25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Czy to działa? Środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.97

Czy to możliwe, że zastosowany środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy sprawi, że pompowtryski w naszym samochodzie zaczną bez zarzutu działać? Niestety, nawet najlepszy preparat nie może zastąpić regeneracji, dzięki której z pompowtrysku usuwane są nie tylko zanieczyszczenia, ale także uszkodzenia mechaniczne, objawy zużycia i ich przyczyny. Ilekroć poruszamy w środowisku mechaników temat tego, jak często reklamowane jest czyszczenie układu paliwowego Diesel, opinie na temat dostępnych preparatów są zazwyczaj bardzo zbliżone do siebie. Wszystkie refleksje na temat środków dedykowanych pompowtryskiwaczom sprowadzają się do stanowiska mówiącego, że jakikolwiek dodatek do paliwa do czyszczenia pompowtryskiwaczy może okazać się pomocą doraźną, nie zastąpi jednakże regeneracji ani wymiany zużytych elementów.

 

Skuteczność środków do czyszczenia pompowtryskiwaczy
Czy to działa? Środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy

 


Brudne pompowtryski – jak wyczyścić pompowtryskiwacze?

Aby przeprowadzić skuteczną regenerację pompowtrysków, w naszej pracowni także poddajemy je czyszczeniu. Fachowe czyszczenie pompowtryskiwaczy ultradźwiękami według standardów producenta jest bardzo skuteczną metodą, dzięki której diagnosta może najpierw wizualnie, a potem za pomocą dedykowanej aparatury ocenić stan pompowtrysków oraz wskazać na przyczyny ich uszkodzeń. Zastosowanie myjki ultradźwiękowej to bardzo skuteczna metoda która stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jak wyczyścić pompowtryskiwacze, aby cieszyć się skutecznością. Wśród kryteriów dotyczących tego, od czego psują się pompowtryskiwacze, na pierwszym miejscu zazwyczaj wymienia się zanieczyszczenia, które mogą przedostawać się do układu wraz z paliwem lub w efekcie ograniczonej funkcjonalności innych podzespołów. Awarie, w których pompowtryski na zimnym silniku szarpią samochodem i wpływają na znacznie pogorszony rozruch, a także przyczyniają się do problemów z pracą rozgrzanej jednostki napędowej, można w szybki sposób zażegnać. Doraźną pomocą okaże się chociażby preparat do czyszczenia pompowtryskiwaczy STP, który jednak mimo najlepszych właściwości nie wpłynie na usunięcie uszkodzeń mechanicznych. Aby zażegnać problem brudnych pompowtryskiwaczy, warto skorzystać z fachowej usługi, jaką jest regeneracja pompowtrysków – więcej o niej napiszemy w kolejnym akapicie.

 

Skuteczne czyszczenie zabrudzonych pompowtryskiwaczy
Brudne pompowtryski - jak wyczyścić pompowtryskiwacze?

 


Czyszczenie pompowtrysków a naprawa pompowtryskiwacza w pracowni

Zazwyczaj mało kto wie, gdzie regenerować pompowtryski. Tematyka ta staje się dla użytkowników Diesli interesująca dopiero wtedy, gdy żywotność pompowtryskiwaczy w naszym pojeździe dobiega końca. Występujące konkretne objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy stanowią nie tylko nieprzyjemność, ale także zagrożenie bezpieczeństwa. Zanim zastanowimy się, jakie będzie lepiej kupić pompowtryski – używane czy regenerowane, skłońmy się ku korzystnej i polecanej przez wielu opcji, jaką jest regeneracja pompowtryskiwaczy. Koszt tej usługi nie jest wysoki, a efekty są bardzo wysoko oceniane przez użytkowników Diesli. Co interesujące, do regeneracji trafiają także te pompowtryskiwacze, w których preparat do ich czyszczenia został zastosowany w niewłaściwy sposób. Jeśli zatem nurtuje Cię pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, stanowczo zaprzeczamy. Aby unormować poszczególne parametry i BIPy pompowtryskiwaczy, a także przywrócić pełną funkcjonalność i dynamikę silnika Diesla, już dziś umów się na regenerację pompowtryskiwaczy.

 

Zalety profesjonalnej regeneracji pompowtryskiwaczy
Czyszczenie pompowtrysków a naprawa pompowtryskiwacza w pracowni

Komentarze

Antex 2021-04-26 14:45:33

Stosowałem preparat do czyszczenia wtrysków Liqui Moly, bo polecali go na forach i nawet efekty było spoko. W moim drugim samochodzie już nie przyniósł takich rezultatów, ponieważ pompowtryski były w dużo gorszym stanie. Dopiero po regeneracji odzyskały całkowitą formę. Seriws Bosch Pawlik też znalazłem na forum, teraz sam mogę polecić z czystym sumieniem.

Piotr 2020-11-05 11:32:11

Polecam czyszczenie wtryskiwaczy w myjkach ultradzwiękowych, najlepsza metoda!

Kamilos 2020-10-30 11:53:31

Witam, zdecydowałem się na wpis aby poinformować posiadaczy diesla, że wszelakiego rodzaju środki typu Liqui Moly Diesel nie pomagają wystarczająco. Jeżeli pompowtryskiwacz jest uszkodzony należy go zregenerować w pełni, samo czyszczenie nic nie pomoże.

Robek 2020-10-27 15:39:45

Wydaje mi się, że jak ktoś źle zastosuje taki środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy, to więcej szkody niż pożytku

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO