Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ODPOWIETRZYĆ DIESLA PO WYMIANIE FILTRA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK ODPOWIETRZYĆ DIESLA PO WYMIANIE FILTRA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W większości przypadków odpowietrzanie może się odbyć poprzez odpowiednie wysterowanie pompy paliwowej. Najczęściej wykonuje się to w ten sposób, że zapłon włącza się i wyłącza kilkukrotnie, używając przy tym specjalnego testera diagnostycznego. Czasami korzysta się też z bezpośredniego wprowadzenia energii elektrycznej do pompy paliwowej albo po prostu ręcznie robi się odpowietrzanie układu paliwowego CDI. W każdym z tych przypadków należy być ostrożnym, by nie uszkodzić wrażliwych części. Nie bez przyczyny pojawia się pytanie, jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra, ponieważ zapowietrzenie układu paliwowego jest bardzo częstą przypadłością samochodów z tym systemem zasilania.

Jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra
Jak odpowietrzyć diesla po wymianie filtra

Po wymianie filtra paliwa nie odpala diesel

Przyczyn takiego problemu może być wiele, ale najpewniejszym i najbardziej trafnym wnioskiem jest niewłaściwie przeprowadzona wymiana filtra paliwa diesel. Wskutek, której mogło dojść do zapowietrzenia układu, a żeby samochód działał poprawnie, zawsze należy odpowietrzyć diesla po wymianie filtra paliwa. Przeprowadzając odpowietrzanie układu paliwowego 1.9 TDI, trzeba pamiętać żeby nowy filtr jeszcze przed wymianą uzupełnić w maksymalnym stopniu paliwem, by uniknąć pracy na sucho. W ten sposób dodatkowo ograniczy się nakłady idące za odpowietrzaniem. Ponadto przed włączeniem układu należy odłączyć przewody paliwowe za pomocą odpowiednich w tym celu narzędzi. Po wymianie filtra diesel może nie odpalać, jeśli doszło do przeciążenia w skutek niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Zdarza się, że nieumiejętnie przeprowadzone odpowietrzanie może uszkodzić rozrusznik i unieruchomić samochód. Również wtryskiwacze mogą na tym ucierpieć, dlatego warto się udać do specjalistycznego serwisu, by przeprowadzić diagnostykę układu zasilania.

Po wymianie filtra paliwa diesel nie odpala
Po wymianie filtra paliwa diesel nie odpala
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi jest konieczne, aby poprawnie działały one i aby uniknąć problemów z układem paliwowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki