25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryskiwacze 1.5 dCi

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Wtryskiwacze 1.5 dCi to jedne z najpopularniejszych wtrysków na rynku. Do charakterystycznej dla Renault, Dacii i Nissana wysokoprężnej jednostki napędowej, w zależności od oznaczeń silnika, pasują zarówno wtryskiwacze Bosch, jak i wtryskiwacze Delphi. Postanowiliśmy wyjaśnić, dlaczego znany 1.5 dCi klekocze, jaka jest wydajność wtryskiwaczy 1.5 dCi oraz czy trzeba przeprowadzać kodowanie wtryskiwaczy Renault 1.5 dCi. Zapraszamy do pierwszego artykułu poświęconego wtryskiwaczom w określonych silnikach Diesla! Kolejne opracowania na temat wtrysków już czekają w kolejce do publikacji!

 

Przykładowe wtryskiwacze Common Rail 1.5 dCi
Wtryskiwacze 1.5 dCi

 


Wtryski 1.5 dCi – stukanie na wolnych obrotach

W modelach takich, jak Renault Clio, Scenic czy Megane 1.5 dCi stuki w silniku to często objaw wtryskiwaczy. Jednostka napędowa 1.5 dCi zyskała złą sławę właśnie przez układ wtryskowy, jednakże problem z wtryskami Renault da się szybko, tanio i skutecznie rozwiązać. Zazwyczaj za dźwięk stukania czy klekotania na wolnych obrotach odpowiedzialność ponoszą wtryski Common Rail, chociaż może to być także stukanie panewki 1.5 dCi. Wracając do tematu wtryskiwaczy, na niepokojące dźwięki wydobywające się spod maski, wpływ może mieć nagar nagromadzony na wtryskiwaczach lub rozszczelnienie wtrysku. Podobne wnioskowanie można przeprowadzić w przypadku modeli z rodziny Clio 1.2 – stuki w silniku wzbogacone nierówną pracą silnika, wahaniami mocy i szarpnięciami pojazdu to niewątpliwe objawy awarii wtryskiwaczy Common Rail. Co należy zrobić z uszkodzonymi wtryskami? Kiedy 1.5 dCi 110 klekocze, nie musimy od razu kupować kompletu fabrycznie nowych wtryskiwaczy. O wiele korzystniejszą opcją jest regeneracja wtrysków 1.5 dCi, o której nieco więcej napiszemy poniżej.

 

Wtryskiwacz stuka na wolnych obrotach - wtryski 1.5 dCi
Wtryski 1.5 dCi - stukanie na wolnych obrotach

 


1.5 dCi Common Rail

Znane i nie przez wszystkich lubiane wtryski CR 1.5 dCi to bardzo wrażliwe elementy układu paliwowego. Tak naprawdę wystarczy jednokrotnie zatankować wątpliwej jakości paliwo, a do wtryskiwaczy mogą przedostać się zanieczyszczenia, które w poważny sposób zaburzają działanie wtrysków. Czy w takiej sytuacji warto kupować wtryski 1.5 dCi? OLX, Allegro i inne platformy sprzedażowe to źródła licznych ofert sprzedaży używanych, regenerowanych oraz nowych wtryskiwaczy Common Rail. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zakup wtryskiwaczy nie jest jedyną opcją, gdyż w znacznej większości przypadków wtryskiwacze zdemontowane z pojazdu nadają się do regeneracji. Warto rozejrzeć się za serwisem, w którym można zregenerować wtryskiwacze 1.5 dCi Delphi lub Bosch. Jeśli podamy numer seryjny wtryskiwacza, z pewnością uzyskamy informacje na temat zakresu cenowego usługi regeneracji wtrysków 1.5 dCi. W charakteryzowanych jednostkach napędowych spotkamy wtryski o numerach seryjnych podanych poniżej. Oznaczenia wtryskiwaczy Bosch 1.5 dCi to między innymi 0445110485 lub 0445110652. W 1.5 dCi znajdziemy także wtryski Delphi o przykładowych numerach: EJBR01801A, EJBR01801Z, EJBR01901Z, EJBR02101Z, EJBR01201Z, EJBR01401Z, EJBR01701Z, EJBR02101Z. Dobór właściwego wtryskiwacza 1.5 dCi jest możliwy po sprawdzeniu dokładnych danych oraz numeru VIN pojazdu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ wtryskiwacze, które nie są dedykowane do określonego modelu, nie będą mogły właściwie w nim pracować. Jeśli decydujemy się na wtryski regenerowane lub używane, pamiętajmy, że kodowanie wtryskiwaczy (CLIP lub inne interfejsy) jest kryterium niezbędnym do ich optymalnego działania.

Komentarze

Banan 2020-10-09 13:19:28

Dokonywałem wymiany wtryskiwaczy 1.5 dci miesiąc temu, bardzo jestem zadowolony, ekspresowa wysyłka. Kurier zabrał te uszkodzone wtryski, zwrócili mi potem za to 400 zł. Polecam!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO