25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

COMMON RAIL CIŚNIENIE NA LISTWIE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

W układach zasilania Common Rail ciśnienie na listwie jest niesamowicie ważnym parametrem, który determinuje poprawną i niezachwianą pracę jednostki napędowej w samochodzie. Znając te zależność, możemy śmiało określić nasz parametr, jako wiodący i przewodni. Ogólnie jego wartości w całym układzie mogą się wahać, ponieważ każdy z elementów tego systemu wymaga nieco innej prężności. Przykładowo to, jakie ciśnienie daje pompa paliwa w dieslu, będzie też zależało od kilku zmiennych, a wpływ na to ma jakość paliwa i to, w jakim stanie trafiło do układu. Należy mieć zatem na uwadze, że tylko czysty olej napędowy daje pewność, iż cały układ będzie działał sprawnie i wartości ciśnienia będą mieściły się w wymaganych przedziałach.

 

Common Rail ciśnienie na listwie
Common Rail ciśnienie na listwie

 

Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail

 

W przypadku listwy paliwowej, inaczej też zwanej szyną, sytuacja przedstawia się podobnie, a elementy na niej zamontowane są szczególnie wrażliwe na wszelkie zabrudzenia. Wiedząc, że zanieczyszczenia paliwa mogą powodować zakłócenia, a może to być też następstwem nieprzyjemnego zajścia, jakim jest za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej. Z tego powodu tak ważne jest, by dbać o jakość naszego nośnika energii. Ogólnie rzecz biorąc, wartość parametru na szynie powinna mieścić się w przedziale od 1600 do 1800 barów, ale w najnowszych modelach może sięgać nawet 2000 barów. Przy czym ciśnienie samego wtrysku osiąga w takich zaawansowanie technicznie silnikach nawet do całych 2500 barów, co wydaje się ogromną wartością i w niektórych wypadkach może sugerować zbyt wysokie ciśnienie na listwie. Tak zatem przedstawiają się wartości naszego omawianego parametru dla szyny wtryskowej, która jest integralnym elementem nowoczesnych systemów Common Rail.

 

Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail
Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO