25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ODPOWIETRZYĆ WTRYSKI DELPHI

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Jeżeli w ostatnim czasie przy samochodzie zostały wykonywane jakiekolwiek prace serwisowe, można zacząć się zastanawiać jak odpowietrzyć wtryski Delphi. To dlatego, że w wypadku nieprawidłowo wykonanych działań naprawczych mogło dojść do zapowietrzenia układu zasilania. Czasami jednak odpowietrzanie pompy CR i innych elementów układu jest konieczne, jeżeli nieprawidłowo obchodziliśmy się z użytkowaniem samochodu i jeździliśmy ze zbyt małą ilością paliwa w baku. Zdarza się też, że przyczyną problemu jest nieszczelność w układzie w postaci np. przetarcia się przewodu paliwowego, co zdarza się nierzadko. Wtedy przy zabiegu, jakim jest odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi, pomocne jest poluzowanie nakrętek przewodów ciśnieniowych na wtryskach, z jednoczesnym kręceniem rozrusznikiem. Po odkręceniu nakrętki trzeba chwilę odczekać do momentu, kiedy na podkładce pojawi się paliwo. Ponadto należy koniecznie dopilnować, by kostka zasilająca wtryskiwacz była odpięta, unikniemy wtedy pracy wtryskiwacza na tzw. sucho. Jeżeli po tej operacji nadal mamy problem z odpaleniem silnika, trzeba sprawdzić, czy nie doszło do zapowietrzenia w obrębie innych elementów układu.

 

Jak odpowietrzyć wtryski Delphi
Jak odpowietrzyć wtryski Delphi

 

Odpowietrzanie Common Rail

 

W drodze tego zabiegu należy bezwzględnie pamiętać, by układ wypełniony był maksymalną ilością paliwa. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że ograniczona zostanie przestrzeń dla powietrza i odpowietrzanie przebiegnie w pełni efektywnie. Wykonując odpowietrzanie pompy CP4, czy innych elementów układu, wymagane są specjalistyczne narzędzia i aparatura oraz wiedza na temat budowy i działania układu zasilania. Z tego powodu wszelkie prace prowadzone w obrębie układu Common Rail oraz pompy, ale także odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi powinno się odbywać w profesjonalnym serwisie. Unikniemy wtedy uszkodzenia wrażliwych podzespołów oraz zyskamy pewność, że wykwalifikowany pracownik trafnie zlokalizuje źródło problemu. Dzięki temu szybko zostanie dopasowany i wykonany odpowiedni zabieg, który skutecznie wyeliminuje usterkę.

 

Odpowietrzanie Common Rail
Odpowietrzanie Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO