Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA PODKŁADKI POD WTRYSKIEM

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA PODKŁADKI POD WTRYSKIEM

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana podkładki jest niezwykle istotna, ponieważ pozostawienie starej może doprowadzić do tego, że nowy wtryskiwacz będzie zużywał się znacznie szybciej i znów się zapiecze. Zapieczona podkładka wtryskiwacza może prowadzić do niedostatecznego uszczelnienia wtrysku, co pociąga za sobą występowanie przedmuchów. Objawy uszkodzonej podkładki pod wtryskiem to między innymi przedostawanie się spalin do wnętrza pojazdu, utrata kompresji, spadek mocy silnika czy charakterystyczne cykanie wtryskiwaczy. Podkładka wtryskowa w układzie Common Rail znajduje się pomiędzy wtryskiwaczem, a jego gniazdem. Odpowiada ona za uszczelnienie układu wtryskowego. Przyczyny jej uszkodzeń są podobne do tych, które wpływają na zużywanie się wtryskiwaczy. Gdy z różnych przyczyn z cylindra wydostaje się mieszanka paliwa, spalin i sadzy, osiada ona na wrażliwych częściach wtrysku oraz na podkładce i powoduje ich zapieczenie.

Przykładowy wtryskiwacz podczas regeneracji
Wymiana podkładki pod wtryskiem

Na co należy uważać przy naprawie?

Taka naprawa może okazać się dość problematyczna, a sam koszt wymiany podkładki pod wtryskiwaczem zależy w dużej mierze od tego jak mocno zapieczony jest wtryskiwacz. Bywa, że podczas usuwania uszkodzonego wtrysku niekiedy uszkadza się głowicę czy pokrywy zaworów lub też sam wtrysk urywa się. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest demontaż głowicy silnika i wybijanie wtrysku specjalnym wybijakiem. Dlatego też nieraz bardzo pomocne przy tego typu operacji jest wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu o napędzie hydraulicznym, który pozwoli wykonać naprawę bez żadnych szkód. Nie wszystkie serwisy jednak mają taki sprzęt na wyposażeniu. Ponadto, przy wymianie podkładek pod zapieczonymi wtryskiwaczami należy pamiętać, aby dobrać właściwą, gdyż choćby minimalne, milimetrowe nieścisłości mogą powodować problemy. Wtrysk przebiega wtedy pod innym kątem, co skutkuje nieprawidłową pracą silnika. Przed dobraniem odpowiednich podkładek zaleca się frezowanie gniazd wtryskiwaczy w przypadku, gdy wyjęcie uszkodzonych wtrysków przysporzyło dużo problemów.

Wtryskiwacz Bosch po regeneracji w naszym salonie
Na co należy uważać przy naprawie?
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wymiana podkładki pod wtryskiem to proces, w którym specjalista zamienia zużyte lub uszkodzone podkładki znajdujące się pod wtryskiwaczami na nowe. Podkładki te pełnią ważną funkcję, ponieważ izolują wtryskiwacze od korpusu silnika, co pozwala na ich prawidłowe działanie. Wymiana podkładek pod wtryskiem jest zazwyczaj wymagana, gdy pojawiają się problemy związane z brakiem mocy silnika, nierówną pracą silnika lub wyciekiem paliwa. Cena wymiany podkładek pod wtryskiem może wynieść od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę, w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu. Zaleca się skontaktowanie się z kilkoma warsztatami w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki