25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Korekty paliwowe na minus

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Rozpracujemy, czym są korekty paliwowe na minus i postaramy się wyjaśnić także, co w praktyce oznaczają takie wartości. Korekty można opisać z obrazu odczytów pochodzących ze sterownika silnika. Dla określonych wartości założenia są takie, że minusowa korekta wtrysku zwykle oznacza krótszy czas wtrysku. Należy też wiedzieć, że to właśnie oprogramowanie sterownika silnika wyposażone w odpowiedni system, wyznacza czas potrzebny na wtrysk paliwa. W tych samych warunkach założenia mówią, że dodatnie korekty paliwowe oznaczają wydłużenie czasu wtrysku paliwa. Warto wiedzieć, że założenia te są prawidłowe w większości samochodów. Chociaż w wypadku niektórych pojazdów, szczególnie produkcji Volkswagen, analiza wartości dla określonych parametrów jest odwrotna od opisanej powyżej. W takim wypadku korekty paliwowe na plus będą się wiązały ze skróceniem czasu potrzebnego na wtrysk paliwa, a korekty paliwowe na minus zakładać będą dłuższy czas wtrysku. Jest to sytuacja rzadsza, więc dla większości modeli można przyjąć pierwsze założenia, jako główne.

 

Korekty paliwowe na minus
Korekty paliwowe na minus

 

Ujemne korekty paliwowe

 

Odpowiednie wartości parametrów zależą głównie od sterownika silnika, ponieważ to on ma za zadanie ich wyznaczanie. Określa także czy dany warunek został spełniony, a jeśli tak się nie stało program sterownika wyznacza kolejną wartość parametru. Nazywa się to długookresową korekcją dawki paliwa, którą sterownik zapamiętuje w pamięci RAM. Działania zapętlają się aż do przekroczenia zakresu, a taki proces można określić adaptacją czasu wtrysku. Widzimy przez to, że niepodważalne znaczenie ma tutaj sterownik i uszkodzenia w jego obrębie mogą oznaczać niepoprawne wartości. Niedopuszczalne jest przekroczenie określonych założeń, a zbyt wysokie korekty paliwowe na plus, ale także na plus nie mieszczące się zakresie, informują o problemach. W takim celu konieczna jest profesjonalna diagnostyka wtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie. To pozwoli zlokalizować źródło problemu i dobrać odpowiedni sposób naprawy układu zasilania.

 

Ujemne korekty paliwowe
Ujemne korekty paliwowe

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO