25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZABLOKOWANY WTRYSKIWACZ DELPHI

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.87

Zablokowany wtryskiwacz Delphi jest częstą usterką z jaką przychodzi mierzyć się kierowcom. Zwykle przyczyną tego typu usterki jest dodanie benzyny do oleju napędowego czy też stosowanie tzn. suchych olejów (jak np. olej opałowy). Olej opałowy zawiera różne substancje smoliste, które podczas spalania są w stanie z czasem zapchać układ wydechowy i oblepić silnik. W obecnych systemach Common Rail powinno się stosować wyłącznie dobrej jakości olej napędowy. Z uwagi na to, że kiepskie paliwa posiadają niską lepkość, powodują szybsze zużywanie się elementów układu, co często oznacza awarię pompy, filtru paliwa czy też zacięty wtryskiwacz. Objawami wskazującymi na problemy z układem wtryskowym są między innymi kopcenie przy wysokich obrotach, nierówna praca silnika na biegu jałowym, trudności z uruchomieniem pojazdu, przybywanie poziomu oleju lub też typowe klekotanie wtryskiwaczy.

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Zablokowany wtryskiwacz Delphi


Sposoby na regenerację – cena a efektywność

Wszystkie powyższe objawy są stosunkowo łatwo rozpoznawalne i nie bez powodu wywołują niepokój u niejednego kierowcy. Uszkodzenie układu wtryskowego może przełożyć się awarię innych części układu paliwowego, co oznacza ryzyko wystąpienia kolejnych, bardzo kosztownych w naprawie awarii. Co można zatem zrobić, żeby zablokowany wtryskiwacz przestał być problemem? Niektórzy w celu cięcia kosztów decydują się na wymianę wtryskiwaczy na własną rękę. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętne przeprowadzenie takiej reparacji może skończyć się nieumyślnym uszkodzeniem innych elementów układu, szczególnie w sytuacji, gdy wtryskiwacze są mocno zapieczone i trudne do usunięcia. Zdecydowanie zalecaną opcją jest skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu i wiedzy będzie on w stanie stwierdzić jak odwiesić wtryskiwacz Delphi, a także doradzi sposoby na jego regenerację. Ponadto w razie wątpliwości dokona przeglądu całego układu co gwarantuje kompleksowe rozwiązanie problemu.

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji w naszym salonie
Sposoby na regenerację – cena a efektywność

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA