25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK WYCIĄGNĄĆ WTRYSKI DOMOWYM SPOSOBEM

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Najczęściej to jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności. Elementy te są bowiem ukryte pod maską samochodu w bliskim sąsiedztwie z silnikiem. To powoduje, że trzeba być w pracy nad nimi wyjątkowo ostrożnym i uważnym, by nie uszkodzić wrażliwych części układu zasilania. Zadanie może ułatwić preparat na zapieczone wtryski, który możemy kupić w specjalnym sklepie motoryzacyjnym. Umożliwia on przeprowadzenie całej czynności w sposób nienarażający części większe na zniszczenia pod warunkiem, że mamy do tego specjalne narzędzia. Jednak sprawa może być nadal utrudniona, jeżeli w obrębie tych elementów doszło do zebrania się większej ilości brudu i wtryskiwacze skorodowały. Takie mocno zanieczyszczone części mogą stwarzać duży problem i sprawić, że to jak odkręcić wtryski stanie się niemożliwe do zrealizowania w sposób samodzielny. W tym wypadku wyciąganie wtrysków najlepiej przekazać fachowcom.

 

Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem
jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem

 

Jak wyjąć zapieczony wtrysk

 

W wypadku gdy mamy zapieczone wtryski objawy bywają specyficzne i można śmiało je sklasyfikować jako występowanie problemów z tymi podzespołami. Szczególną uwagę powinno zwrócić utrudnione uruchamianie silnika, jego nierówna praca i szarpanie na biegu jałowym. Można zaobserwować także ciemny dym z rury wydechowej lub odczuwać mniejszy komfort w prowadzeniu auta. W takim wypadku nie warto zastanawiać się nad tym, jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem, tylko udać się do jednego z autoryzowanych serwisów celem naprawy i wyeliminowania niekorzystnego wpływu na silnik. Pracownicy takich placówek wyjmą zapieczone wtryski z użyciem przystosowanych do tego profesjonalnych narzędzi i środków. Przeprowadzą także oględziny podzespołów, poddając je serii testów w odpowiednich do tego maszynach. Przeanalizują wyniki i dobiorą najkorzystniejszą formę naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy. Najczęściej stosuje się regeneracje tych podzespołów, która w skuteczny i niedrogi sposób przywraca wtryski do stanu sprzed usterki. Czasami wystarcza samo czyszczenie, ale o tym ostatecznie decyduje wynik badania diagnostycznego.

 

Jak wyjąć zapieczony wtrysk
Jak wyjąć zapieczony wtrysk

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO