Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK SPRAWDZIĆ, KTÓRY WTRYSK STUKA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK SPRAWDZIĆ, KTÓRY WTRYSK STUKA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W profesjonalnych serwisach, aby sprawdzić wtryskiwacze, demontuje się je i poddaje wstępnym wzrokowym oględzinom. Następnie wykonuje się sprawdzenie działania wtrysków za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w komputer diagnostyczny. Aby mieć lepszy pogląd sytuacji można wykonać także test przelewowy. Wysoki stopień zaawansowania zabiegu sprawia, że to jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, staje się wręcz niemożliwe w sposób efektywny. Ponadto otrzymane w ten sposób wyniki wymagają ostatecznie dokładnie przeprowadzonej analizy, która ostatecznie zlokalizuje usterkę. Umożliwi to sprawne dobranie odpowiedniego działania eliminującego problem, jakim jest stukanie bądź klekotanie wtryskiwaczy. Ogólnie przyjęło się, że uszkodzone wtryskiwacze można poddawać skutecznym naprawom, za pomocą czyszczenia lub regeneracji. Część użytkowników obawia się, że skutki po wymianie wtryskiwaczy, będą nieznacznie odczuwalne. Nie jest to prawdą, ponieważ prawidłowo przeprowadzona naprawa zawsze niesie za sobą poprawienie wydajności silnika i wpływa na zwiększenie się komfortu jazdy, a także eliminuje inne objawy uszkodzeń. Powszechnie wiadomo, że to, jak sprawdzić który wtrysk stuka, wymaga odpowiedniej aparatury i niemałego doświadczenia w analizie parametrów tych podzespołów.

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka
Jak sprawdzić, który wtrysk stuka

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Samodzielnie możemy jedynie zauważyć pewne objawy uszkodzonych wtryskiwaczy, takie jak brak płynności jazdy samochodem, czarny dym z rury wydechowej lub zapalające się kontrolki. Choć faktycznie to, jak sprawdzić który wtrysk stuka bez odpowiednich przyrządów, jest praktycznie niemożliwe. Jednak obserwując wydłużoną pracę silnika, jego wyraźnie utrudniony rozruch, czy też szarpanie na biegu jałowym, należy mieć pewność, że coś jest nie tak. Przy tym wydobywające się spod maski dźwięki muszą ewidentnie skłonić do wizyty w profesjonalnej pracowni, by ustalić, który wtrysk stuka. Tylko wtedy mamy pewność, że problem nie tylko zostanie trafnie ustalony, ale także skutecznie wyeliminowany za pomocą czyszczenia, regeneracji bądź wymiany wtryskiwaczy.

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony
Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Aby ustalić, który z wtryskiwaczy jest stukający, należy przeprowadzić serię testów i sprawdzić, czy wszystkie wtryskiwacze działają prawidłowo. Można to zrobić poprzez: Skorzystanie z narzędzia diagnostycznego, które pozwala na sprawdzenie sygnałów elektrycznych i działania wszystkich wtryskiwaczy. Zmierzenie ilości paliwa, które jest wtryskiwane przez każdy z wtryskiwaczy, jeśli jeden z nich wtryskuje mniej paliwa niż pozostałe, oznacza to, że jest uszkodzony. Posłuchanie dźwięku silnika podczas pracy, aby wykryć stukanie pochodzące z konkretnego wtryskiwacza. Obserwacja pracy silnika, pod kątem równomierności pracy, braku mocy, spadku mocy lub dymienia. Test przeprowadzony na podnośniku, podczas którego sprawdza się ciśnienie wytwarzane przez wtryskiwacze oraz ich prawidłowe działanie.

Czy ta opinia była pomocna?

Beata Kozdra

Wystawiono 3 lata temu

Dziękuje serwisowi, że szybko znalazł sposób na lejące wtryski w moim Audi A4 1.9 TDI . Pozdrawiam wszystkich pracowników.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki