25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ODPOWIETRZYĆ DIESLA PO WYMIANIE FILTRA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Nie bez przyczyny pojawia się pytanie, jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra, ponieważ zapowietrzenie układu paliwowego jest bardzo częstą przypadłością samochodów z tym systemem zasilania. W większości przypadków odpowietrzanie może się odbyć poprzez odpowiednie wysterowanie pompy paliwowej. Najczęściej wykonuje się to w ten sposób, że zapłon włącza się i wyłącza kilkukrotnie, używając przy tym specjalnego testera diagnostycznego. Czasami korzysta się też z bezpośredniego wprowadzenia energii elektrycznej do pompy paliwowej albo po prostu ręcznie robi się odpowietrzanie układu paliwowego CDI. W każdym z tych przypadków należy być ostrożnym, by nie uszkodzić wrażliwych części.

 

Jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra
Jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra

 

Po wymianie filtra paliwa nie odpala diesel

 

Przyczyn takiego problemu może być wiele, ale najpewniejszym i najbardziej trafnym wnioskiem jest niewłaściwie przeprowadzona wymiana filtra paliwa diesel. Wskutek, której mogło dojść do zapowietrzenia układu, a żeby samochód działał poprawnie, zawsze należy odpowietrzyć diesla po wymianie filtra paliwa. Przeprowadzając odpowietrzanie układu paliwowego 1.9 TDI, trzeba pamiętać żeby nowy filtr jeszcze przed wymianą uzupełnić w maksymalnym stopniu paliwem, by uniknąć pracy na sucho. W ten sposób dodatkowo ograniczy się nakłady idące za odpowietrzaniem. Ponadto przed włączeniem układu należy odłączyć przewody paliwowe za pomocą odpowiednich w tym celu narzędzi. Po wymianie filtra diesel może nie odpalać, jeśli doszło do przeciążenia w skutek niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Zdarza się, że nieumiejętnie przeprowadzone odpowietrzanie może uszkodzić rozrusznik i unieruchomić samochód. Również wtryskiwacze mogą na tym ucierpieć, dlatego warto się udać do specjalistycznego serwisu, by przeprowadzić diagnostykę układu zasilania.

 

Po wymianie filtra paliwa diesel nie odpala
Po wymianie filtra paliwa diesel nie odpala

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO