Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można wymienić jeden wtryskiwacz w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wymieniać jeden wtrysk czy wszystkie?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można wymienić jeden wtryskiwacz?
Czy można wymienić jeden wtryskiwacz w dieslu?

Na wymianę tylko jednego wtrysku można się zdecydować tylko wtedy, gdy pozostałe wtryskiwacze są całkowicie sprawne i wykazują prawidłowe parametry w czasie pracy. Wówczas naprawa/regeneracja wszystkich wtryskiwaczy nie jest obowiązkowa, aczkolwiek aby się o tym przekonać, najlepiej przeprowadzić skrupulatną diagnostykę. Warto wiedzieć, że jeden uszkodzony wtrysk znacznie obciąża pozostałe, więc warto sprawdzić, czy poziom uszkodzeń się nie zwiększył. Najczęściej jednak okazuje się, że mimo tego, iż uszkodzeniu ulega jeden wtryskiwacz, to duży przebieg samochodu wskazuje na konieczność regeneracji całego kompletu wtrysków. Naprawa jednego dałaby krótkotrwałe efekty, bowiem pozostałe podzespoły zużyłyby w najbliższym czasie i wizyta w serwisie znowu byłaby potrzebna.

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie? – Wymiana wtryskiwaczy 1.9 dCi

Aby przekonać się, czy konieczna jest wymiana wszystkich wtryskiwaczy, czy wystarczy tylko jednego, należy dokonać rzetelnych oględzin części. Wymiana jednego powinna usunąć przyczyną awarii, ale może okazać się rozwiązaniem krótkoterminowym. Warto więc wiedzieć, że naprawa całego kompletu wtrysków zapewni im jednakowy okres eksploatacyjny, ale przede wszystkim równe i wydajne działanie. Jeżeli decydujemy się na wymianę wtrysku w aucie o silniku 1.9 dCi, ale i w innych jednostkach Diesla, należy upewnić się, czy taka naprawa zapewni komfortową i bezawaryjną jazdę.

1. Wymiana jednego wtrysku – Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Często problematyczne objawy awarii zostają wyeliminowane dzięki wymianie tylko jednego wtrysku. Bardzo ważne jest, aby utwierdzić się w tym, że pozostałe wtryskiwacze są w pełni sprawne, a ich elementy składowe nadają się do dalszej eksploatacji. Jednak, aby się o tym przekonać, niezbędne jest przeprowadzenie diagnostyki, dzięki której nie tylko dokładnie ocenimy poziom zużycia części, ale i odnajdziemy ewentualne uszkodzenia. Wielu kierowców Diesli podejmuje się samodzielnej naprawy, jednak wymianę najlepiej pozostawić fachowcom, którzy wiedzą, jak przeprowadzić ją krok po kroku i przede wszystkim prawidłowo zaadaptują wtryski.

2. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Regeneracja wtryskiwaczy cena

Często okazuje się, że regeneracja wszystkich wtryskiwaczy nie jest konieczna z uwagi na dobry stan techniczny części wtrysku. Niekiedy wystarczy samo czyszczenie, aby wtryskiwacze odzyskały prawidłowe parametry pracy. Zdarza się też, że tylko jeden wtrysk zostaje uszkodzony, a parametry pozostałych są jak najbardziej poprawne. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, by trafić do mechanika, który rzetelnie oceni stan techniczny wtryskiwaczy i nie naciągnie nas na zbędne koszty. Jeśli jednak regeneracja okaże się konieczna, warto wiedzieć, że jej cena jest o wiele mniejsza niż wymiana wtrysków na fabrycznie nowe.

3. Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? – Ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Końcowy koszt wymiany wtrysków zależy od ilości wymienianych i naprawianych podzespołów. O cenie decyduje dodatkowo to, czy Klient przychodzi do serwisu ze zregenerowanymi/nowymi wtryskami, czy zużytymi, które dopiero wymagają regeneracji. Koszt wymiany zwiększa także konieczność zakupu nowych części, bez których naprawa zwyczajnie się nie powiedzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu, sprawdź aktualny cennik, który znajduje się na stronie internetowej serwisu. Natomiast jeśli chodzi o czas trwania wymiany, to już teraz warto wiedzieć, że jest to maksymalnie dwa dni.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono 7 miesiecy temu

Obserwowałem wtryskiwacze od kilku miesięcy, jeden wyraźnie nie domagał, stopniowo pogarszał swój stan. Dało się zauważyć że korekcje na pozostały proporcjonalnie się zmieniały do tego wtrysku który zaczął "lać", czyli układ reagował prawidłowo. Decyzja wymiany jednego słuszna, jedynie nie wiem czy nie warto było pokusić się o sprawdzenie pozostałych i nadanie im nowych kodów do adaptacji, na pewno przyspieszyło by to adaptacje wtrysku do pozostałych, inaczej układ będzie się uczuł nowych warunków pracy przez najbliższe km po wymianie.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek

Wystawiono Rok temu

Tak, wymiana jednego wtryskiwacza w samochodzie z silnikiem diesel jest możliwa. Może być to konieczne, jeśli wtryskiwacz ulegnie awarii lub zostanie uszkodzony. Proces wymiany wtryskiwacza może być dość skomplikowany, więc zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego mechanika lub serwisu samochodowego. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy nowy wtryskiwacz jest odpowiedni dla danego silnika i aby upewnić się, że został on prawidłowo zamontowany. W przeciwnym razie może to prowadzić do poważnych problemów z silnikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Uliasz_k8

Wystawiono 2 lata temu

Na pewno jest to mniejszy koszt wymiany jednego wtrysku, ale czy jest to dobre, jak już widać, że wszystkie powoli się kończą.

Czy ta opinia była pomocna?

Klosz

Wystawiono 2 lata temu

Wymiana jednego wtrysku jest raczej nieopłacalna, bo zakładam, że reszta też poleci w niedługim czasie. Nie ma tak, że jeden się zużywa bardziej, a drugi mniej.

Czy ta opinia była pomocna?

Xavier

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli tylko reszta wtryskiwaczy jest sprawna, to lepiej wymienić jeden, mimo że pewnie są tacy którzy by naciągnęli na wymianę wszystkich. Moim zdaniem - zbędny koszt

Czy ta opinia była pomocna?

polana234

Wystawiono 2 lata temu

Serwis proponował mi wymianę wszystkich wtrysków, mimo że tylko jeden był niesprawny, ale się nie zgodziłem. Na ten moment nie narzekam ani na działanie nowego wtryskiwacza, ani na stare

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki