Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ROZEBRAĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK ROZEBRAĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Żeby rozebrać wtryskiwacz w pierwszej kolejności, należy go wymontować z silnika, później oczyścić z zewnętrznych naleciałości i przy użyciu odpowiednich narzędzi zabrać się za rozkładnie na poszczególne podzespoły. Tego typu działanie przewiduje regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, która jest stosowana w celu przywrócenia jego sprawności. Chcąc wykonać czyszczenie, regenerację lub wymianę w obrębie wtryskiwaczy rozbiera się je na poszczególne podzespoły. To umożliwia dokładne oględziny i wysoce precyzyjne oczyszczenie podzespołów z wszelkich zanieczyszczeń, a także zabezpieczenie ich odpowiednim środkiem. Przy tym, jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail trzeba być wyjątkowo umiejętnym i dokładnym. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ element, o którym mowa, składa się z ogromnej ilości podzespołów, a niektóre z nich, jak możecie zauważyć, są bardzo niewielkie. 

Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail
Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze

Żeby tego dokonać, trzeba rozebrać wtryskiwacz Common Rail i dokładnie go wyczyścić zabezpieczając przy tym odpowiednim środkiem. Niestety nie zawsze bywa tak prosto i bywa, że uszkodzone podzespoły trzeba wymienić na nowe. Poza tym wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi bywa niemałym problemem dla przeciętnego użytkownika z powodu na ograniczoną dostępność części. Trzeba też uważać, by żadnego z elementów nie uszkodzić podczas procesu samodzielnej regeneracji. Ponadto, aby wszystko przebiegło w należyty sposób, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Widząc, że regeneracja wtryskiwaczy bywa niebywale kłopotliwa, warto ją powierzyć w ręce wykwalifikowanego pracownika autoryzowanego serwisu. Zyskujemy w ten sposób pewność, że proces przebiegnie prawidłowo i wtryskiwacz zostanie rozebrany, zregenerowany, a wszystkie uszkodzone jego części zostaną wymienione na nowe. To gwarantuje przywrócenie go do pełnej sprawności w niedługim czasie, ale za to na kolejne długie lata użytkowania.

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze
Jak samemu zregenerować wtryskiwacze
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono 8 miesiecy temu

Rozbieranie wtryskiwacza Common Rail może być skomplikowane i wymaga specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Zaleca się, aby tego rodzaju prace wykonywał specjalista lub w autoryzowanym serwisie. Jeśli jednak decydujesz się na to samodzielnie, oto kroki, które należy wykonać: Przygotuj narzędzia: do rozebrania wtryskiwacza Common Rail potrzebne będą klucze, nasadki, klucze dynamometryczne, wycior do odpowietrzania układu oraz specjalny tester przelewowy. Zlokalizuj wtryskiwacz: zlokalizuj wtryskiwacz, który chcesz rozebrać, i odłącz go od listwy wtryskowej. Odkręć śruby mocujące: Odkręć śruby mocujące, które trzymają wtryskiwacz w jego obudowie. Upewnij się, że nie zgubisz żadnej z nich lub nie uszkodzisz śrub podczas odkręcania. Ostrożnie rozbierz obudowę: Ostrożnie rozbierz obudowę wtryskiwacza, uważając na drobne części wewnątrz. Sprawdź i oczyść elementy: Obejrzyj wszystkie elementy i oczyść je z ewentualnych zanieczyszczeń lub osadów. Sprawdź i oczyść dysze: Obejrzyj dysze i oczyść je z ewentualnych zanieczyszczeń lub osadów. Sprawdź i wymień uszczelniacze: Sprawdź stan uszczelniaczy i wymień je, jeśli są zużyte lub uszkodzone. Składaj wtryskiwacz z powrotem: Składaj wtryskiwacz z powrotem do jego obudowy, zamocuj śruby i dokręć je zgodnie z momentem dokręcenia podanym przez producenta. Odpowietrzanie: Odpowietrz układ paliwowy i upewnij się, że jest on szczelny. Sprawdzenie: Po złożeniu wtryskiwacza, uruchom silnik i sprawdź jego pracę. Sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki