Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kody IMA wtryskiwaczy Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Kody IMA wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kody IMA (Injektoren-Motor-Abstimmung) to specjalne kody programowania dla wtryskiwaczy firmy Bosch, które są dostarczane wraz z nowymi wtryskiwaczami. Te kody zawierają specyficzne ustawienia dla danego silnika, które umożliwiają dostosowanie wtryskiwacza do indywidualnych wymagań silnika. Warto wiedzieć, że kod IMA Bosch określa jedynie korektę dawek paliwa, co jest charakterystyczne dla wtryskiwaczy elektromagnetycznych. W przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych niezbędny jest jeszcze opis korekty napięcia wtryskiwacza, który nosi nazwę ISA. Jest to poniekąd rozwinięcie kodu IMA, który wtryskiwacz piezoelektryczny także posiada, ale rozszerzony o moduł ISA. Należy przez to rozumieć, że kod wtryskiwacza Bosch jest zależny od jego rodzaju. Części o charakterze piezoelektrycznym są ulepszoną wersją wtryskiwaczy, obecnie mocno rozpowszechnioną na rynku i chętnie stosowaną z uwagi na szereg zalet. Stąd wywodzi się konieczność stosowania w nich podwójnego kodowania IMA/ISA.

Kody IMA wtryskiwaczy Bosch
Kody IMA wtryskiwaczy Bosch

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Wszelkie zabiegi powodują zmiany parametrów wtryskiwaczy, co wiąże się z koniecznością przyporządkowania nowego, dokładnie precyzującego dany podzespół kodu. Wtryskiwacze, charakteryzują się dużą wrażliwością na zanieczyszczenia i po dłuższym czasie użytkowania wymagają regeneracji i ponownego nadania kodów IMA wtryskiwaczom Bosch. Pozwala to efektywnie przywrócić te podzespoły do pierwotnej żywotności, mimo że w trakcie tego, czy innych działań naprawczych, dochodzi do ingerencji w układ zasilania. W profesjonalnych pracowniach zawsze wykonuje się kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji. Pozwala to zoptymalizować ich pracę i uniknąć nieprzyjemnych następstw ujawniających się pod postacią nierównej pracy silnika występującej ze zwiększonym zużyciem paliwa. Kodowanie eliminuje również możliwość szybkiego zapychania się układu wydechowego, a nawet jego wypalenia i pozbędziemy się zwiększonej emisji spalin do środowiska. Zatem mimo że kodowanie wtryskiwaczy jest niełatwe, bo wymaga odpowiedniej aparatury, to jest konieczne.

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Kody IMA (identyfikacja modułu aplikacji) służą do identyfikacji specyfikacji produktu i aplikacji wtryskiwaczy Bosch. Kod IMA składa się z kilku części, które odpowiadają za różne cechy wtryskiwacza. Przykładowy kod IMA wtryskiwacza Bosch może wyglądać następująco: Pierwsza część kodu to oznaczenie produktu, np. "044511" Druga część kodu to oznaczenie aplikacji, np. "0022" Dokładne informacje na temat kodów IMA wtryskiwaczy Bosch można znaleźć w katalogach producenta, lub na jego stronie internetowej. Kody IMA są potrzebne do identyfikacji odpowiedniego wtryskiwacza do danego modelu pojazdu, dlatego ważne jest by przed zakupem wtryskiwacza upewnić się, że kod IMA jest odpowiedni dla danego pojazdu.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian85

Wystawiono 3 lata temu

Niezwykle wazne jest kodowanie wtryskiwaczy bosch po przeprowadzonej regeneracji, aby dzialaly wlasciwie. Super artykul!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki