Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ROZEBRAĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK ROZEBRAĆ WTRYSKIWACZ COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Żeby rozebrać wtryskiwacz w pierwszej kolejności, należy go wymontować z silnika, później oczyścić z zewnętrznych naleciałości i przy użyciu odpowiednich narzędzi zabrać się za rozkładnie na poszczególne podzespoły. Tego typu działanie przewiduje regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, która jest stosowana w celu przywrócenia jego sprawności. Chcąc wykonać czyszczenie, regenerację lub wymianę w obrębie wtryskiwaczy rozbiera się je na poszczególne podzespoły. To umożliwia dokładne oględziny i wysoce precyzyjne oczyszczenie podzespołów z wszelkich zanieczyszczeń, a także zabezpieczenie ich odpowiednim środkiem. Przy tym, jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail trzeba być wyjątkowo umiejętnym i dokładnym. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ element, o którym mowa, składa się z ogromnej ilości podzespołów, a niektóre z nich, jak możecie zauważyć, są bardzo niewielkie. 

Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail
Jak rozebrać wtryskiwacz Common Rail

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze

Żeby tego dokonać, trzeba rozebrać wtryskiwacz Common Rail i dokładnie go wyczyścić zabezpieczając przy tym odpowiednim środkiem. Niestety nie zawsze bywa tak prosto i bywa, że uszkodzone podzespoły trzeba wymienić na nowe. Poza tym wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi bywa niemałym problemem dla przeciętnego użytkownika z powodu na ograniczoną dostępność części. Trzeba też uważać, by żadnego z elementów nie uszkodzić podczas procesu samodzielnej regeneracji. Ponadto, aby wszystko przebiegło w należyty sposób, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Widząc, że regeneracja wtryskiwaczy bywa niebywale kłopotliwa, warto ją powierzyć w ręce wykwalifikowanego pracownika autoryzowanego serwisu. Zyskujemy w ten sposób pewność, że proces przebiegnie prawidłowo i wtryskiwacz zostanie rozebrany, zregenerowany, a wszystkie uszkodzone jego części zostaną wymienione na nowe. To gwarantuje przywrócenie go do pełnej sprawności w niedługim czasie, ale za to na kolejne długie lata użytkowania.

Jak samemu zregenerować wtryskiwacze
Jak samemu zregenerować wtryskiwacze
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Rozbieranie wtryskiwacza Common Rail może być skomplikowane i wymaga specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Zaleca się, aby tego rodzaju prace wykonywał specjalista lub w autoryzowanym serwisie. Jeśli jednak decydujesz się na to samodzielnie, oto kroki, które należy wykonać: Przygotuj narzędzia: do rozebrania wtryskiwacza Common Rail potrzebne będą klucze, nasadki, klucze dynamometryczne, wycior do odpowietrzania układu oraz specjalny tester przelewowy. Zlokalizuj wtryskiwacz: zlokalizuj wtryskiwacz, który chcesz rozebrać, i odłącz go od listwy wtryskowej. Odkręć śruby mocujące: Odkręć śruby mocujące, które trzymają wtryskiwacz w jego obudowie. Upewnij się, że nie zgubisz żadnej z nich lub nie uszkodzisz śrub podczas odkręcania. Ostrożnie rozbierz obudowę: Ostrożnie rozbierz obudowę wtryskiwacza, uważając na drobne części wewnątrz. Sprawdź i oczyść elementy: Obejrzyj wszystkie elementy i oczyść je z ewentualnych zanieczyszczeń lub osadów. Sprawdź i oczyść dysze: Obejrzyj dysze i oczyść je z ewentualnych zanieczyszczeń lub osadów. Sprawdź i wymień uszczelniacze: Sprawdź stan uszczelniaczy i wymień je, jeśli są zużyte lub uszkodzone. Składaj wtryskiwacz z powrotem: Składaj wtryskiwacz z powrotem do jego obudowy, zamocuj śruby i dokręć je zgodnie z momentem dokręcenia podanym przez producenta. Odpowietrzanie: Odpowietrz układ paliwowy i upewnij się, że jest on szczelny. Sprawdzenie: Po złożeniu wtryskiwacza, uruchom silnik i sprawdź jego pracę. Sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki