25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

POMPOWTRYSKIWACZE REGENERACJA CENA | Serwis Diesel - Pawlik

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.59

Serwis Diesel – Pawlik – koszty naprawy pompowtrysków (Regeneration Injektoren Preis)


Pompowtryskiwacze to urządzenia, które rzadko ulegają jakimkolwiek awariom, jednak w przypadku ich wystąpienia serwis tego układu zasilania z wykorzystaniem nowych podzespołów potrafi być bardzo kosztowny.

System mechanicznego wtrysku paliwa Pumpe Düse zadebiutował na rynku pod koniec lat dziewięćdziesiątych za sprawą grupy VAG, pojawiając się chociażby w najpopularniejszej jednostce z zapłonem samoczynnym – 1.9TDI, a dokładniej w aż 25 wersjach tego silnika, produkowanych w latach 1998-2011. Z pompowtryskiwaczy korzystało wielu producentów samochodów, wśród nich były takie marki jak Audi a4, Skoda, Seat, Land Rover, Renault, Iveco, Volkswagen ( np. passat b5 b6 golf4 2,0 1,9 1,4 TDI), DAF, Scania, czy Ford.

Silniki z układem Pumpe Düse stały się bardzo popularnym wyborem zarówno wśród kierowców samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych, w tym ciągników siodłowych. Przyczyniło się do tego kilka czynników związanych z cechami użytkowymi pompowtryskiwaczy. Był to bowiem najbardziej wydajny układ zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym aż do pojawienia się czwartej generacji systemu Common Rail, mogącej uzyskiwać zbliżone ciśnienie dawki paliwa(około 2000bar). Pompowtryskiwacze cechuje także znacznie mniejsze zużycie paliwa oraz wyższy poziom trwałości podzespołów układu PD, co przekłada się na rzadsze pojawianie się potrzeby serwisu, czy rozbierania głowicy silnika.

Pompowtryskiwacze Bosch weszły na rynek z celem zastąpienia niewystarczająco wydajnego układu wykorzystującego pompę sekcyjną tłoczącą paliwo do wtryskiwaczy poprzez przewody wysokiego ciśnienia, w których następowało niepożądane zjawisko pulsacji ciśnienia i opóźnienia w dostarczaniu dawki paliwa. Urządzenia pierwszej generacji sterowane były elektromagnetycznie, jednak wraz z pojawieniem się drugiej generacji systemu wprowadzone zostały pompowtryskiwacze z elektrozaworami piezoelektrycznymi, które dzięki mniejszej masie mogą działać czterokrotnie szybciej od elektromagnetycznych.

Ich działanie polega na wykorzystaniu energii przekazywanej z krzywek osadzonych na wałku rozrządu do wytworzenia wysokiego ciśnienia dawki paliwa celem optymalnego rozpylenia jej w komorze spalania jednostki napędowej w dwóch wtryskach: wstępnym i zasadniczym. Tu pojawia się pierwsza wada pompowtryskiwaczy, a mianowicie skomplikowanie konstrukcji głowicy silnika i obciążenie wałków rozrządu, ponieważ do każdego pompowtryskiwacza wymagana jest jedna krzywka, a jeden pompowtryskiwacz zasila jeden cylinder jednostki napędowej. Druga wada to bardzo wysokie ceny nowych pompowtryskiwaczy i wysoki koszt serwisu dostosowanej do ich obsługi głowicy. Na szczęście w przypadku uszkodzenia pompowtryskiwaczy można powierzyć je fachowcom Bosch Diesel Service Pawlik zajmującym się profesjonalną regeneracją tych urządzeń przy użyciu odpowiedniego sprzętu i specjalistycznej wiedzy, niezbędnych do prawidłowego wykonania naprawy tak skomplikowanego układu. Jeżeli pompowtryskiwacze będą regenerowane w autoryzowanym serwisie diesla, można być pewnym, iż po przeprowadzeniu naprawy będą posiadały parametry identyczne jak nowe egzemplarze, zaś cena regeneracji pozwala na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy w porównaniu z zakupem kilku nowych urządzeń.

Komentarze

Staszek 2020-03-06 10:16:05

Czyściłem wtryskiwacze benzynowe, cena bardzo mi odpowiadała i serwis super.

Maja 2019-09-26 15:23:31

A droga jest regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch?

Flawia 2019-08-29 08:57:14

Dobrze się dowiedzieć o zasadzie działanie tego i owego :D

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO