25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kody IMA wtryskiwaczy Bosch

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

W przypadku, gdy rozpatrujemy kody IMA wtryskiwaczy Bosch ważna jest ich ogólna identyfikacja oraz definicja, którą postaramy się sprecyzować. Zatem kod IMA można zidentyfikować, jako wyrównanie dawki wtryskiwacza. Takie korekty dawek paliwa są nadawane niezależnie dla każdego podzespołu. Warto wiedzieć, że kod IMA Bosch określa jedynie korektę dawek paliwa, co jest charakterystyczne dla wtryskiwaczy elektromagnetycznych. W przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych niezbędny jest jeszcze opis korekty napięcia wtryskiwacza, który nosi nazwę ISA. Jest to poniekąd rozwinięcie kodu IMA, który wtryskiwacz piezoelektryczny także posiada, ale rozszerzony o moduł ISA. Należy przez to rozumieć, że kod wtryskiwacza Bosch jest zależny od jego rodzaju. Części o charakterze piezoelektrycznym są ulepszoną wersją wtryskiwaczy, obecnie mocno rozpowszechnioną na rynku i chętnie stosowaną z uwagi na szereg zalet. Stąd wywodzi się konieczność stosowania w nich podwójnego kodowania IMA/ISA.

 

Kody IMA wtryskiwaczy Bosch
Kody IMA wtryskiwaczy Bosch

 

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

 

Wszelkie zabiegi powodują zmiany parametrów wtryskiwaczy, co wiąże się z koniecznością przyporządkowania nowego, dokładnie precyzującego dany podzespół kodu. Wtryskiwacze, charakteryzują się dużą wrażliwością na zanieczyszczenia i po dłuższym czasie użytkowania wymagają regeneracji i ponownego nadania kodów IMA wtryskiwaczom Bosch. Pozwala to efektywnie przywrócić te podzespoły do pierwotnej żywotności, mimo że w trakcie tego, czy innych działań naprawczych, dochodzi do ingerencji w układ zasilania. W profesjonalnych pracowniach zawsze wykonuje się kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji. Pozwala to zoptymalizować ich pracę i uniknąć nieprzyjemnych następstw ujawniających się pod postacią nierównej pracy silnika występującej ze zwiększonym zużyciem paliwa. Kodowanie eliminuje również możliwość szybkiego zapychania się układu wydechowego, a nawet jego wypalenia i pozbędziemy się zwiększonej emisji spalin do środowiska. Zatem mimo że kodowanie wtryskiwaczy jest niełatwe, bo wymaga odpowiedniej aparatury, to jest konieczne.

 

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO