Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy regenerować uszczelnienie pompy wtryskowej?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja uszczelnienia w pompie Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompy wtryskowej to sprawdzony sposób na powstające w wyniku eksploatacji pompy nieszczelności. Uszczelnienia pomp wtryskowych są częściami narażonymi na zużycie i mogą wymagać naprawy lub regeneracji w przypadku wystąpienia wycieków. Regeneracja umożliwia odzyskanie niemal fabrycznych parametrów pompy, o ile jest przeprowadzana przez serwisy specjalizujące się w naprawie pomp wtryskowych, jak np. Bosch Diesel Service Pawlik, co potwierdza aż dwuletnia gwarancja udzielana przez serwis na zregenerowaną pompę.

1. Wyciek paliwa z pompy

Pompa wtryskowa, czyli podstawowy element pracujący w układzie zasilania common rail, to urządzenie, przygotowane do pracy w trudnych warunkach i intensywnej eksploatacji. Bosch dołożył wszelkich starań, aby zastosowane rozwiązania spełniały najwyższe standardy i charakteryzowały się niezawodnością. Zdarzają się jednak usterki, powstające w wyniku zużycia materiału, w skład, których zalicza się, między innymi, wyciek paliwa z pompy. Czym jest on spowodowany i jak mu zaradzić? Czym grozi nieszczelna pompa? Co zrobić, żeby temu zapobiec?

pompy wtryskowe
Czy regenerować uszczelnienie pompy wtryskowej?

2. Budowa a nieszczelności

Budowa pompy wtryskowej Bosch CP4, zakłada wykorzystanie mechanizmu mimośrodu, w postaci obręczy krzywkowej zainstalowanej na wałku. Krzywka, obracając się, wywołuje pracę tłoczków i zwiększenie ciśnienia w pompie. Głowiczka, czyli zwieńczenie korpusu pompy, zawiera w sobie dwa kanały, doprowadzający paliwo oraz, tak zwany, kanał przelewowy, który służy, jako zawór bezpieczeństwa, w wypadku, kiedy ciśnienie wewnątrz urządzenia wzrośnie powyżej akceptowanego poziomu. Uszczelnieniem tych kanałów są gumowe oringi, które, mimo doskonałej, jakości wykonania i dużej wytrzymałości gumy na czynniki zewnętrzne, podczas pracy pompy zwyczajnie się zużywają. Jako powód zużycia eksploatacyjnego, z dużą dozą wyrozumiałości dla nieprecyzyjnych sformułowań, można podać zanieczyszczone paliwo. Pytanie, jakie się nasuwa, to, jaki wpływ ma ono na gumowe uszczelnienia, które nie wchodzą w żadne reakcje z czynnikiem, jakim jest paliwo. Otóż bezpośrednio żaden, ale pośrednio, zanieczyszczone paliwo powoduje wzrost temperatury pracy pompy i tu już guma nie wykazuje się, tak dużą tolerancją, jak wobec innych czynników. Niszczący tłoczki pompy kwas siarkowy, zapychająca wtryski, wytrącająca się, krystaliczna parafina czy skroplona para wodna, tak niebezpieczna dla tłoków, na gumowe uszczelnienia wpływ ma znikomy, pomijalny w analizie, natomiast temperatura, potrafi zwiększyć prędkość parcenia się gumy wielokrotnie, a to z kolei powoduje utratę jej wytrzymałości i właściwości tak cenionych we wszystkich rodzajach elastomerów. Najprostszym sposobem ponownego uszczelnienia pompy wtryskowej Bosch (CP1, CP2, CP3, CP4.1, CP4.2), jest wymiana oringów, do czego konieczne jest wymontowanie pompy, demontaż głowiczek, czyszczenie, wymiana oringów i ponowny montaż.

3. Sprawdzenie i regeneracja pompy wtryskowej

Warto wykorzystać sytuację, gdy pojawiają się wycieki z hermetycznego środowiska pompy, do przeprowadzenia jej regeneracji – skoro już została wymontowana, dobrze, jak specjalista przyjrzy się jej pod mikroskopem, ponieważ, i tu dochodzimy do drugiej możliwej przyczyny wycieku, istnieje zagrożenie, iż wymiana oringów niczego nie zmieni, jedynie stracimy czas i pieniądze. Mowa w tym momencie o mikropęknięciach. Zważywszy na fakt, iż przy odpowiednim ciśnieniu, za filtr może posłużyć nam porcelanowa filiżanka (tak, porowatość porcelany umożliwia wykorzystanie jej, jako półprzepuszczalnej membrany), proszę mi wierzyć, nowoczesne pompy wtryskowe osiągają wartość ciśnienia powyżej 230 MPa, i przy takiej sile mogą przetłoczyć olej napędowy przez nawet niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Proces regeneracji pompy wtedy zupełnie zmienia swoje oblicze i najczęściej prowadzi do wymiany głowiczki, co jednak, zawsze skutkuje wyeliminowaniem problemu. Wyciek paliwa, nawet niewielki powoduje, po pierwsze, straty na paliwie, po drugie spadek mocy, wywołany zmniejszeniem się ciśnienia podawania paliwa, a po trzecie, paliwo poza obiegiem w silniku, gdzie temperatura pracy wynosi 90o C, niebezpiecznie zwiększa ryzyko pojawienia się samozapłonu, a co za tym idzie groźnego wypadku. Uszczelnienie pompy wtryskowej i cena jaką trzeba zapłacić za jego wymianę, jest znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż jej wymiana, a efekty zaniedbania mogą być brzemienne w skutkach.

Uszczelniacze pompy wtryskowej
Uszczelnienia pompy wtryskowej

Wysoka jakość paliwa, wysoka jakość osiągów

Profilaktyka, w dbaniu o układ zasilania silnika, powinna opierać się na stosowaniu dobrej, jakości paliwa. Ma to wielki wpływ na pracę silnika i jego żywotność, niestety spektrum naszych możliwości dbania o uszczelnienia pomp silnika zamyka się w pierwszym i ostatnim punkcie. Nie mamy na to wpływu – jeśli do wycieku dojdzie musimy skontaktować się z odpowiednim specjalistą i jemu zlecić opiekę nad naszym podzespołem. Ze swojej strony mogę jedynie doradzić korzystanie z autoryzowanych serwisów, tam mamy 100% gwarancji, że usługa będzie jakościowa, a cena wyważona.

Jeśli znalazłeś nasz artykuł, mogłeś szukać również:
- uszczelnienie pompy wtryskowej 1.9 tdi,
- wymiana uszczelki pompy wtryskowej 1.9 tdi,
- ile kosztuje uszczelnienie pompy wtryskowej bosch,
- uszczelnienie pompy wysokiego cisnienia,
- naprawa pompy wysokiego ciśnienia mercedes 2.2 cdi,
- zestaw naprawczy pompy wysokiego ciśnienia bosch,
- regeneracja pompy wysokiego ciśnienia cena,
- zestaw naprawczy pompy wtryskowej bosch cp1,
- zestaw naprawczy pompy wtryskowej mercedes cdi,
- zestaw naprawczy pompy wtryskowej 1.3 cdti,
- pompa wysokiego ciśnienia common rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rocco

Wystawiono Rok temu

Kupiłem na alle....ostatnio uszczelnioną pompe CR od MB 3.2cdi przed zakupem nie do informowałem się że jest możliwość kupna zregenerowanej nieco droższej....jak dlugo pojeżdżę na tej uszczelnionej ?

Czy ta opinia była pomocna?

Kaśka

Wystawiono Rok temu

Regeneracja uszczelnienia pompy wtryskowej jest jednym z możliwych rozwiązań w przypadku awarii. Uszczelnienie pompy wtryskowej jest ważnym elementem, który zabezpiecza pompę przed przedostawaniem się paliwa lub oleju do innych części silnika. Jeśli uszczelnienie jest uszkodzone lub zużyte, może to prowadzić do awarii pompy lub innych części silnika. Regeneracja uszczelnienia pompy wtryskowej polega na wymianie uszkodzonego uszczelnienia na nowe. Jest to proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Wymiana uszczelnienia może być wykonana przez specjalistę lub w specjalistycznym warsztacie. Regeneracja uszczelnienia pompy wtryskowej jest rozwiązaniem tańszym niż zakup nowej pompy, jednak trzeba pamiętać, że regeneracja nie zawsze jest możliwa, zwłaszcza jeśli uszczelnienie jest mocno zużyte lub uszkodzone. W takim przypadku konieczne jest wymiana pompy wtryskowej na nową.

Czy ta opinia była pomocna?

ADAM

Wystawiono 4 lata temu

zgadzam się całkowicie z @Damianem lepie zainwestować i zregenerować pompę kompleksowo. Z samym uszczelnieniem można nabawić się tylko kłopotów z całą reszta układu paliwowego.....

Czy ta opinia była pomocna?

Damian

Wystawiono 4 lata temu

Cena uszczelnienia pompy wtryskowej wcale nie jest duża, a warto zadbać o swoje 4 kółka. Lepiej reagować od razu.

Czy ta opinia była pomocna?

Urszulin

Wystawiono 5 lat temu

Na pytanie czy wymieniać uszczelnienie pompy wtryskowej 1.9 td na przykład w audi a4 to z pełną odpowiedzialnością odpowiadam: I TO JAK NAJSZYBCIEJ!! Pompa wtryskowa Bosch jest bardzo droga, a uszczelnienie tanie. Chyba wiecie o co chodzi... Szkoda kasy

Czy ta opinia była pomocna?

ab3435

Wystawiono 5 lat temu

Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 tdi to nie taka łatwa sprawa, tylko specjalistyczne serwisy mogą się tym zająć. Dobrze jest znaleźć specjalistów w tej dziedzinie.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek34

Wystawiono 5 lat temu

Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 tdi na szczęście nie jest ciężka. Jednak ja swoją pompę wysłałem do was i jestem bardzo zadowolony z usługi.

Czy ta opinia była pomocna?

elprofesor

Wystawiono 5 lat temu

Katleen, tam są takie temperatury i wysokie ciśnienie, że nieścisłości poniżej milimetra mogą uszkodzić pompę wtryskową

Czy ta opinia była pomocna?

Katleen-s

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawe że nawet milimetry uszkodzeń w pompie wtrysku mogą przynosić takie poważne skutki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki