25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK WYJĄĆ URWANY WTRYSKIWACZ

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Zdarza się, że to jak wyjąć urwany wtryskiwacz, bywa niemałym problemem. Zwłaszcza że z powodu niekompetencji i braku doświadczenia oraz z uwagi na kruchość zużytych wtryskiwaczy, zjawisko to występuje dość często. Przy wyjmowaniu urwanych wtryskiwaczy, trzeba być wyjątkowo ostrożnym i bardzo precyzyjnym, by nie uszkodzić innych części układu zasilania. Stosuje się w tym celu narzędzia o napędzie hydraulicznym o udźwigu od 12 do 20 ton, przeznaczonych specjalnie do konkretnych modeli wtryskiwaczy. Bywa także, że jednocześnie stosuje się odpowiedni preparat na zapieczone wtryski. Tylko w ten sposób można wyjąć urwany wtryskiwacz, bez niszczącej ingerencji w pokrywę zaworów oraz głowicę wtryskiwacza. Mając odpowiedni sprzęt oraz stosowną wiedzę, można prawidłowo zdemontować wtryskiwacze, nawet urwane, trwale zaspawane lub te z uszkodzeniami w obrębie gwintu.

Jak wyjąć urwany wtryskiwacz
Jak wyjąć urwany wtryskiwacz

Demontaż wtryskiwaczy

Poza wyjmowaniem urwanych wtryskiwaczy zabieg ten obejmuje również, czyszczenie lub frezowanie gniazd tych części wtryskowych. Jest to konieczne w drodze wymiany bądź naprawy uszkodzonych wtrysków, ponieważ wtryskiwacze urywają się najczęściej, kiedy są już bardzo wysłużone. Zjawisko to jest często obserwowane po wieloletniej niedbałej o układ wtryskowy jeździe i tankowaniem złej jakości paliwa. Zanieczyszczenia trafiające do układu wtryskowego wraz z paliwem, poważnie wpływają na zachwianie pracy wtryskiwaczy i nierzadko powodują pojawianie się korozji w obrębie tych części. W wypadku tak skorodowanych części nie warto zastawiać się, jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem, ponieważ często wręcz rozsypują się w rękach, a co za tym idzie w efekcie mamy problem z urwanym wtryskiwaczem. Ponadto samodzielny zabieg często nastręcza innych problemów i jest bardzo mozolnym i długotrwałym działaniem, często nieniosącym za sobą oczekiwanych efektów. Warto zatem w celu demontażu i naprawy wtryskiwaczy, wybrać się do specjalistycznej pracowni, jak nasza, gdzie szybko, tanio i bezpiecznie zdemontujemy wtryskiwacze i przywrócimy układ wtryskowy do pełnej sprawności.

Demontaż wtryskiwaczy
Demontaż wtryskiwaczy

Komentarze

Merol 2021-07-13 08:36:20

To ja nie wiem jak długo trzeba ignorować awarię, żeby mięć do czynienia z urwanym wtryskiwaczem :/

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA