Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

COMMON RAIL CIŚNIENIE NA LISTWIE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie na listwie Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ciśnienie w układzie Common Rail, czyli zintegrowanym systemie zasilania paliwem, może różnić się w zależności od modelu silnika i producenta. Jednak w ogólności ciśnienie na listwie Common Rail wynosi od kilku set do kilku tysięcy barów. W układzie Common Rail, paliwo jest dostarczane do wtryskiwaczy poprzez rurkę zwaną listwą Common Rail, która jest pod ciśnieniem. Ciśnienie to jest kontrolowane przez elektroniczny sterownik wtryskiwaczy i może być dostosowywane do różnych warunków pracy silnika. Przykładowo to, jakie ciśnienie daje pompa paliwa w dieslu, będzie też zależało od kilku zmiennych, a wpływ na to ma jakość paliwa i to, w jakim stanie trafiło do układu. Należy mieć zatem na uwadze, że tylko czysty olej napędowy daje pewność, iż cały układ będzie działał sprawnie i wartości ciśnienia będą mieściły się w wymaganych przedziałach. 

Common Rail ciśnienie na listwie
Common Rail ciśnienie na listwie

Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail

W przypadku listwy paliwowej, inaczej też zwanej szyną, sytuacja przedstawia się podobnie, a elementy na niej zamontowane są szczególnie wrażliwe na wszelkie zabrudzenia. Wiedząc, że zanieczyszczenia paliwa mogą powodować zakłócenia, a może to być też następstwem nieprzyjemnego zajścia, jakim jest za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej. Z tego powodu tak ważne jest, by dbać o jakość naszego nośnika energii. Ogólnie rzecz biorąc, wartość parametru na szynie powinna mieścić się w przedziale od 1600 do 1800 barów, ale w najnowszych modelach może sięgać nawet 2000 barów. Przy czym ciśnienie samego wtrysku osiąga w takich zaawansowanie technicznie silnikach nawet do całych 2500 barów, co wydaje się ogromną wartością i w niektórych wypadkach może sugerować zbyt wysokie ciśnienie na listwie. Tak zatem przedstawiają się wartości naszego omawianego parametru dla szyny wtryskowej, która jest integralnym elementem nowoczesnych systemów Common Rail.

Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail
Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje w Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Neon

Wystawiono Rok temu

Common Rail to system wtrysku paliwa stosowany w silnikach diesla. W tym systemie, ciśnienie paliwa jest generowane przez pompę wysokociśnieniową (zwaną również pompą common rail) i przechowywane w zbiorniku paliwa zwanym listwą common rail. Ciśnienie na listwie common rail jest kluczowe dla prawidłowego działania silnika. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, wtryskiwacze nie będą w stanie wprowadzić odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania, co może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak brak mocy, nieprawidłowe spalanie i zwiększone zużycie paliwa. Natomiast, jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie, może to prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy lub innych elementów systemu Common Rail. Ciśnienie na listwie Common Rail jest ściśle kontrolowane przez elektronikę silnika i jest monitorowane przez komputer pokładowy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z ciśnieniem paliwa, komputer pokładowy zazwyczaj sygnalizuje awarię lub błąd, który należy skonsultować z mechanikiem lub serwisem samochodowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki