Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie napięcie na pompowtryskach?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Napięcie na pompowtryskiwaczach Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wartość napięcia roboczego, jakie zostało przyjęte dla samochodów osobowych, wynosi 14 Wolt (12 – Wolt napięcie znamionowe) natomiast w przypadku samochodów ciężarowych napięcie robocze wynosi 28 Wolt (24 znamionowe). Trzeba wiedzieć, że prąd płynący przez cewkę pompowtryskiwacza nie jest stały, ale impulsywny. Oznacza to, że olej napędowy nie jest podawany w sposób ciągły, lecz tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W praktyce wzrost obrotów silnika przekłada się na wzrost ilości wtrysków, a więc ilość impulsów. 

1. Sterownik silnika a napięcie na pompowtryskach

O zasilaniu pompowtryskiwaczy odpowiednim napięciem stanowi właśnie sterownik silnika. Jak każde urządzenie elektryczne, posiada on bezpieczniki, które chronią pompowtryskiwacze przed skutkami nadmiernego natężenia prądu w danym czasie.

Sterownik silnika decyduje o momencie przekazania impulsu, a także o długości trwania i kącie wtrysku. Kierowca, wciskając pedał gazu, wysyła informację do sterownika o „zapotrzebowaniu” na paliwo. Ale jak wiadomo, aby mogło dojść do wstrzyknięcia paliwa, konieczny jest impuls elektryczny przekazany na cewkę.

Jeśli na pompowtrysku nie ma napięcia, może to oznaczać, że:

- bezpiecznik pompowtryskiwaczy jest uszkodzony;

- wystąpiła usterka w obrębie sterownika silnika;

- program nie zezwala na rozruch;

- kierowca hamuje.

2. Co decyduje o częstotliwości napięcia na pompowtryskiwacza?

O ilości dawek, a więc o częstotliwości impulsów elektrycznych podawanych na cewkę, decyduje sterownik silnika. Komputer wylicza zapotrzebowanie na paliwo na podstawie danych takich, jak: obciążenie silnika, temperatura cieczy chłodzącej oraz wartość zadana przez kierowcę.

Przy czym trzeba pamiętać, że istnieje coś takiego, jak granice dawek. Nie można więc wstrzyknąć maksymalnej dawki paliwa przy minimalnym obciążeniu silnika i więcej, niż pozwala na to tlen. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, to olej napędowy nie zostanie wykorzystany i po prostu się zmarnuje. Ponadto produkcja cząstek stałych będzie znacznie większa, a emisja spalin z pewnością nie spełni wymaganych norm zawartych w dyrektywie EURO.

3. W jaki sposób sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Do pomiaru prądu na pompowtrysku służy takie urządzenie miernicze, jak oscyloskop. Rodzaj pompowtryskiwaczy, w których wykonuje się tego typu czynność, to w 95% pompowtryski z zaworem elektromagnetycznym. Pomiar polega na sprawdzeniu rezystancji na cewce pompowtryskiwacza. Sprawdzenie napięcia na wtryskiwaczach, jak i na pompowtryskiwaczach wymaga więc specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich urządzeń. 

Napięcie na pompowtryskach
Jakie napięcie na pompowtryskach?

Gdzie najlepiej sprawdzić, czy do pompowtrysku dochodzi prąd?

Tego typu badanie najlepiej przeprowadzić w rzetelnym serwisie samochodowym, który dysponuje odpowiednimi narzędziami mierniczymi (amperomierze, oscyloskopy). Profesjonalne pracownie posiadają także oscyloskop cęgowy – z cęgami prądowymi, za pomocą którego także sprawdza się napięcie w pompowtryskach. Doświadczeni mechanicy wiedzą, jakie wartości prądu przekładają się na właściwe funkcjonowanie pompowtryskiwaczy, a co za tym idzie – całego układu paliwowego.

Sprawdzanie napięcia na pompowtryskach
Gdzie najlepiej sprawdzić, czy do pompowtrysku dochodzi prąd?
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Napięcie zasilające pompowtryski jest różne w zależności od modelu silnika oraz producenta pojazdu. Zwykle producenci określają specyfikację techniczną swoich pojazdów i w niej określają parametry dla poszczególnych elementów. Napięcie zasilające pompowtryski jest zwykle ok. 12V. Ale to jest tylko przykład, wartości te mogą różnić się w zależności od modelu silnika, a także konkretnego pojazdu. Zaleca się zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu lub skonsultowanie się z producentem, lub autoryzowanym serwisem. Warto pamiętać że pompowtryski są czułe na napięcie i nieprawidłowe napięcie zasilające może powodować błędy w ich działaniu, dlatego ważne jest aby utrzymywać je w prawidłowym zakresie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki