Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o układ Common Rail? 6 rad eksperta od silników Diesla

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

1. Używaj wysokiej jakości paliwa, które spełnia odpowiednie normy jakościowe. Niskiej jakości paliwo może negatywnie wpływać na działanie układu Common Rail i wtryskiwaczy.
2. Pamiętaj o regularnych przeglądach układu wtryskowego, w tym wymianie filtrów paliwa zgodnie z zaleceniami producenta. Filtry są kluczowe dla ochrony wtryskiwaczy przed zanieczyszczeniami.
3. Zadbaj o profilaktykę – regularne dolewanie do paliwa preparatów czyszczących wtryski zapobiegnie szybszemu zużywaniu się części i znacznie poprawi środowisko ich pracy.
4. Upewnij się, że silnik jest odpowiednio smarowany. Wysokiej jakości olej silnikowy i regularna wymiana są kluczowe dla zapewnienia właściwego działania układu Common Rail.
5. Unikaj pracy silnika na bardzo niskich obrotach, ponieważ może to prowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń w układzie wtryskowym.
6. Unikaj nadmiernego obciążania silnika: Staraj się unikać nagłego przyspieszania lub nagłego hamowania, gdyż to także ma wpływ na pracę układu wtryskowego.

W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów z układem Common Rail, takich jak spadek mocy silnika, nierówna praca, trudności z rozruchem, należy możliwie szybko skonsultować się z mechanikiem i przeprowadzić ewentualne czyszczenie lub regenerację wtryskiwaczy.

Układ Common Rail TDI Diesel
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Naprawa uszkodzonych wtryskiwaczy

Od czego psują się wtryski?

Wtryskiwacze paliwa bardzo często ulegają awarii z powodu zanieczyszczeń – brud, osad, piasek zakłócają pracę wtrysków, doprowadzając w konsekwencji do usterki. Tankowanie niskiej jakości paliwa także ma ogromny wpływ na pracę, ale i stan techniczny wtryskiwaczy. Trzeba też wiedzieć, że jazda na bardzo wysokich obrotach może powodować przegrzewanie wtryskiwaczy. Kolejnym powodem awarii jest nieprawidłowy montaż wtrysków i niewłaściwie wykonane prace serwisowe. Należy też pamiętać, że brak regularnej konserwacji oraz nieprzestrzeganie harmonogramu w wymiany filtrów paliwa lub oleju silnikowego znacznie zwiększa ryzyko awarii wtryskiwaczy. Podsumowując, jeżdżąc Dieslem, warto wiedzieć, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail, aby były w pełni sprawne jak najdłużej.

Jak sprawdzić układ Common Rail?

Skorzystaj z narzędzi diagnostycznych do odczytania kodów błędów, które mogą dostarczyć informacji o potencjalnych problemach związanych z wtryskiwaczami lub innymi podzespołami układu Common Rail. Ponadto, uważnie obserwuj nietypowe zachowania pojazdu, ponieważ jeśli samochód pracuje nierówno, traci moc, ma trudności z rozruchem lub wykazuje inne niepokojące zachowania, mogą to być symptomy problemów z układem wtryskowym.

Regeneracja wtrysków Bosch

Ile kosztuje regeneracja Common Rail?

Trzeba tu na początku wskazać, jaki element układu Common Rail wymaga regeneracji. Należy bowiem wiedzieć, że to nie tylko wtryski, ale i pompa paliwowa, wysokiego ciśnienia i magistrala. Przykładowo koszt regeneracji wtryskiwaczy wynosi od 600 zł do 2000 zł, ale często i więcej, gdyż zależy to głównie od rodzaju wtrysków i stopnia uszkodzeń. Dlatego, aby dowiedzieć się, ile wyniesie nas naprawa, warto w pierwszej kolejności udać się na profesjonalną diagnostykę układu Common Rail, sprawdzić stan techniczny wszystkich części i ocenić, które wymagają regeneracji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki