25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK SPRAWDZIĆ WTRYSKI

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Postanowiliśmy odpowiedzieć na powszechnie stawiane pytanie, jak sprawdzić wtryski i rozwiać wszelkie wątpliwości użytkowników samochodów dotyczące diagnostyki układu zasilania Common Rail. Niezbędne są w tym celu odpowiednie narzędzia i specjalistyczna wiedza z zakresu konstrukcji i funkcjonowania wtryskiwaczy. W zakres profesjonalnej diagnostyki wchodzi sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze. Jednocześnie przeprowadza się tzw. odczyt kodów błędów, pojawiających się na monitorze maszyny diagnostycznej. Wiele o sprawności podzespołów jest też w stanie powiedzieć prawidłowo wykonany test przelewowy wtryskiwaczy TDCI, czy też innych modeli silników. Analizą wyników testów, wymaga specjalistycznej wiedzy, którą operuje wykwalifikowana kadra autoryzowanych pracowni zajmujących się serwisowaniem wtryskiwaczy. Trafna interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy pozwala precyzyjnie określić źródło problemów. Pozwala to dobrać szybką i skuteczną metodę eliminacji kłopotów z wtryskiwaczami.

 

Jak sprawdzić wtryski
Jak sprawdzić wtryski

 

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

 

Sprawdzenie wtrysków w ten sposób będzie obejmowało głównie obserwacje pracy silnika i komfortu jazdy samochodem. Brak efektywności w działaniu układu zasilania będzie się objawiał zaburzoną płynnością jazdy i zmniejszoną mocą silnika. Możemy także zauważyć, że trudniej jest uruchomić silnik, a na biegu jałowym mogą pojawiać się charakterystyczne drgania. Oznaką, że coś jest nie tak, jest również ciemny dym z rury wydechowej samochodu. Ostatecznie o intensywności problemu alarmuje nas paląca się kontrolka i w takim wypadku konieczna jest wizyta w autoryzowanym serwisie. Profesjonalnie przeprowadzona diagnostyka umożliwi dokładne sprawdzenie wtrysków, a w następstwie dobranie właściwej i najkorzystniejszej formy naprawy. Rozwiązaniem najskuteczniejszym i korzystnym cenowo jest regeneracja, która przywraca sprawność wtryskiwaczy, co skutkuje zwiększonymi osiągami silnika i niesamowicie płynną jazdą.

 

Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem
Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO