Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ROZPOZNAĆ WTRYSKIWACZ PIEZOELEKTRYCZNY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK ROZPOZNAĆ WTRYSKIWACZ PIEZOELEKTRYCZNY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Podstawową różnicą pod względem konstrukcji jest cewka, którą wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, ale też te innych marek z wyjątkiem Delphi, mają wbudowaną wewnątrz przedmiotu. W wypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych cewka jest zlokalizowana w górnym przedziale korpusu. Wyróżniamy dwa główne rodzaje wtryskiwaczy w silnikach diesla, więc to jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny od tego o działaniu elektromagnetycznym, ma swoje uzasadnienie. Mimo że spełniają one takie samo zadanie, ponieważ są odpowiedzialne za bezpośredni wtrysk paliwa do silnika, mają nieco odmienną budowę.

Jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne

W tej kwestii wtryskiwacze piezoelektryczne zdecydowanie zyskują, ponieważ są wyraźnie szybsze pod względem działania od modułów o charakterze elektromagnetycznym. Różnica ta jest szczególnie widoczna i po tym można też rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny, że ma on zdolność do wykonania większej ilości cykli w jednym okresie pracy silnika. Zwykle tych cykli jest 5, ale wtryskiwacze piezoelektryczne Delphi są w stanie osiągnąć nawet do 7 cykli. Z tego powodu wtryskiwacze o charakterze piezoelektrycznym potrzebują wyższego napięcia, by móc pracować. Niemniej i tak możemy je śmiało określić jako najbardziej udoskonaloną wersję podzespołów wtryskowych. Niezależnie od budowy i działania, czy to podzespoły elektromagnetyczne, czy wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność obu można scharakteryzować jako dość długą. Oczywiście biorąc pod uwagę kulturę jazdy i dbałość o jakość tankowanego paliwa. Jednak po przejechaniu więcej niż 200 tysięcy kilometrów, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu, by przeprowadzić diagnostykę tych podzespołów. Po tym czasie mogą dawać pewne oznaki zużycia. Ten problem może rozwiązać regeneracja, która pozwala odzyskać sprawność układu wtryskowego na kolejne długie lata użytkowania.

Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne
Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne różnią się od wtryskiwaczy elektromagnetycznych tym, że zamiast cewki elektromagnetycznej posiadają element piezoelektryczny, który jest odpowiedzialny za generowanie impulsu elektrycznego. Dzięki temu są one bardziej precyzyjne i mogą dostarczać mniejsze ilości paliwa do silnika. Rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny można na podstawie kilku cech: - bardziej skomplikowana konstrukcja niż w przypadku wtryskiwacza elektromagnetycznego - posiada on więcej niż jedną elektrodę - jest bardziej mały niż wtryskiwacz elektromagnetyczny

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki