25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ZDIAGNOZOWAĆ WTRYSKIWACZE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Powszechnie wiadomo, że to jak zdiagnozować wtryskiwacze, wymaga odpowiedniego sprzętu diagnostycznego oraz niemałej wiedzy z zakresu budowy i funkcjonowania, tych złożonych przedmiotów. W pierwszej kolejności dokonuje się precyzyjnego demontażu, a z uwagi na to, że są to bardzo wrażliwe części, należy się z nimi obchodzić wyjątkowo ostrożnie. W przypadku tego, jak sprawdzić wtryski diesel zadanie jest złożone, ponieważ poddaje się je badaniu testerem i prowadzi się odczyt kodów błędów tych części. Do analizy wyników niezbędna jest wiedza, by prawidłowo zdiagnozować wtryskiwacze. Takimi umiejętnościami dysponuje wykwalifikowany pracownik specjalistycznej pracowni, zajmującej się serwisowaniem wtryskiwaczy. Taka diagnostyka jest niezbędna, gdy pojawiły się już uszkodzone wtryski objawy benzyna i diesel można obserwować podczas pracy samochodu. Należy niezwłocznie reagować w wypadku ich zauważenia, ponieważ mogą skutkować zniszczeniem układu zasilania silnika w paliwo, a w efekcie unieruchomić pojazd.

 

Jak zdiagnozować wtryskiwacze
Jak zdiagnozować wtryskiwacze

 

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

 

Wtryskiwacze ulegają zabrudzeniu na drodze wieloletniej pracy w nieodpowiednich warunkach. Obserwuje się wtedy mniej płynną jazdę i falujące obroty silnika. Ponadto możemy także zauważyć zmniejszoną moc silnika, występowanie drgań na biegu jałowym oraz czarny dym z rury wydechowej samochodu, czy charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy. Ostatecznie powinna nas o nieprawidłowościach zaalarmować paląca się kontrolka na desce rozdzielczej. W takim wypadku można przypuszczać, że poza diagnostyką wtryskiwaczy niezbędne będzie również czyszczenie, regeneracja bądź wymiana uszkodzonych podzespołów. Wpływ na odkładanie się cząsteczek brudu na elementach układu zasilania ma słaba jakość tankowanego paliwa oraz sposób poruszania się samochodem. Jeżeli zdarzyło się nam kiedykolwiek zatankować olej napędowy nieznanego pochodzenia lub na podrzędnej stacji, należy niezwłocznie udać się do autoryzowanego serwisu, celem zdiagnozowania wtryskiwaczy i eliminacji uszkodzeń.

 

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy
Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO