25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ROZPOZNAĆ WTRYSKIWACZ PIEZOELEKTRYCZNY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Wyróżniamy dwa główne rodzaje wtryskiwaczy w silnikach diesla, więc to jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny od tego o działaniu elektromagnetycznym, ma swoje uzasadnienie. Mimo że spełniają one takie samo zadanie, ponieważ są odpowiedzialne za bezpośredni wtrysk paliwa do silnika, mają nieco odmienną budowę. Podstawową różnicą pod względem konstrukcji jest cewka, którą wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, ale też te innych marek z wyjątkiem Delphi, mają wbudowaną wewnątrz przedmiotu. W wypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych cewka jest zlokalizowana w górnym przedziale korpusu.

 

Jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

 

Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne

 

W tej kwestii wtryskiwacze piezoelektryczne zdecydowanie zyskują, ponieważ są wyraźnie szybsze pod względem działania od modułów o charakterze elektromagnetycznym. Różnica ta jest szczególnie widoczna i po tym można też rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny, że ma on zdolność do wykonania większej ilości cykli w jednym okresie pracy silnika. Zwykle tych cykli jest 5, ale wtryskiwacze piezoelektryczne Delphi są w stanie osiągnąć nawet do 7 cykli. Z tego powodu wtryskiwacze o charakterze piezoelektrycznym potrzebują wyższego napięcia, by móc pracować. Niemniej i tak możemy je śmiało określić jako najbardziej udoskonaloną wersję podzespołów wtryskowych. Niezależnie od budowy i działania, czy to podzespoły elektromagnetyczne, czy wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność obu można scharakteryzować jako dość długą. Oczywiście biorąc pod uwagę kulturę jazdy i dbałość o jakość tankowanego paliwa. Jednak po przejechaniu więcej niż 200 tysięcy kilometrów, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu, by przeprowadzić diagnostykę tych podzespołów. Po tym czasie mogą dawać pewne oznaki zużycia. Ten problem może rozwiązać regeneracja, która pozwala odzyskać sprawność układu wtryskowego na kolejne długie lata użytkowania.

 

Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne
Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO