25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ODPOWIETRZYĆ DIESLA COMMON RAIL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Pytanie takie, jak odpowietrzyć diesla Common Rail pojawia się równie często co zapowietrzenie tego układu paliwowego. Najczęściej dochodzi do tego wskutek nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. Może to przykładowo zachodzić, kiedy jeździmy na niedostatecznej ilości paliwa w baku, czemu towarzyszy zassanie powietrza w zamian za paliwo przez pompę. W takim wypadku konieczne staje się również odpowietrzanie pompy wysokiego ciśnienia. Czasami zdarza się, że są inne przyczyny zapowietrzenia, jak nieszczelność układu w wyniku przetarcia przewodu paliwowego albo z powodu napraw w obrębie układu i często dotyczy to wymiany filtra.

 

Jak odpowietrzyć diesla Common Rail

 

Jak odpowietrzyć układ paliwowy diesel

 

Wydawać by się mogło, że nie jest to trudna czynność, ale trzeba spełnić pewne zależności. Mianowicie odpowietrzanie układu paliwowego CDI powinno być wykonywane, kiedy bak paliwa jest nim wypełniony do maksymalnego poziomu, ponieważ to zapewnia zmniejszenie się przestrzeni dla powietrza. Ponadto nie wolno używać wspomagaczy w celu sztucznego wywołania zapłonu i uruchomiania w ten sposób silnika. Często zdarza się, że problemy z układem paliwowym prowadzą do usterek w obrębie wtryskiwaczy. Ważna jest więc poprawna diagnostyka, która umożliwi dokładne zlokalizowanie problemu i określenie sprawności poszczególnych podzespołów. Jeżeli okaże się, że zawinił układ wtryskowy, trzeba wiedzieć, że odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi to już bardziej wymagająca operacja i powinna spocząć w rękach specjalisty. Podsumowując, żeby odpowietrzyć diesla Common Rail warto wybrać się do profesjonalnej pracowni, takiej jak nasza. Tylko wtedy zyskamy pewność, że wszelkie czynności zostaną wykonane prawidłowo, a silnik odzyska pełną sprawność, a także zwiększą się jego osiągi.

 

Jak odpowietrzyć układ paliwowy diesel
Jak odpowietrzyć układ paliwowy diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO