25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

KLEKOTANIE WTRYSKIWACZY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Już na wstępie możemy powiedzieć, że klekotanie wtryskiwaczy jest niepokojącym objawem, który może sygnalizować zaburzenia jego prawidłowego funkcjonowania. Zwykle bowiem, wszystkie charakterystyczne dźwięki, których źródłem są wtryskiwacze, nie są normalnym zjawiskiem. Trzeba wiedzieć, że głośna praca wtryskiwaczy benzyny czy też diesla jest wynikiem uszkodzeń, do których doszło w ich obrębie. Nie jest to jedyny symptom nieprawidłowości w układzie zasilania, ponieważ równocześnie możemy obserwować trudności w uruchomieniu pojazdu oraz wyraźnie zmniejszone osiągi przy jednoczesnym większym zużyciu paliwa. Czasami bywa też, że wtrysk stuka na zimnym silniku i odczuwalne są charakterystyczne drgania. Wyraźnym znakiem, że wtryskiwacze nie są sprawne, jest paląca się kontrolka check engine, którą nie sposób przeoczyć. To wszystko informuje o nieprawidłowościach w układzie zasilania, których przyczyną jest uszkodzony i przy tym klepiący wtryskiwacz.

 

Klekotanie wtryskiwaczy
Klekotanie wtryskiwaczy

 

Głośna praca wtryskiwaczy Diesel

 

Gdy mamy do czynienia z klekotaniem wtryskiwaczy należy niezwłocznie reagować i zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Gdzie przy pomocy odpowiedniej aparatury zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnostyka. Wykwalifikowani pracownicy doskonale wiedzą, jak sprawdzić który wtrysk stuka, co umożliwi szybką eliminację problemu. Objaw, jakim jest głośna praca wtryskiwaczy, musi zostać szybko usunięty, tylko to pozwoli na dalszą niezachwianą jazdę samochodem. By tego dokonać, najczęściej wykonuje się czyszczenie bądź regenerację uszkodzonych części, o ile nie jest konieczna całkowita ich wymiana. Usługa regeneracji charakteryzuję się wysoką skutecznością w przywracaniu wtryskiwaczy do pełnej sprawności i usuwaniu nieprzyjemnych objawów, jakim jest między innymi klekotanie wtryskiwaczy. Ponadto zabieg regeneracji i czyszczenia jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo w porównaniu, zwłaszcza w odniesieniu do wymiany wtryskiwaczy na nowe.

 

Głośna praca wtryskiwaczy Diesel
Głośna praca wtryskiwaczy Diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO