25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kodowanie wtryskiwaczy

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Pragniemy przybliżyć temat, jakim jest kodowanie wtryskiwaczy, czyli proces niezbędny dla zachowania wszystkich ich funkcji na prawidłowym poziomie. Jest to proces, który umożliwia zapisanie precyzyjnych parametrów pracy wtryskiwaczy, takich jak dawka paliwa wtryskiwanego do silnika i czas potrzebny do wykonania tego zadania. Zazwyczaj wtryskiwacze nie tylko w zależności od marki, ale i w obrębie jednej partii produkcyjnej wykazują pewne różnice, dlatego nadawanie kodów umożliwia precyzyjne określenie ich pracy. Funkcje te są nadawane wtryskiwaczom w drodze montażu, ponieważ zapisywanie kodów jest możliwe poprzez sterownik silnika.

Kodowanie wtryskiwaczy
Kodowanie wtryskiwaczy

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Zabieg regeneracji ma za zadanie przywrócić wtryskiwacze do stanu pełnej sprawności. W drodze tego procesu i po wcześniejszym demontażu usuwa się ich uszkodzenia. Można, więc śmiało uznać, że jest to proces ich odnowy, więc po takim zabiegu kodowanie wtryskiwaczy Denso, czy też tych innych marek, staje się konieczne. Zapewnia to bowiem równą i stabilną pracę silnika oraz zmniejszone zużycia paliwa, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich osiągów silnika. Z kolei regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy bez kodowania skutkuje, że założenia nie zostaną spełnione i znacznie wzrośnie spalanie. Dodatkowo zauważalna będzie znacznie wyższa emisja spalin do środowiska, a jak wiadomo, obecnie samochody muszą spełniać wymagane normy dotyczące wydalania cząstek spalin do otoczenia. Przy braku kodowania nie jest możliwe spełnienie tego warunku. Ponadto, gdy mamy nie zakodowane wtryskiwacze objawy będą również wykazywały na szybkie zatkanie się układu wydechowego, czego końcowym efektem jest wypalenie. Z uwagi na to, usłudze regeneracji bądź wymiany wtryskiwaczy w profesjonalnym serwisie, zawsze towarzyszy kodowanie wtryskiwaczy. Tylko w ten sposób wtryskiwacze będą mogły działać w pełni sprawnie.

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji
Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA