25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ODWIESIĆ WTRYSKIWACZ

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Zazwyczaj pytanie, jak odwiesić wtryskiwacz, pojawia się po wielu latach intensywnego użytkowania pojazdu. W takim wypadku, by przywrócić sprawność elementów, należy wykonać czyszczenie wtryskiwaczy. Można to zrobić przy użyciu specjalnego środka przeznaczonego do tego typu zabiegów i mimo że jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie i całkiem skuteczne może być problematyczne, jeżeli nie ma się pojęcia o funkcjonowaniu układu zasilania. Ponadto rekomendowane jest usuwanie problemów, jakie stwarza zablokowany wtryskiwacz w specjalistycznym serwisie. W takiej placówce czyszczenie polega na podłączeniu układu zasilania do wysokiej klasy maszyny i przeczyszczenie systemu za pomocą płynnego środka usuwającego zanieczyszczenia. Ma to również na celu uniknięcie problemu, jakim jest zatarty wtryskiwacz i przywrócenie pełnej sprawności układu. Zwłaszcza jeżeli w trakcie długiej relacji z samochodem, nie zawsze tankowaliśmy doskonałej klasy paliwo i zastanawiamy się teraz jak odwiesić wtryskiwacz.

 

Jak odwiesić wtryskiwacz
Jak odwiesić wtryskiwacz

 

Zawieszony wtryskiwacz | Objawy

 

Najczęściej winnymi problemów zawieszonego wtryskiwacza są zanieczyszczenia, a kiedy mamy zablokowany wtryskiwacz Delphi przyczyną mogą być także opiłki. Wskutek tego dochodzi do nieprawidłowości w obrębie tych części układu zasilania. Objawy zawieszonego wtryskiwacza to przede wszystkim falowanie obrotów, czyli nierówna praca silnika. Zdarzają się też problemy z uruchomieniem samochodu na zimno. Ponadto auto może gasnąć na biegu jałowym. Jeżeli dodatkowo obserwuje się wyraźne kopcenie na czarno, a na desce rozdzielczej zapalają się kontrolki, sprawa jest prosta i jednoznacznie wskazuję na uszkodzenia wtryskiwacza. Takie objawy powinny skłonić do niezwłocznej wizyty w autoryzowanym serwisie, celem przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki. Umożliwi to dokładne namierzenie problemu, co zapewni jego szybką i łatwą eliminację. W efekcie będziemy mogli cieszyć się odwieszonym wtryskiwaczem i w pełni sprawnym samochodem, którego osiągi znacznie się poprawią.

 

Zawieszony wtryskiwacz | Objawy
Zawieszony wtryskiwacz | Objawy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO