25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK WYJĄĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Przedstawimy w kilku krokach, jak wyjąć wtryskiwacz Common Rail, który jest bardzo ważną częścią układu zasilania, pełniącą funkcję bezpośredniego wtrysku paliwa silnika. Jest to możliwe przy jego współpracy z innymi podzespołami, ale bywa, że przez lata pracy został wysłużony i wymaga demontażu, regeneracji bądź czyszczenia. Taki demontaż wtryskiwaczy wymaga odpowiednich narzędzi oraz wysokiej precyzji, by nie uszkodzić delikatnych części układu zasilania. W tym celu wykorzystuje się urządzenia hydrauliczne o udźwigu od 12 do nawet 20 ton, co pozwala na bezpieczne usunięcie wtryskiwacza z gniazda ,w którym jest posadowiony. Skutecznie spełnia tu swoje zadanie ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy. W celu utrzymania higieny gniazd po takim zabiegu używa się frezarek.

 

Jak wyjąć wtryskiwacz Common Rail
Jak wyjąć wtryskiwacz Common Rail

 

Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem

 

Bardzo zużyte wtryski, które przez lata ulegały zanieczyszczeniom, w efekcie czego skorodowały i są bardzo mocno zapieczone. To sprawia, że w domowych warunkach wyjmowanie wtryskiwaczy Common Rail zwykle kończy się ich uszkodzeniem. Dobry sposób na zapieczony wtrysk to zgłoszenie się do profesjonalnego serwisu, w celu wykonania zabiegu demontażu wtryskiwaczy. Dodatkowo zostanie wykonana diagnostyka elementów układu zasilania i sprawdzenie ich pod kątem sprawności oraz wydajności. Fachowcy zawsze znajdą sposób nawet na to, jak wyjąć wtryskiwacz Renult Master, który przez lata użytkowania wyjątkowo mocno się zapiekł. W wypadku tego typu samochodów jest to niestety dość częstym i powszechnie obserwowanym zjawiskiem. Możliwe jest też wykonanie odpowiedniego zabiegu, który będzie miał za zadanie przywrócić układ zasilania do stanu sprzed usterki wtryskiwaczy. Dzięki temu znów będziemy mogli się cieszyć płynną jazdą samochodem z wyjątkowo żywotnym układem zasilania.

 

Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem
Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO