Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Cieknący wtrysk. Sposób na lejące wtryski Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Lejące wtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Po stwierdzeniu utraty parametrów wtrysku, wtryskiwacze wysłano do regeneracji
Cieknący wtrysk. Sposób na lejące wtryski Common Rail

Cieknący wtrysk koniecznie musi zostać poddany regeneracji lub wymianie. Nie istnieje żaden skuteczny, nieprofesjonalny sposób na lejące wtryski. W celu usunięcia tej niebezpiecznej dla całego silnika usterki najlepiej skorzystać z usług autoryzowanego serwisu.

Masz jakieś wątpliwości co do tego, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem? Przez pewien czas jest to możliwe, ale cena naprawy rozległych uszkodzeń powstałych wskutek użytkowania pojazdu z nieprawidłowo działającym systemem wtrysku będzie wzrastała niemalże z każdym przejechanym kilometrem. Jeśli w układzie Common Rail znajdzie się chociaż jeden cieknący wtryskiwacz, będzie on systematycznie pogarszał efektywność pracy pozostałych wtryskiwaczy, dlatego też lejący wtrysk Common Rail to kwestia, która nie powinna zostać zignorowana przez właścicieli pojazdów z silnikiem Diesla oraz układem Common Rail. Czy jest jakiś sposób na lejące wtryski i objawy diesla, który pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy? Na jakie objawy zabrudzonych wtryskiwaczy powinno się zwracać uwagę? Czy czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail to skuteczna, polecana przez ekspertów metoda? Odpowiedzi na pytania dotyczące systemu Common Rail oraz problemów z lejącymi wtryskiwaczami CR znajdziesz poniżej.

Stwierdzono uszkodzenie wtryskiwacza (na zdjęciu) wysłany do regeneracji
Utrata parametrów wtrysku - lejące i cieknące wtryskiwacze

1. Układ Common Rail w dobrej kondycji

Wtryskiwacze wchodzące w skład układu Common Rail to elementy przymocowane do listwy, którą w języku angielskim określa się właśnie mianem common rail. Wspólny dla wszystkich wtryskiwaczy zbiornik to wynalazek, dzięki któremu niewielkie dawki oleju napędowego są skutecznie transportowane i rozpylane, a skuteczna praca sterownika odpowiedzialnego za dozowanie paliwa sprawia, że uzyskujemy wysokie osiągi silnika, zużywając tylko tyle paliwa, ile jest niezbędne do danej akcji czy manewru. Na uwagę zasługuje informacja na temat tego, jakie ciśnienie panuje we wtryskiwaczach Common Rail. Wartości ciśnienia są uzależnione od generacji wtrysku CR, lecz można wyrazić je w liczbach z przedziału 1350 do 2200 barów. CRI1, czyli wtryskiwacze pierwszej generacji, działają pod maksymalnym ciśnieniem 1350 barów, druga generacja, czyli wtryski CRI2 wiążą się z ciśnieniem, które nie przekracza pułapu 1800 barów, a piezoelektryczne wtryski generacji CRI3 pracują pod maksymalnym ciśnieniem osiągającym próg 2200 barów. Intensywna praca wtryskiwacze Common Rail może doprowadzić do uszkodzeń, po których wystąpieniu poszukujemy informacji na temat tego, jak wyczyścić wtryskiwacze diesla oraz gdzie czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail zostanie przeprowadzone najlepiej i jak najbardziej skutecznie, a przy tym możliwie niedrogo.

Zachowanie wtryskiwaczy w dobrej kondycji gwarantuje poprawną pracę układu Common Rail
Układ Common Rail w dobrej kondycji

2. Lejące wtryski Common Rail – co z nimi zrobić?

Jeśli na podstawie tego, jakie objawy wykazują lejące wtryski, podejrzewamy usterki w układzie Common Rail, warto udać się do warsztatu, w którym specjaliści posiadają nie tylko nowoczesne, zaawansowane technologicznie i czyste maszyny, ale także wiedzę na temat tego, jak sprawdzić wtryski benzyny i diesla oraz jak wyczyścić końcówki wtryskiwaczy bez uszkodzenia ich drobnych elementów. W sytuacji, gdy obserwowalny jest olej w gnieździe wtrysku, olej przy wtryskach 1.6 hdi bądź w momentach, gdy widzimy bądź słyszymy inne charakterystyczne, wskazujące na lejące wtryski objawy w 1.9 tdi, nie wahajmy się ani chwili, gdyż odkładanie wizyty u mechanika to jedna z najgorszych dla naszego budżetu opcji. Uszkodzony wtryskiwacz i objawy diesla, które wskazują na jego awarię, sprowadzają się do nierównej, nieprzyjemnej pracy silnika, typowego falowania obrotów polegającego na ich nagłych skokach i spadkach oraz do problemów z rozruchem auta niezależnie od tego, czy silnik jest całkiem zimny, czy niedawno temu pracował i jest w nim jeszcze wyższa temperatura. Lejące wtryskiwacze CR wysyłają również do właściciela pojazdu sygnały dymne – kierowców za nami może przysłonić biała lub czarna chmura, ponieważ uszkodzone wtryski prowadzą do zaistnienia procesu spalania sadzy lub oleju silnikowego. Wyjątkowi pechowcy, którzy zignorowali oznaki zużytych albo zaklejonych wtrysków, trafiają do warsztatów samochodowych i zostawiają tam ogromne kwoty, gdyż naprawa czy wymiana zatartego silnika nie jest małym wydatkiem. Co jeszcze może wskazać na lejące wtryski Common Rail? Jeśli samochód przyspiesza w ociężały sposób i jest to przerywane szarpnięciami, także warto poddać wtryskiwacze diagnostyce. Pominiemy tak trywialne wskazówki, jakimi są uruchomione kontrolki, gdyż na check engine warto od razu reagować, a samo kasowanie błędu to jeszcze nie naprawa samochodu i nie usuwa ono przyczyny.

Lejący wtryskiwacz ze zdjęcia został zregenerowany do pełnej sprawności
Lejące wtryski Common Rail - co z nimi zrobić?


Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail i jego efekty

Tak zaawansowana struktura, jaką stanowi system Common Rail, wymaga napraw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Cieknący wtryskiwacz diesel najczęściej oznacza uszkodzone, wypalone tłoki, których wymiana jest już kłopotliwa. Wrażliwość pracującego pod ogromnym ciśnieniem systemu na wszelkie zanieczyszczenia wiąże się z koniecznością wybrania czystego, standaryzowanego serwisu, w którym regeneracją wtryskiwaczy CR zajmą się fachowcy stale wzbogacający swoje umiejętności w tym zakresie. Warto wiedzieć, że właściwie przeprowadzone czyszczenie wtrysków oraz wymiana wszystkich części o niewłaściwych parametrach to gwarant odzyskania wszystkich parametrów wtryskiwaczy, które po zejściu ze stołu probierczego w pracowni będą działać tak, jakbyśmy dopiero co zdjęli je z taśmy produkcyjnej. Wszystko to brzmi rewelacyjnie, jednakże profesjonalna naprawa nie jest możliwa w serwisach, które oferują tanią regenerację wtryskiwaczy, płucząc zaledwie wtryski i nie dając na nie żadnej gwarancji, a przede wszystkim – nie posiadając stosownej aparatury umożliwiającej to, jak sprawdzić wtryski, a domowym sposobem nie da się wywnioskować zbyt wiele. System Common Rail nie będzie działał poprawnie, jeśli pokusimy się o przesadne oszczędności. Przeprowadzone w odpowiednim miejscu czyszczenie wtrysków CR pomoże nam w odzyskaniu drożności i pozostałych funkcji wtrysku, jest to także zabieg znacznie tańszy, niż zakup kompletu nowych wtryskiwaczy. Objawy lejących wtrysków zidentyfikowane odpowiednio wcześnie to ratunek nie tylko dla systemu Common Rail w pojeździe, ale także dla silnika oraz turbosprężarki.

Czyszczenie wtryskiwaczy przynosi doskonałe efekty
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail i jego efekty
Udostępnij wpis

Komentarze

Monika

Wystawiono Rok temu

Cieknący wtrysk w układzie Common Rail może prowadzić do różnych problemów z silnikiem, takich jak nierówna praca, dymienie, zwiększone zużycie paliwa i zwiększone zanieczyszczenie filtra DPF. Aby usunąć problem cieknącego wtrysku, należy przeprowadzić następujące kroki: 1. Zdiagnozować przyczynę: Przede wszystkim należy ustalić przyczynę cieknięcia wtrysku. Może to być spowodowane przez uszkodzenie uszczelnień, zanieczyszczenia lub zużycie wtryskiwacza. 2. Oczyścić wtryskiwacz: Jeżeli przyczyną jest zanieczyszczenie, należy przeprowadzić czyszczenie wtryskiwacza metodą ultradźwiękową lub chemiczną. 3. Wymienić uszczelki: Jeżeli przyczyną jest uszkodzenie uszczelnień, należy wymienić uszczelki. 4. Wymienić wtryskiwacz: Jeżeli przyczyną jest zużycie wtryskiwacza, konieczna jest jego wymiana na nowy. 5. Przeprowadzić adaptację dawki wtrysku: po wymianie lub regeneracji wtryskiwacza należy przeprowadzić adaptację dawki wtrysku, aby zapewnić prawidłową pracę silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

test

Wystawiono 4 lata temu

test

Czy ta opinia była pomocna?

alek

Wystawiono 4 lata temu

Własnie mam takie same objawy... chciałbym naprawić auto jak najszybciej czy macie wtryskiwacze na wyminę?

Czy ta opinia była pomocna?

Wiktor

Wystawiono 4 lata temu

Super artykuły. Już wiem, że choć lejący jest jeden wtrysk, pogarsza on prace innych i nie można tego lekceważyć.

Czy ta opinia była pomocna?

SEBA

Wystawiono 5 lat temu

EJ MOŻNA JEŹDZIĆ Z USZKODZONYM WTRYSKIEM? BO MI STUKANIE WTRYSKIWACZY ZACZYNA DZIAŁAĆ NA NERWY, A JA NIE MOGĘ SIĘ NA CYKLU DENERWOWAĆ

Czy ta opinia była pomocna?

aAntoni

Wystawiono 5 lat temu

Tak, objawy będą bardzo zbliżone. Polecam ten serwis, przeprowadzają czyszczenie wtryskiwaczy common rail na najnowocześniejszych maszynach i naprawdę dbają o standardy

Czy ta opinia była pomocna?

Anotoni

Wystawiono 5 lat temu

Czy objawy lejący wtrysków są takie same jak objawy zabrudzonych wtryskiwaczy?

Czy ta opinia była pomocna?

Bolo

Wystawiono 5 lat temu

Dobrze wiedzieć, że można zregenerować wtryski w dieslu.

Czy ta opinia była pomocna?

Artur

Wystawiono 5 lat temu

@krichu nowe wtryski to trochę droga sprawa, ale dobry serwis, który regeneruje wtryski na pewno sobie z nimi poradzi.

Czy ta opinia była pomocna?

Olo

Wystawiono 5 lat temu

@Mireczek345 niestety tak się auto mści za zaniedbanie...

Czy ta opinia była pomocna?

krichu

Wystawiono 5 lat temu

Jedyny sposób na lejące wtryski to wymiana na nowe, albo porządna naprawa

Czy ta opinia była pomocna?

sevilla

Wystawiono 5 lat temu

Barbara, ja polecam właśnie ten serwis. Wszystko dokładnie tłumaczą i regenerują wtryskiwacze bardzo szybko :)

Czy ta opinia była pomocna?

Mireczek345

Wystawiono 5 lat temu

No ja tak odładałem wizytę u mechanika i w końcu wtryski padły i połowa innych rzeczy w aucie też....

Czy ta opinia była pomocna?

barbara

Wystawiono 5 lat temu

chyba najwyższa pora na regenerację wtrysków w moim autku, gdzie najlepiej się kierować do warsztatu?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki