Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ROZPOZNAĆ SILNIK COMMON RAIL OD POMPOWTRYSKIWACZY - RÓŻNICE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Różnica między Common Rail a pompowtryskiwaczami Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Silnik Common Rail a silnik z pompowtryskiwaczami to dwa różne systemy wtrysku paliwa stosowane w silnikach Diesla. W silniku z pompowtryskiwaczami, każdy wtryskiwacz jest połączony bezpośrednio z pompą wtryskową, która znajduje się na górze silnika. W przypadku silnika Common Rail, paliwo jest przechowywane pod ciśnieniem w wspólnej szynie (tzw. common rail), a każdy wtryskiwacz jest połączony z tą szyną. Silniki z pompowtryskiwaczami mają bardziej złożony system wtrysku, ponieważ każdy wtryskiwacz musi działać z dokładnością do jednostki czasu, aby zapewnić odpowiednią ilość paliwa w każdym cylindrze silnika. W silniku Common Rail, paliwo jest dostarczane do szyny pod wysokim ciśnieniem, a kontrola wtrysku odbywa się za pomocą elektrozaworów znajdujących się w każdym wtryskiwaczu. Silnik Common Rail jest bardziej wydajny i oszczędniejszy w zużyciu paliwa niż silnik z pompowtryskiwaczami. Jest to spowodowane tym, że paliwo jest dostarczane pod ciśnieniem do wszystkich wtryskiwaczy, co pozwala na bardziej precyzyjny wtrysk i lepsze spalanie. Silnik Common Rail charakteryzuje się również niższym poziomem hałasu i wibracji w porównaniu z silnikiem z pompowtryskiwaczami, ponieważ system ten działa z mniejszymi ciśnieniami. Silniki Common Rail są bardziej skomplikowane niż silniki z pompowtryskiwaczami i wymagają bardziej zaawansowanej elektroniki sterującej, co zwiększa koszty produkcji i napraw. Silniki z pompowtryskiwaczami są mniej skomplikowane i bardziej odporne na uszkodzenia, co przekłada się na niższe koszty serwisowe.

Jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy - różnice
Jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy - różnice

1. Common Rail a pompowtryski

Wyciągając pewne wnioski, mając stale na uwadze oznaczenie silnika Common Rail, dochodzimy do pewnych mniej lub bardziej fascynujących wniosków. Czasami nawet, jeżeli sprawa wydaje się prosta i ilość zmiennych, która ją w skrócie definiuje jest uboga, warto przyjrzeć się bliżej, ponieważ zyskujemy szansę, że zauważymy coś, co inni przeoczyli. Warto zatem wiedzieć, że w wypadku modelu 2.0 TDI Common Rail jest układem, który zajmuję się bezpośrednim wtryskiem paliwa do silnika i dzięki temu zawdzięcza mu sprawną i w pełni wydajną pracę. Aktywność te determinują w szczególności części zamontowane w końcowym rejonie tego układu i zwą się nie inaczej jak wtryskiwacze. Być może o nich słyszeliście i z radością przebieracie nogami, na myśl o tych bogato uposażonych elementach systemu. Dobrze wiedzieć, że wypadku pompowtryskiwaczy, również pełnią one funkcję bezpośredniego wtrysku paliwa, co także jest możliwe za sprawą wtryskiwaczy. Mimo że zasada działania tych systemów jest podobna, to różnica pompowtryskiwacze a Common Rail pod względem budowy jest wyraźna i zdecydowanie zauważalna. Spowodowane to jest przez pompę, myślicie sobie jakim cudem nagle przeszliśmy do tego elementu i pastwimy się nad nim, otóż pompa ma w każdym z tych układów wtryskowej niesamowicie ważny i niepodważalnie duży wpływ, a to za sprawą roli, jaką odgrywa. Jednak nie o tym, ponieważ chcielibyśmy przez to powiedzieć, że w pompowtryskiwaczach, co zresztą sama nazwa nam mówi, każdy z elementów wtryskowych posiada własną pompę na wyłączność. Z kolei w 2.0 TDI Common Rail, jak rozpoznać to można, obserwując bliżej, zauważymy, że części jakimi są nasze piękne i wspaniałe wtryskiwacze, że każdy z nich jest niezależnym elementem, który jednak korzysta z usług tej samej pompy. W istocie różnica ta może wydawać się nie nazbyt olbrzymia, w końcu zachowanie tego systemu zostaje niezmienione, mimo występowania tej na wyrost ciekawej odmienności.

Common Rail a pompowtryski
Common Rail a pompowtryski


Historia a zastosowanie układu

Trzeba wiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc, zaczęto stosować silnik 2.0 TDI Common Rail, od kiedy wprowadzono pewne restrykcje co do ilości spalin w otaczającym nas powietrzu, czyli po prostu w odniesieniu do czystości powietrza. To bardzo zasadna kwestia w naszej sprawie, ponieważ to właśnie w tym systemie zachodzi odpowiednie dla spełnienia tych restrykcji oczyszczanie niedopalonego paliwa. Niestety tego samego nie możemy powiedzieć o drugim z nich, mimo że w tym celu stosowano szereg ulepszeń i coraz nowszych udoskonaleń, by spełnić zaostrzane wciąż wymogi. W efekcie niestety nie udało się tego trudnego wyczynu osiągnąć i stanęło na tym, że przestano się w końcu zastanawiać czy Common Rail czy pompowtryski wybrać. Dlatego obecnie stosuje się te układy, które spełniają wymagane normy, ale też mają szereg innych udogodnień, które nie pozostają bez znaczenia. To z kolei niesamowicie upraszcza rozumienie naszego problemu, a pojmowanie zagadnienia VW silnik CBAB nie będzie nam tutaj do niczego potrzebne. Chcemy wam przez to przekazać, że obecnie wykorzystuje się układy Common Rail, jednak mamy jeszcze do czynienia z pompowtryskiwaczami, zwłaszcza w starszych modelach samochodów. Można to jednak uznać, jako ostateczny fakt tego przyjemnie relaksującego wywodu.

Historia a zastosowanie układu
Historia a zastosowanie układu
Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono Rok temu

Silnik Common Rail to rodzaj silnika diesla, w którym paliwo jest dostarczane do wtryskiwaczy za pomocą wysokiego ciśnienia (tzw. "common rail"). Pompowtryskiwacze natomiast są rodzajem wtryskiwaczy, które są napędzane paliwem, a nie sprężonym powietrzem, jak w przypadku silników Common Rail. Różnica polega na tym, że w pompowtryskiwaczach każdy wtryskowy element posiada własną pompę, z kolei w silniku Common Rail wszystkie wtryskiwacze korzystają z jednej pompy.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacuś

Wystawiono 3 lata temu

są różne wady i zalety pompowtryskiwaczy, ale jedno jest pewne - za parę lat znikną na dobre

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki