odporne od konkurencyjnego systemu Common Rail na złej jakości olej napędowy, który w niektórych regionach świata może przytrafić się nawet dzisiaj, a także wykazywały się mniejszym apetytem silnika w nie wyposażonego na paliwo.

Trwałość i parametry użytkowe pompowtryskiwaczy zaowocowały zamontowaniem tego układu w wielu silnikach, wykorzystywanych nie tylko przez grupę VAG, również przez innych konstruktorów. Pompowtryskiwacze pojawiły się w praktycznie wszystkich jednostkach z zapłonem samoczynnym, produkowanych przez Volkswagena w latach 1999-2012, pojawiły się więc pod maskami samochodów takich marek jak Audi, DAF, Seat, Skoda, Volkswagen, Renault, Ford, Land Rover, Volvo, Mercedes-Benz, , czy Scania, MAN zarówno w małolitrażowych silnikach pokroju 1.2TDI, jak i potężnych jednostkach z ciągników siodłowych, jak choćby 12.5 znanej z produkowanej przez DAFa serii XF.

Progiem nie do przejścia dla pompowtryskiwaczy okazała się norma emisji spalin EURO 4, przez którą większość producentów(w tym Volkswagen AG) zatrzymało programy rozwojowe systemu i zaczęła zastępować pompowtryskiwacze układem Common Rail. Ponadto pompowtryskiwacze Bosch znacznie komplikowały budowę głowicy silnika, zwiększając także jej wymiary. O ile zaawansowany konstrukcyjnie układ rzadko, kiedy zawodzi, o tyle jego serwis potrafi osiągać bardzo wysokie koszty, dlatego wraz z pierwszymi objawami awarii pompowtryskiwaczy dobrze jest jak najszybciej skontaktować się z zakładem Autoryzowanym Bosch Car Service Pawlik, który będzie w stanie przeprowadzić ich dokładną diagnostykę i regenerację. Jakie zatem objawy mogą towarzyszyć uszkodzeniu tych urządzeń? Z pewnością może to być hałas związany z nieprawidłowym działaniem któregoś z elementów. Jest to objaw, któremu bardzo często towarzyszy utrata mocy w pojeździe. Często do tego grona dołącza nierówna praca jednostki napędowej, rzadziej czarne kłęby dymu wydobywające się z układu wydechowego i wywoływane niedopalaniem mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania. Warto jednak pamiętać, iż żaden z powyższych objawów nie dotyczy jedynie defektu pompowtryskiwaczy i może oznaczać awarię zupełnie innego podzespołu w samochodzie. Niezależnie od tego konieczne jest sprawdzenie pojazdu i, w razie gdyby przyczyną okazały się pompowtryskiwacze, oddanie wadliwych urządzeń do wyspecjalizowanego w ich regeneracji warsztatu Bosch Diesel Service, posiadającego zarówno odpowiednie narzędzia (eps 815 cambox) jak i wykwalifikowanych pracowników, co zagwarantuje użytkownikowi wysoką sprawność urządzenia i jego parametry nie odstające od nowych egzemplarzy.

Miejscowość Kraków, Mielec, Rzeszów, Lublin, Katowice, Jaworzno, Kielce, Szczecin, Warszawa, Białystok, Łódź, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Sieradz, Radom, Krosno, Tuchola, Suchedniów, Lubartów, Sochaczew, Koszalin, Iława, Poznań, Wrocław, Krosno, Opole, Wałbrzych, Legnica, Kalisz, Zielone Góra, Częstochowa, Włocławek, Bydgoszcz, Bielsko Biała, Toruń, Elbląg, Olsztyn, Mrągowo, Ople, Rybnik, Suwałki, Siedlce, Inowrocław, Tczew, Grudziądz, Konin, Płock, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Lubin, Tarnobrzeg, Sandomierz, Łomża, Ostrołęka, Pruszcz Gdański, Starachowice, Olkusz, Zawiercie, Kędzierzyn Koźle, Żelazowa Wola, Skarżysko Kamienna, Nowy Sącz, Zamość, Pabianice, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Świdnica, Głogów, Przemyśl, Jasło, Biała Podlaska, Zakopane, Krynica Górska, Nowy Targ, Gniezno, Słupsk, Nadarzyn, Nowy Dwór Gdański, Gołdap, Chojnice, Sopot, Ciechanów, Międzychód, Wieluń, Pisz, Skierniewice, Żyrardów, Skawina, Włoszczowa, Bytom, Rawicz i wiele innych miast – naprawa pompowtryskiwaczy w Serwisie Bosch wysyłkowo.

Komentarze

1938 2020-03-17 11:48:56

Czy jeżeli masz uszkodzony korpus pompowtryskiwacza to da się to naprawić?

Grzegorz 2020-03-06 10:47:24

Niedawno wypróbowałem regeneracje pompowtryskiwaczy i jestem mile zaskoczony.

Green216 2019-08-29 09:09:13

Jestem zadowolony z faktu, że pompowtryski można naprawić :D

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO