Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zdiagnozować źle ustawione pompowtryski – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak zdiagnozować źle ustawione pompowtryski – objawy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Źle ustawione pompowtryski mogą prowadzić do różnych objawów i problemów w pracy silnika, jak np.:

  • Spadek mocy
  • Szarpanie silnika
  • Niestabilne obroty biegu jałowego
  • Zwiększone spalanie paliwa
  • Wibracje i hałas

Układ zasilania z pompowtryskiwaczami wykazuje wiele zalet, jednakże w chwili, gdy wystąpi istotny problem, jakim są źle ustawione pompowtryski, objawy potrafią być na tyle uciążliwe, że kierowca z miejsca traci sympatię do pompowtryskiwaczy. Konstrukcja uznawana przez wielu użytkowników Diesli za bardzo udaną, musiała niestety zniknąć z rynku motoryzacyjnego, ustępując miejsca nieco bardziej ekologicznym wtryskiwaczom Common Rail, dlatego też charakteryzowane w niniejszym artykule pompowtryski znajdziemy obecnie jedynie w nieco starszych samochodach. Pojazdy wyposażone w ów układ cieszą się dużą popularnością, dlatego nadal czujemy się zobowiązani do przedstawiania i wyjaśniania określonych prawidłowości związanych z ich funkcjonowaniem, zatem w niniejszym artykule podpowiemy Ci, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem oraz jakie są najbardziej typowe objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy, z którymi możesz spotkać się podczas codziennego użytkowania Diesla. Jeśli problemem dotyczącym Twojego Diesla jest złe ustawienie pompowtrysków, także podpowiemy Ci, jak rozpoznać objawy tej sytuacji oraz co zrobić, aby skutecznie je załagodzić.

Diagnostyka źle ustawionych pompowtryskiwaczy
Jak zdiagnozować źle ustawione pompowtryski - objawy

1. Zadanie dla eksperta – jak sprawdzić pompowtryski?

O tym, że nieuchronnie zbliża się i postępuje awaria pompowtryskiwaczy, kierowcę i pozostałych użytkowników auta powiadomi szereg objawów – samochód będzie wykazywał problemy z generowaniem wysokich prędkości obrotowych, odpalaniem i przyspieszaniem, może wystąpić zadymienie, a jakość pracy jednostki napędowej pogorszy się, obfitując w szarpnięcia i brak harmonijności w funkcjonowaniu. Gdy spotkasz się z tego typu symptomami w Dieslu po raz pierwszy, na przyszłość na pewno będziesz wiedzieć, jak rozpoznać uszkodzony pompowtrysk. Oczywiście jest to zaledwie pobieżna ocena kondycji układu wtryskowego pojazdu, ponieważ odpowiednią wiedzą oraz aparaturą służącą do sprawdzania wtryskiwaczy dysponują jedynie specjaliści. Do zakresu ich obowiązków w serwisie należy nie tylko to, jak sprawdzić pompowtryski miernikiem, gdyż w godnej zaufania pracowni wszystkie parametry podejrzewanych o usterkę pompowtryskiwaczy są mierzone na specjalistycznych stołach probierczych, z których to testów sporządza się protokoły. Oddanie zdemontowanych z pojazdu podzespołów do niesprawdzonego warsztatu, który w ofercie ma regenerację pompowtryskiwaczy, jednakże w rzeczywistości nie ma możliwości przeprowadzenia tak zaawansowanych usług, to błąd często popełniany przez wielu kierowców. Zazwyczaj sytuacja znajduje swój finał w rozczarowaniu zleceniodawcy oraz w konieczności poniesienia przez niego dodatkowych kosztów, które musi zainwestować w kolejną regenerację pompowtryskiwaczy lub w zakup nowych elementów, ponieważ starych niekiedy nie sposób już odratować. Zalecane przez producenta sprawdzenie pompowtryskiwaczy wymaga zastosowania określonych procedur oraz dedykowanych narzędzi, a zaniedbanie tych wytycznych może okazać się opłakane w skutkach. Dzięki odpowiednio wyposażonemu parkowi technologicznemu diagnosta ma możliwości w zakresie tego, jak sprawdzić ogólny stan podzespołów, a także jak sprawdzić wiązkę pompowtrysków czy też jak zdiagnozować objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy. Rzetelne sprawdzenie nieprawidłowości w układzie wtryskowym oraz zbadanie ich przyczyn to już połowa sukcesu w kompleksowej regeneracji.

Profesjonalne sprawdzenie pompowtryskiwaczy
Zadanie dla eksperta - jak sprawdzić pompowtryski?


Ustawianie pompowtryskiwaczy w praktyce

Niezaufane serwisy samochodowe często zaniedbują także istotną kwestię, jaką jest ustawienie czy też regulacja pompowtryskiwaczy. W rezultacie Klient, ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, otrzymuje niby zregenerowane, jednakże nienadające się do funkcjonowania w pojeździe, pompowtryski. Po zamontowaniu ich w samochodzie na problemy mogą wskazywać nie tylko BIP-y pompowtryskiwaczy, ale także – w określonych przypadkach – całkowita niemożność uruchomienia jednostki napędowej lub podtrzymania jej pracy. Zdemontowane i instalowane ponownie w pojeździe pompowtryskiwacze wymagają regulacji ich podstawowych funkcji, czyli, inaczej mówiąc, ich ustawienia. Wymaga tego wałek rozrządu, którego ustawienie względem elementów określanych jako naciskacze pompowtryskiwaczy, jest kluczowe dla pracy jednostki napędowej. Parametry ustawienia pompowtrysków są ściśle określone w silniku Diesla, tak więc ich regulacja wymaga niemałej precyzji i najlepiej powierzyć to zadanie ekspertom. Jest to szczególnie istotne także z uwagi na fakt, że każdy układ zasilania paliwem wymaga sterylnych warunków warsztatu, ponieważ jakiekolwiek zanieczyszczenia mogą stać się bezpośrednią przyczyną poważnej, kłopotliwej i kosztownej w naprawie awarii. Wykazujący zaangażowanie w wykonywaniu prostych napraw swoich samochodów miłośnicy mechaniki samochodowej powinni zdawać sobie sprawę, że nie każdą czynność naprawczą warto wykonywać w zaciszu własnego garażu czy prywatnego warsztatu, ponieważ niektóre z nich wymagają nie tylko fachowego spojrzenia na problem, ale także zastosowania narzędzi, którymi dysponują jedynie wyspecjalizowane w określonych dziedzinach pracownie. Jeżeli zatem podejrzewasz, że w układzie wtryskowym Twojego Diesla występuje problem poważniejszy niż uszkodzone oringi na pompowtryskach, objawy wskazują także na większą złożoność usterki, warto pokierować się prosto do ASO Bosch Service Pawlik, gdzie niesprawne pompowtryskiwacze zostaną poddane diagnostyce, zregenerowane, ponownie sprawdzone i objęte dwuletnią gwarancją bez limitu przejechanych kilometrów.

Kryteria właściwego ustawienia pompowtryskiwaczy
Ustawianie pompowtryskiwaczy w praktyce

Udostępnij wpis

Komentarze

Natan

Wystawiono Rok temu

Objawy źle ustawionych pompowtrysków mogą obejmować zwiększoną zużycie paliwa, nierównomierne odpalanie silnika, nierównomierny rozruch, niską wydajność i niestabilne obroty. Aby zdiagnozować źle ustawioną pompowtryski, należy wykonać szczegółową diagnostykę silnika, w tym sprawdzenie czujników, kompresji, układu paliwowego, zaworów i kanału dolotowego. Następnie należy skontrolować wszystkie elementy pompowtrysków i upewnić się, że są one ustawione zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki