25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych

Ostatnimi czasy na ulicach można zauważyć wiele pojazdów mechanicznych, pod których maską znajdziemy jednostkę napędową zasilaną paliwem oktanowym wyposażoną we wtryskiwacze benzynowe, które jako część eksploatacyjna są narażona na awarie, uszkodzenia, a nawet i doszczętną destrukcję. Wtryskiwacze benzynowe podlegają procesowi czyszczenia, mycia, testowania, diagnostyki, sprawdzenia, co w naszej pracowni określane jest mianem regeneracji. Dodatkowo wszystkie wymienione powyżej procesy powinny być wykonywane tylko i wyłącznie w specjalistycznej pracowni, która w swojej kadrze ma wyspecjalizowanych i doświadczonych serwisantów, ponieważ tylko w takim przypadku będziemy pewni, że wtryski benzynowe są profesjonalne zdiagnozowane i zregenerowane. W tym artykule przedstawimy, na czym polega regeneracja wtrysków benzynowych, jakie są objawy ich uszkodzenia, korzyści wypływające z oddania wtryskiwaczy benzynowych do specjalistycznej pracowni dla klienta, jak wygląda proces testowania go, a także jakie typy wtryskiwaczy benzynowych serwisuje najnowocześniejsza w Polsce profesjonalna pracownia naprawy wtrysków benzynowych. Zdiagnozowanie uszkodzonych wtrysków benzynowych to nie lada wyzywanie, ponieważ symptomy ich awarii są bardzo podobne do usterek innych zespołów i podzespołów jednostki napędowej danego pojazdu mechanicznego.


Cena regeneracji wtryskiwaczy benzynowych

Cennik regeneracji wtryskiwaczy benzynowych
Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych 120 złotych (brutto)
Mycie wtryskiwaczy benzyny 120 złotych (brutto)
Testowanie wtryskiwacza benzynowego na maszynie 50 złotych (brutto)


Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy benzynowych

Wtryski benzynowe to mało awaryjny element eksploatacyjny zawarty w konstrukcji jednostki napędowej danego pojazdu mechanicznego, dlatego też wielu właścicieli takowego samochodu, które je posiada, a także i znaczna część mechaników nie podejrzewa wtryskiwaczy benzynowych, jako uszkodzonej części, a skupia się na innych układach, zespołach i podzespołach jednostki napędowej, na przykład takich jak układ zapłonowy. Objawy usterek wtryskiwaczy benzynowych to na przykład zwiększone dymienie, większa emisja spalin, nieprawidłowa praca motoru napędowego szczególnie na niskich obrotach i jałowym biegu, a także podczas przyśpieszania, zwiększone zużycie paliwa, tak zwane strzały w dolot oraz rurę wydechową, utrata lub zwiększenie mocy, znaczny problem z uruchomieniem jednostki napędowej. Te symptomy są bardzo często kojarzone z innymi układami, ponieważ wtryskiwacze benzynowe są bardzo mało awaryjne i mało kto bierze ich uszkodzenie pod uwagę, aczkolwiek jeżeli jednak okaże się, że uszkodzone zostały wtryskiwacze benzynowe, skutki zignorowania tych symptomów mogą być opłakane, a mianowicie może dojść do destrukcji jednostki napędowej, a w takim przypadku koszt naprawy może zwiększyć się nawet do kilku bądź kilkunastu tysięcy złotych.


Dlaczego warto regenerować wtryskiwacze benzynowe?

Znaczna część właścicieli pojazdów mechanicznych z jednostką napędową zasilaną paliwem oktanowym wyposażoną we wtryski benzynowe zastanawia się, czy warto regenerować wtryskiwacze benzynowe, czy też może lepiej zakupić nowe lub używane. Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ zakup nowego wtrysku benzynowego to koszt nawet kilkuset lub kilku tysięcy złotych, a niestety bardzo często na takie koszta nie może pozwolić sobie przeciętny człowiek. Jeżeli zdecydujemy się na zakup używanego wtryskiwacza benzynowego, nigdy nie będziemy pewni, czy aby na pewno dany wtrysk jest sprawny i jak długo pracował w jednostce napędowej, a także w jakich warunkach. Najlepszym rozwiązaniem i najtańszym jest regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, ponieważ dzięki temu zostaje przywrócona mu dawna sprawność, a także podczas diagnostyki klient dokładnie dowie się który wtryskiwacz został uszkodzony, a także serwisant może niekiedy określić ewentualną przyczynę usterki wtrysku benzynowego, a to z kolei pomoże przy wyeliminowaniu awarii, które znajdują się w silniku.


Typy wtryskiwaczy, jakie naprawiamy

Po drogach całej Europy, a przede wszystkim po polskich ulicach przemieszcza się wiele samochodów benzynowych, w których jednostce napędowej znajdziemy różne typy układów wtryskowych, a także silników, między innymi jest to oznaczenie FSI, TSI, TFSI, JTS, HPI, HPDI, Ecotec, Ecoboost, CGI, DISI, GDI, Sci, IDE, SIDI i tym podobne. W ich konstrukcji możemy znaleźć takie odmiany wtryskiwaczy jak wtryski elektromagnetyczne oraz wtryskiwacze piezoelektryczne, których producentami są między innymi Bosch, Siemens VDO, Denso, Delphi, Continental, Hitachi – HTC i wiele innych, którzy dopuszczają swoje produkty, którymi są wtryskiwacze benzynowe do procesu naprawy, regeneracji, czyszczenia, testowania oraz diagnostyki.


Proces regeneracji wtrysków benzynowych

W najnowocześniejszej i największej w Polsce specjalistycznej pracowni regenerację wtryskiwaczy benzynowych wykonujemy za pomocą skrupulatnego czyszczenia i dokładnego testowania wtrysków. Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych w naszej profesjonalnej pracowni regeneracji wtrysków benzynowych będzie zawierało taką procedurę jak mycie obudowy, czyszczenie myjką ultradźwiękową, czyszczenie dynamiczne, płukanie wsteczne, a także płukanie wsteczne ponadto po zakończonym procesie czyszczenia następuje jego weryfikacja. Podczas kolejnego etapu regeneracji wtrysków benzynowych skupiamy się na badaniu czasów otwarcia, pomiarze rezystencji cewki, teście sprawności elektrycznej cewki pod obciążeniem, teście szczelności, badaniu wydajności statystycznej przy całkowitym wypełnieniu, pomiarze kształtu strugi rozpylenia i atomizacji, a także na teście dawkowania dynamicznego przy różnych wysterowaniach. Ponadto możemy przywrócić parametry stosu piezo we wtryskiwaczach Siemens VDO występujących w pojazdach mechanicznych marki BMW.


Testowanie wtryskiwaczy benzynowych

Jedną z najważniejszych procedura podczas naprawy wtryskiwaczy benzynowych jest ich dokładnie testowanie na specjalistycznych maszynach. Należy jednakże pamiętać, iż takowy proces powinien być wykonywany tylko i wyłącznie w profesjonalnej pracowni przez wyspecjalizowanego w tej dziedzinie i doświadczonego serwisanta, ponieważ w innym przypadku wynik testy może okazać się błędy, a to może przynieść opłakane skutki dla jednostki napędowej danego samochodu. Testowanie wtryskiwaczy benzynowych polega na dokładnym badaniu elektronicznym z wagowym pomiarem dawek wtryskowych dla różnych ciśnień oraz czasów otwarcia, badaniu rozpylenia przy wysokim ciśnieniu, teście reakcji wtrysku benzynowego, który polega na określeniu, ile mikrosekund upływa od wysterowania prądowego do fatycznego wtrysku paliwa oktanowego. Ten test jest wykonywany za pomocą czujnika piezoelektrycznego, który jest zamontowany w komorze wtryskowej urządzenia. Do procedury testowania zaliczamy również test przy takim samym ciśnieniu benzyny, przy jakim wtrysk benzynowy pracuje w jednostce napędowej.

Oceń: / Aktualna ocena: 4.57

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.