25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DOCIERANIE ZAWORKA DELPHI

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Czasami w trakcie dokładnych oględzin wtryskiwaczy, okazuje się, że natrafimy na nieprawidłowości, które może zniwelować docieranie zaworka Delphi. Generalnie wtryskiwacze tej marki, jak i innych, są bardzo wrażliwe na wszelkie nieczystości, które dostają się do ich wnętrza wraz z nośnikiem energii. Zaworek jest jednym z podzespołów wchodzących w skład tych elementów wtryskowych i uczestniczy w procederze, jakim jest odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi. Ma on zatem swój pewien udział przy bezpośrednim wtrysku paliwa do silnika samochodowego. Jednak może on też być przyczyną problemów z tymi elementami układu zasilania.

 

Docieranie zaworka Delphi
Docieranie zaworka Delphi

 

Jak wygląda sprawdzenie wtryskiwaczy Delphi

 

Takie badanie wykonuje się w celu określenia stanu i by poddać ocenie zmiany w budowie tego przedmiotu. Wtryskiwacze stosunkowo często ulegają uszkodzeniom, bądź deformacją wynikłym z nagaru spowodowanego rdzą lub częściej w drodze zanieczyszczenia układu niefiltrowanym paliwem. W przebiegu tych działań demontuje się te części i poddaje dokładnym oględzinom. Zabieg wykonuje wykwalifikowany pracownik, który bacznie czuwa nad tym, by wyłapać wszelkie nieprawidłowości. Kiedy okazuje się, że element wtrysku uległ deformacji, wykonuje się docieranie zaworka Delphi. Pozwala to usunąć wady tego przedmiotu i ich przyczynę, czyli niewielkie deformacje, zabrudzenia, czy drobne zarysowania powierzchni. Czasami okazuje się jednak, że uszkodzenia w obrębie tego podzespołu są już na tyle duże, że konieczna jest wymiana zaworka wtryskiwacza. Działania te pozwalają zwykle rozwiązać przynajmniej część problemów z wtryskiwaczami. To w następstwie może skutkować tym, że unikniemy wymiany tych elementów, a uwierzcie, że te części systemu zasilania nie należą do najtańszych.

 

Jak wygląda sprawdzanie wtryskiwaczy Delphi
Jak wygląda sprawdzenie wtryskiwaczy Delphi

Komentarze

Bronek 2021-01-05 10:33:42

Robiłem tam Delphi 2 szt, po 2 miesiącach robiłem kolejne 2 szt. Radzę robić całe komplety bo później człowiek dwa razy płaci za montaż demontaż u mechanika. Warto wcześniej zadzwonić i dopytać. Polecam!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO