Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymują pompowtryskiwacze w 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena: Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka: 24 - 48 godzin
Gwarancja: 2 lata bez limitu kilometrów

Wytrzymałość pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile wytrzymują pompowtryskiwacze w 1.9 TDI?
Ile wytrzymują pompowtryskiwacze w 1.9 TDI?

Żywotność pompowtryskiwaczy zainstalowanych w silnikach Diesla utrzymuje się na poziomie około 150 tys. km. Jednak dbałość o dobry stan techniczny tych podzespołów pozwala cieszyć się ich sprawnością aż przez 300 tys. km! Zdecydowaną zaletą pompowtryskiwaczy jest więc ich trwałość, ale też mała awaryjność oraz stosunkowo duża odporność na uszkodzenia różnego typu. Z uwagi na powyższe, podzespoły te są bardzo cenione w środowisku posiadaczy silników wysokoprężnych. Jednak ze względu na to, iż przestały spełniać bardzo restrykcyjne wymogi dotyczące emisji spalin, zostały wycofane z produkcji. Mimo wszystko nadal możemy spotkać je w samochodach 1.9 TDI dzięki skutecznej technologii naprawy, która z powodzeniem przywraca zużytym częściom odpowiednie parametry pracy. Z pewnością dobrą informacją dla kierowców posiadających pompowtryskiwacze jest to, iż po regeneracji są one w stanie wytrzymać tyle samo, co nowe fabrycznie części.

Jaka jest żywotność pompowtrysków? - rekordowe przebiegi 1.9 TDI

Wiemy już, ile wytrzymują pompowtryskiwacze, mianowicie ich trwałość oscyluje w granicy 150 tys. - 300 tys. km. Różnica ta wynika ze sposobu obchodzenia się z tymi podzespołami. Trzeba bowiem wiedzieć, że dbałość o czystość pompowtrysków i o ich ogólny stan techniczny procentuje tym, są w stanie zapewnić pojazdom z silnikami 1.9 TDI rekordowe przebiegi. W tym celu powinniśmy pamiętać o regularnym stosowaniu dodatków do paliwa do czyszczenia pompowtrysków, ale przede wszystkim zawsze tankować dobrej jakości olej napędowy. To właśnie osady i zanieczyszczenia znajdujące się w kiepskim i niesprawdzonym paliwie są główną przyczyną uszkodzeń i szybszego zużycia się pompowtrysków.

1. Pompowtryskiwacze w silniku Diesla – objawy uszkodzonych pompowtrysków w 1.9 TDI

Zasilające silnik Diesla pompowtryskiwacze też w końcu ulegają zużyciu. Wówczas nasz pojazd zaczyna wykazywać kilka dość problematycznych objawów. Najczęściej w parze z tego typu awarią idzie trudność uruchomienia silnika oraz jego nagłe gaśnięcie. Wciskając pedał gazu, możemy zauważyć kłęby dymu unoszące się za naszym autem. Podczas wyprzedzania na pewno zorientujemy się, że osiągi są znacznie gorsze, a pojazd traci moc.

Pompowtryski w silniku Diesla
Pompowtryskiwacze w silniku Diesla

2. Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – jak sprawdzić pompowtryski?

Wstępne sprawdzenie stanu technicznego pompowtrysków odbywa się przy użyciu urządzenia diagnostycznego. Na podstawie korekt otrzymanych na biegu jałowym możliwa jest ocena stanu pompowtrysków. Dokładne oględziny tych podzespołów poprzedzone są demontażem z układu paliwowego. Dopiero po rozbiórce pompowtrysku na elementy składowe możliwa jest skrupulatna diagnostyka. Bez tego zlokalizowanie uszkodzeń znajdujących się wewnątrz konstrukcji nie byłoby w ogóle możliwe.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze to elementy układu wtryskowego, które odpowiadają za wtryskiwanie paliwa do silnika samochodu. Są to bardzo precyzyjne i skomplikowane urządzenia, dlatego ich żywotność może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak sposób użytkowania samochodu, jakość paliwa i oleju silnikowego, a także warunki eksploatacji. W przypadku silników 1.9 TDI, pompowtryskiwacze mogą wytrzymać od kilku do kilkunastu lat, w zależności od tych czynników. Warto pamiętać, że regularne serwisowanie samochodu oraz stosowanie się do zaleceń producenta dotyczących obsługi i konserwacji silnika może przedłużyć żywotność pompowtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki