25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ROZEBRAĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Przy tym, jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail trzeba być wyjątkowo umiejętnym i dokładnym. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ element, o którym mowa, składa się z ogromnej ilości podzespołów, a niektóre z nich, jak możecie zauważyć, są bardzo niewielkie. Żeby go rozebrać w pierwszej kolejności, należy go wymontować z silnika, później oczyścić z zewnętrznych naleciałości i przy użyciu odpowiednich narzędzi zabrać się za rozkładnie na poszczególne podzespoły. Tego typu działanie przewiduje regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, która jest stosowana w celu przywrócenia jego sprawności. Chcąc wykonać czyszczenie, regenerację lub wymianę w obrębie wtryskiwaczy rozbiera się je na poszczególne podzespoły. To umożliwia dokładne oględziny i wysoce precyzyjne oczyszczenie podzespołów z wszelkich zanieczyszczeń, a także zabezpieczenie ich odpowiednim środkiem.

 

Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail
Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail

 

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze

 

Żeby tego dokonać, trzeba rozebrać wtryskiwacz Common Rail i dokładnie go wyczyścić zabezpieczając przy tym odpowiednim środkiem. Niestety nie zawsze bywa tak prosto i bywa, że uszkodzone podzespoły trzeba wymienić na nowe. Poza tym wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi bywa niemałym problemem dla przeciętnego użytkownika z powodu na ograniczoną dostępność części. Trzeba też uważać, by żadnego z elementów nie uszkodzić podczas procesu samodzielnej regeneracji. Ponadto, aby wszystko przebiegło w należyty sposób, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Widząc, że regeneracja wtryskiwaczy bywa niebywale kłopotliwa, warto ją powierzyć w ręce wykwalifikowanego pracownika autoryzowanego serwisu. Zyskujemy w ten sposób pewność, że proces przebiegnie prawidłowo i wtryskiwacz zostanie rozebrany, zregenerowany, a wszystkie uszkodzone jego części zostaną wymienione na nowe. To gwarantuje przywrócenie go do pełnej sprawności w niedługim czasie, ale za to na kolejne długie lata użytkowania.

 

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze
Jak samemu zregenerować wtryskiwacze

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO