25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ZROBIĆ TEST PRZELEWOWY WTRYSKIWACZY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Postaramy się w łatwy do zrozumienia sposób przedstawić, jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy. Jest to podstawowy zabieg z zakresu określania sprawności i wydajności wtryskiwaczy. Żeby przeprowadzić test przelewowy wtryskiwaczy TDCI, czy też innych modeli silników, niezbędna jest odpowiednia aparatura. Niezbędny w tym celu jest zestaw narzędzi, jaki wchodzi w skład testera przelewowego do wtryskiwaczy. Taki zestaw podpina się pod wtryskiwacze i wykonuje się czynności sprawdzające, do których należy określenie ilości wypełnienia menzurek. Zwykle poprawna interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy jest w stanie określić, który wtryskiwacz przelewa. Menzurka przymocowana do wadliwego wtryskiwacza, zawsze będzie wypełniona ponad miarę. To informuje nas o uszkodzeniach w obrębie tych części, co predysponuje wtryskiwacz do rychłej naprawy z jednym z autoryzowanych serwisów.

 

Jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy
Jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy

 

Test przelewowy wtryskiwaczy - cena

 

Ceny za zestawy, które umożliwiają zrobienie testu przelewowego wtryskiwaczy, wahają się w zależności od producenta. Ponadto dochodzi jeszcze nakład czasowy, którego wymaga samodzielne badanie, ponieważ obsługa takiego przyrządu wymaga pewnego stopnia zaawansowania. Ponadto wyniki testu wymagają precyzyjnej analizy. Z kolei w profesjonalnej pracowni wtryskiwacze są poddawane szczegółowej diagnostyce. Zwykle obejmuje to sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze, który przedstawia poszczególne parametry tych podzespołów i na tej podstawie wyciągane są wnioski. Koszty sprawdzenia wtryskiwaczy w serwisie są niewielkie i warto je ponieść, by upewnić się, że układ zasilania działa sprawnie. Inaczej przedstawiają się koszty, jeżeli chodzi o naprawę wykrytych zniszczeń, różnią się one w zależności od wybranej usługi. Najkorzystniejsza cenowo metodą przywrócenia wtryskiwaczy do pełnej sprawności jest regeneracja lub czyszczenie. Warto tego dokonać, by uniknąć w przyszłości dość kosztownej wymiany wtryskiwaczy.

 

Test przelewowy wtryskiwaczy - cena
Test przelewowy wtryskiwaczy - cena

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO