25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

GRUBOŚĆ PODKŁADKI POD WTRYSKI | OBJAWY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Zdarza się, że grubość podkładki pod wtryski, objawy daje nieswoiste, choć zaburza aktywność tych elementów. Dokładnie to, o czym świadczy ten niewygodny incydent, postaramy się tym razem wyjaśnić. Ten niewielki przedmiot spełnia dość istotne zadanie w układzie zasilania, a jest montowany w sąsiedztwie wyjątkowo ważnych elementów wtrysku. Ma spory wpływ na wtryskiwacze, dlatego że grubość podkładki pod wtryskiwaczami sprawia, że części te są na właściwej wysokości względem silnika. To jedno z odpowiedzialnych zadań, jakie pełni ta skromna rzecz.

 

Grubość podkładki pod wtryski | Objawy
Grubość podkładki pod wtryski | Objawy

 

1.9 JTD wtryskiwacze - objawy zużycia

 

Zwykle wtryski dają objawy zużycia z powodu nagromadzonych w nich zanieczyszczeń, które przez lata odkładały się w ich wnętrzu, ale bywają sytuacje, w których problem ten nie jest odosobniony. Poza tym znając powinowactwo między elementami wtrysku i podkładką możemy śmiało założyć, że objawy zużytych podkładek pod wtryskami będą w następstwie dawały pewne symptomy uszkodzonych wtryskiwaczy. Wszystko to wynika zwykle po stosunkowo długim czasie użytkowania pojazdu. Śmiało możemy założyć, że samochód, który ma na liczniku około 250 tysięcy przebiegu bądź przetrwał już 9 lat częstego użytkowania, może mieć problem z układem zasilania. Okres ten wystarczy do tego, by nieszczelna podkładka pod wtryskiem, objawy dawała wyraźnie wskazujące na jej zużycie, co będzie wpływało bezpośrednio na zachwianą pracę wtryskiwacza. Ten z kolei może doznać uszkodzeń z tego tytułu, dlatego kiedy usłyszymy głośną pracę tych elementów, bądź ciężki rozruch silnika, czy też wyraźnie zmniejszone osiągi i niepłynną jazdę samochodem, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu. Są to pierwsze symptomy uszkodzenia wtryskiwaczy i nawet jeśli okaże się, że problem wynika jedynie z powodu zużytej podkładki, należy ją niezwłocznie wymienić, by nie dopuścić do postępujących uszkodzeń w obrębie wtrysków.

 

1.9 JTD wtryskiwacze - objawy zużycia
1.9 JTD wtryskiwacze - objawy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO