Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

GRUBOŚĆ PODKŁADKI POD WTRYSKI | OBJAWY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

GRUBOŚĆ PODKŁADKI POD WTRYSKI | OBJAWY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Grubość podkładek pod wtryskiwacze musi być odpowiednio dobrana, aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwaczy i uniknąć problemów z uszkodzeniem głowicy cylindra. Zazwyczaj podkładki mają grubość od 0,5 mm do 1,5 mm. Podkładki pod wtryskiwacze są ważnym elementem instalacji wtryskiwaczy, ponieważ pomagają zapobiec wyciekowi paliwa z okolic wtryskiwacza i zapewniają równomierne rozłożenie obciążenia na powierzchni głowicy cylindra. Ten niewielki przedmiot spełnia dość istotne zadanie w układzie zasilania, a jest montowany w sąsiedztwie wyjątkowo ważnych elementów wtrysku. Ma spory wpływ na wtryskiwacze, dlatego że grubość podkładki pod wtryskiwaczami sprawia, że części te są na właściwej wysokości względem silnika. To jedno z odpowiedzialnych zadań, jakie pełni ta skromna rzecz.

Zdarza się, że grubość podkładki pod wtryski, objawy daje nieswoiste, choć zaburza aktywność tych elementów. Dokładnie to, o czym świadczy ten niewygodny incydent, postaramy się tym razem wyjaśnić. 

Grubość podkładki pod wtryski | Objawy
Grubość podkładki pod wtryski | Objawy

1.9 JTD wtryskiwacze - objawy zużycia

Zwykle wtryski dają objawy zużycia z powodu nagromadzonych w nich zanieczyszczeń, które przez lata odkładały się w ich wnętrzu, ale bywają sytuacje, w których problem ten nie jest odosobniony. Poza tym znając powinowactwo między elementami wtrysku i podkładką możemy śmiało założyć, że objawy zużytych podkładek pod wtryskami będą w następstwie dawały pewne symptomy uszkodzonych wtryskiwaczy. Wszystko to wynika zwykle po stosunkowo długim czasie użytkowania pojazdu. Śmiało możemy założyć, że samochód, który ma na liczniku około 250 tysięcy przebiegu bądź przetrwał już 9 lat częstego użytkowania, może mieć problem z układem zasilania. Okres ten wystarczy do tego, by nieszczelna podkładka pod wtryskiem, objawy dawała wyraźnie wskazujące na jej zużycie, co będzie wpływało bezpośrednio na zachwianą pracę wtryskiwacza. Ten z kolei może doznać uszkodzeń z tego tytułu, dlatego kiedy usłyszymy głośną pracę tych elementów, bądź ciężki rozruch silnika, czy też wyraźnie zmniejszone osiągi i niepłynną jazdę samochodem, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu. Są to pierwsze symptomy uszkodzenia wtryskiwaczy i nawet jeśli okaże się, że problem wynika jedynie z powodu zużytej podkładki, należy ją niezwłocznie wymienić, by nie dopuścić do postępujących uszkodzeń w obrębie wtrysków.

1.9 JTD wtryskiwacze - objawy zużycia
1.9 JTD wtryskiwacze - objawy
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Grubość podkładki pod wtryskiwacz ma istotny wpływ na jakość pracy silnika, ponieważ odpowiada za odpowiednią odległość między końcówką wtryskiwacza a głowicą cylindra. Jeśli podkładka jest zbyt gruba, wtryskiwacz będzie wysunięty zbyt daleko i paliwo może nie być prawidłowo rozpylane, co skutkuje nierówną pracą silnika, zwiększonym zużyciem paliwa i emisją spalin, a także może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwacza. Jeśli podkładka jest zbyt cienka, wtryskiwacz będzie zbyt blisko głowicy cylindra i paliwo może przedostawać się na zewnątrz, co także skutkuje nierówną pracą silnika, zwiększonym zużyciem paliwa i emisją spalin, a także może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwacza. Warto również wiedzieć, że podkładki pod wtryskiwacze powinny być dobrane odpowiednio do danego silnika i producenta pojazdu, ponieważ różne modele pojazdów mogą mieć różne grubości podkładek.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki