25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK SPRAWDZIĆ, KTÓRY WTRYSK STUKA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Powszechnie wiadomo, że to, jak sprawdzić który wtrysk stuka, wymaga odpowiedniej aparatury i niemałego doświadczenia w analizie parametrów tych podzespołów. W profesjonalnych serwisach, aby sprawdzić wtryskiwacze, demontuje się je i poddaje wstępnym wzrokowym oględzinom. Następnie wykonuje się sprawdzenie działania wtrysków za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w komputer diagnostyczny. Aby mieć lepszy pogląd sytuacji można wykonać także test przelewowy. Wysoki stopień zaawansowania zabiegu sprawia, że to jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, staje się wręcz niemożliwe w sposób efektywny. Ponadto otrzymane w ten sposób wyniki wymagają ostatecznie dokładnie przeprowadzonej analizy, która ostatecznie zlokalizuje usterkę. Umożliwi to sprawne dobranie odpowiedniego działania eliminującego problem, jakim jest stukanie bądź klekotanie wtryskiwaczy. Ogólnie przyjęło się, że uszkodzone wtryskiwacze można poddawać skutecznym naprawom, za pomocą czyszczenia lub regeneracji. Część użytkowników obawia się, że skutki po wymianie wtryskiwaczy, będą nieznacznie odczuwalne. Nie jest to prawdą, ponieważ prawidłowo przeprowadzona naprawa zawsze niesie za sobą poprawienie wydajności silnika i wpływa na zwiększenie się komfortu jazdy, a także eliminuje inne objawy uszkodzeń.

 

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka
Jak sprawdzić, który wtrysk stuka

 

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

 

Samodzielnie możemy jedynie zauważyć pewne objawy uszkodzonych wtryskiwaczy, takie jak brak płynności jazdy samochodem, czarny dym z rury wydechowej lub zapalające się kontrolki. Choć faktycznie to, jak sprawdzić który wtrysk stuka bez odpowiednich przyrządów, jest praktycznie niemożliwe. Jednak obserwując wydłużoną pracę silnika, jego wyraźnie utrudniony rozruch, czy też szarpanie na biegu jałowym, należy mieć pewność, że coś jest nie tak. Przy tym wydobywające się spod maski dźwięki muszą ewidentnie skłonić do wizyty w profesjonalnej pracowni, by ustalić, który wtrysk stuka. Tylko wtedy mamy pewność, że problem nie tylko zostanie trafnie ustalony, ale także skutecznie wyeliminowany za pomocą czyszczenia, regeneracji bądź wymiany wtryskiwaczy.

 

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony
Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO