Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy warto regenerować pompę wtryskową?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pomp wtryskowych Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Regeneracja pompy wtryskowej - czy warto?
Czy warto regenerować pompę wtryskową?

Zanim zdecydujemy się na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy naszą pompę da się zregenerować. W tym celu oceniamy stan techniczny pompy i jeśli nie posiada uszkodzeń mechanicznych, można poddać ją usłudze regeneracji. Mówiąc o regeneracji, mamy tu na myśli czyszczenie części ultradźwiękami z wykorzystaniem profesjonalnej chemii czyszczącej oraz wymianę wszystkich zużytych uszczelek i elementów nienadających się do dalszego użytku. Powyższe czynności sprawiają, że wyeksploatowana pompa wtryskowa odzyskuje prawidłowe parametry pracy. Można więc stwierdzić, że korzystając z regeneracji, dajemy pompie drugie życie. Decydując się na naprawę pompy, warto wybrać serwis, który posiada nowoczesny park technologiczny oraz rzetelnych mechaników. Niezwykle ważna podczas regeneracji jest bowiem skrupulatna diagnostyka, ponieważ to dzięki niej możliwe jest odnalezienie ewentualnych uszkodzeń czy nieszczelności. Konieczność użycia odpowiednich narzędziu do demontażu, jak i montażu pompy sprawia, że jej naprawa w warunkach domowych jest raczej niemożliwa.

Czy warto kupować pompę wtryskową po regeneracji? – Regeneracja pomp wtryskowych ciągników rolniczych

Regeneracja pompy zrealizowana w profesjonalnym warsztacie zawsze kończy się testem potwierdzającym jej pełną sprawność. Jeśli więc zaopatrujemy się w pompę po regeneracji, wraz z nią powinniśmy otrzymać wydruk aktualnych, rzeczywistych parametrów. Jeśli sprzedawca nie dysponuje takim wydrukiem, powinniśmy zachować ostrożność i wstrzymać się od zakupu niesprawdzonego podzespołu. W przypadku wymiany pompy, czynność tę warto powierzyć doświadczonemu mechanikowi, który dokładnie sprawdzi jej stan techniczny i oceni użyteczność.

1. Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych? – Regeneracja pompy wtryskowej BOSCH

Regeneracja pomp wtryskowych polega w głównej mierze na demontażu - oględzinach - czyszczeniu - wymianie części - testach. Najlepsze skutki uzyskuje się, czyszcząc części w myjce ultradźwiękowej, do której dodaje się także preparat czyszczący i odrdzewiający. Następnie niezbędna jest wymiana zużytych uszczelek na nowe. Złożoną pompę sprawdza się na koniec na stole probierczym, z którego otrzymujemy specyfikację weryfikującą parametry zregenerowanej pompy. Zastanawiając się więc, czy regenerować uszczelnienie pompy wtryskowej warto wiedzieć, że sama wymiana uszczelek może nie wystarczyć, bezpieczniej jest zregenerować pompę kompleksowo.

2. Pompa Common Rail – kiedy należy ją regenerować? – Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI

Z racji tego, że objawy awarii obejmującej układ paliwowy nie muszą jednoznacznie wskazywać na uszkodzoną pompę, konieczne są oględziny tejże części. Wówczas możliwa będzie ocena stanu technicznego pompy, a także określenie poziomu zużycia poszczególnych elementów. To właśnie podczas diagnostyki najczęściej okazuje się, że pompa jest zabrudzona, a uszczelnienia sparciałe. Jednak dzięki profesjonalnemu czyszczeniu oraz wymianie zużytych części pompy odzyskuje ona odpowiednie właściwości.

Pompa Common Rail – kiedyregeneracja?
Pompa Common Rail – kiedy należy ją regenerować?

3. Czy regeneracja pomp wtryskowych się opłaca? – Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej?

Regeneracja to koszt rzędu kilkuset złotych, natomiast zakup nowej pompy wtryskowej wiąże się z wydatkiem nawet kilkuset złotych. Wychodzi więc na to, że usługa regeneracji jest znacznie korzystniejsza cenowo. Jednak w tym przypadku nie chodzi tylko o cenę, ponieważ ważniejsze jest to, iż zregenerowana pompa wtryskowa wykazuje odpowiednie parametry pracy, a więc odzyskuje pełną sprawność. Zanim zdecydujemy się na nową fabrycznie pompę, warto sprawdzić, co tak naprawdę jest przyczyną usterki, bowiem wcale nie musi zaczynać się od samej pompy. W tym celu należy przeprowadzić rzetelną diagnostykę układu wtryskowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono 2 lata temu

Regeneracja pompy wtryskowej jest rozwiązaniem, które warto rozważyć w przypadku uszkodzenia tego elementu układu paliwowego. Regeneracja polega na naprawie i przywróceniu sprawności pompy wtryskowej, a jej koszt jest zazwyczaj znacznie niższy niż koszt zakupu nowej pompy. Jednak nie zawsze regeneracja pompy wtryskowej jest opłacalna. W niektórych przypadkach uszkodzenie pompy jest tak poważne, że naprawa nie jest możliwa lub jej koszt byłby zbliżony do ceny nowej pompy. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup nowej pompy. Decyzja o tym, czy warto regenerować pompę wtryskową, zależy od wielu czynników, takich jak stopień uszkodzenia pompy, koszt regeneracji w stosunku do ceny nowej pompy, a także oczekiwanej trwałości i niezawodności po regeneracji. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o regeneracji pompy wtryskowej, warto skonsultować się z mechanikiem i zasięgnąć jego opinii.

Czy ta opinia była pomocna?

Gunio79

Wystawiono 2 lata temu

Moja pompa wtryskowa okazała się niesprawna, dałem ją do serwisu, gdzie ją zregenerowali. Koszt oczywiście mniejszy niż nowa, także warto regenerować, próbujcie jeśli się da.

Czy ta opinia była pomocna?

Zordon

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli jest taka możliwość, to warto, czemu nie. Jak masz Diesla i jeździsz nim jak trzeba, to raczej nie ma problemów z układem paliwowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Ernest

Wystawiono 2 lata temu

Wychodzę z założenia, że warto regenerować, niezależnie od tego jaki to miałby być podzespół.

Czy ta opinia była pomocna?

jakubp_45

Wystawiono 2 lata temu

Nauczony doświadczeniem wiem, że wato regenerować wszystko, co jest możliwe, bo dobrze to wpływa na kondycję innych elementów!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki