Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wymiana wtryskiwaczy jest trudna?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wymiana wtrysków jest trudna?
Czy wymiana wtryskiwaczy jest trudna?

Wymiana wtryskiwaczy, choć z pozoru łatwa, wymaga doświadczenia, odpowiednich narzędzi i urządzeń diagnostycznych. Trzeba przede wszystkim pamiętać o kilku kluczowych etapach wymiany wtryskiwaczy, takich jak:

- umiejętny demontaż części, które często są zapieczone w gnieździe;
- dokładne oczyszczenie gniazda z nagaru, rdzy i innego typu osadów;
- wymiana zużytych uszczelek, oringów i podkładek;
- prawidłowa regulacja wtryskiwaczy i poprawne osadzenie ich w głowicy;
- wprowadzenie kodów IMA do sterownika, zawierających informacje na temat specyfiki pracy każdego wtrysku.

Należy też wiedzieć, że blat, na którym naprawiamy wtryski, powinien być sterylnie czysty, ponieważ nawet drobne zabrudzenia mogą zniweczyć efekty naprawy. Reasumując, aby wymiana wtryskiwaczy mogła zostać przeprowadzona prawidłowo, wymaga dedykowanego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności, dlatego najlepiej powierzyć ją mechanikowi, który zna temat podzespołów układu paliwowego.

Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? – Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Uszkodzone wtryskiwacze mogą sprawić wiele problemów nie tylko podczas jazdy, ale także podczas demontażu. Mocno zużyte części często korodują pod wpływem wilgoci, a ich wyjęcie wiąże się z użyciem specjalnego narzędzia, jak ściągacz bezwładnościowy. Stąd też w przypadku konieczności wymiany wtrysków, najlepiej udać się do serwisu, który wie, jak przeprowadzić wymianę krok po kroku i dysponuje odpowiednimi narzędziami. Warto więc wiedzieć, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu.

1. Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie – Wymiana wtryskiwaczy samemu

Decyzja co do ilości wymienianych wtryskiwaczy powinna być poprzedzona rzetelną diagnostyką. W pierwszej kolejności należy więc określić stan techniczny wtrysków i stopień zużycia poszczególnych części. Jeśli bowiem uszkodzony jest jeden wtrysk, a pozostałe wykazują prawidłowe parametry, można wymienić tylko ten jeden. Natomiast jeśli przebieg samochodu jest dość duży (co będzie wskazywało na zużycie się części), lepiej jest wymienić wszystkie wtryskiwacze, mimo tego, że tylko jeden nie pracuje poprawnie.

2. Regeneracja czy wymiana wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy diesel

Alternatywą dla zakupu nowych wtrysków jest zregenerowanie własnych, zużytych. Jeśli więc stopień uszkodzeń i zużycia wtryskiwaczy umożliwia ich naprawę, z pewnością warto skorzystać z usługi regeneracji. Problem powstaje wtedy, gdy wtryski posiadają uszkodzenia typu mechanicznego, wówczas naprawa jest i nieopłacalna i niemożliwa. Właśnie wtedy konieczna jest wymiana wtryskiwaczy. Trzeba rozważyć wymianę całego kompletu, ponieważ uszkodzony wtrysk z pewnością obciążył pozostałe.

Regeneracja czy wymiana wtrysków
Regeneracja czy wymiana wtryskiwaczy

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Wymiana wtryskiwaczy koszt

Nie od dziś wiadomo, że ignorowane awarie nie usuwają się same, a wprost przeciwnie, zwiększają swoją skalę. Dokładnie tak samo jest w przypadku wtryskiwaczy, bowiem jeśli zignorujemy objawy ich zużycia, nie tylko ich naprawa będzie niemożliwa, ale i mogą znacznie obniżyć parametry pracy pozostałych części samochodowych. Skutkuje to oczywiście ogromnym kosztem naprawy, ponieważ uszkodzone wtryski często powodują także awarię turbo, filtra cząstek stałych i nawet silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ilona

Wystawiono Rok temu

Wymiana wtryskiwaczy może wydawać się trudna, szczególnie dla osób, które nie posiadają odpowiednich umiejętności i doświadczenia w naprawie samochodów. Jednak jeśli posiadasz odpowiednie narzędzia i przestrzegasz odpowiednich środków bezpieczeństwa, możesz samodzielnie wymienić wtryskiwacze w swoim samochodzie. Przed rozpoczęciem prac należy upewnić się, że silnik jest wyłączony i schłodzony, a także że posiadasz odpowiednie narzędzia i wiedzę. Następnie należy odłączyć akumulator, odkręcić mocowania wtryskiwaczy i odłączyć przewody paliwowe. Następnie można wyjąć stary wtryskiwacz i zamontować nowy, upewniając się, że wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane i zamocowane. Po zakończeniu prac należy sprawdzić, czy układ paliwowy działa prawidłowo i czy nie ma żadnych wycieków.

Czy ta opinia była pomocna?

Szafa89

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem czy wymiana wtrysków jest trudna, wole nie ryzykować. Pojechałbym na serwis i tam je wymienił.

Czy ta opinia była pomocna?

Cypisek

Wystawiono 2 lata temu

No jak ktoś się zna, to nie jest trudna, wiadomo. W benzynowych jest chyba łatwiej, a w dieslach to już trzeba bardziej uważać, chociażby podczas demontażu.

Czy ta opinia była pomocna?

Luluś888

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli autem zajmują się doświadczeni fachowcy to nie ma w wymianie nic trudnego, ale za to jest ona czasochłonna i wymaga precyzji. Trzeba więc mieć kogoś sprawdzonego, żeby było bezpiecznie

Czy ta opinia była pomocna?

pablo_65

Wystawiono 2 lata temu

Sam bym nie grzebał, bo jeszcze bym coś uszkodził. Skoro są fachowcy, to warto im zaufać i niech oni wymieniają te wtryski :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki