25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Zawieszony wtryskiwacz – objawy

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Jedną z częstszych awarii występujących w samochodach jest zawieszony wtryskiwacz, objawy którego są dość łatwo zauważalne. Mimo tego należy pamiętać, że gdy część wtryskiwaczy w układzie zaczyna szwankować i przepuszczać zwiększoną ilość paliwa przekraczając dopuszczalne normy emisji, to pozostała część tak dostosowuje swoją pracę, aby zniwelować te różnice. Stąd też często trudno jest wykryć awarię wtryskiwacza we wcześniejszej fazie. Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy to między innymi nierówna praca silnika, rzucanie silnikiem na biegu jałowym, paląca się lampka kontroli silnika, czy też spadek mocy w trakcie jazdy. Do tego należy dodać kopcenie przy nagłym przyspieszeniu, przybywanie oleju, wyższe spalanie lub trudności przy odpalaniu silnika. Zwłaszcza to ostatnie może mieć bardzo negatywny wpływ na pozostałe części samochodu, jak akumulator i rozrusznik. Ignorowanie tych symptomów może skończyć się poważnym uszkodzeniem silnika, a w efekcie koniecznością naprawy rzędu blisko kilku tysięcy złotych.

 

Przykładowy wtryskiwacz BOSCH
Zawieszony wtryskiwacz objawy

 


Jak odwiesić wtryskiwacz

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak odblokować wtryski Delphi, Bosch lub też innego producenta. Sposobów jest kilka, a różnią się one od siebie ceną i skutecznością operacji. W większości sytuacji winę za uszkodzenia wtryskiwacza ponosi kiepskiej jakości paliwo powodujące jego zanieczyszczenie. Dlatego też czasami podczas naprawy wtryskiwacza wystarczy jego gruntowne wyczyszczenie. Polega ono na jego dokładnym umyciu oraz sprawdzeniu go w specjalnym urządzeniu testującym. Niestety, przy tej metodzie nie ma pewności, czy owy zablokowany wtryskiwacz Delphi będzie działał poprawnie i będzie służył nam jeszcze przez długi czas. Bez wątpienia opcją, która zapewnia najbardziej sprawdzone rezultaty jest wymiana wtryskiwaczy na nowe. W tym przypadku należy pamiętać, aby unikać kupowania używanych wtryskiwaczy, gdyż nie mamy nigdy gwarancji do co ich sprawności technicznej. Znacznie lepiej postawić na nowe wtryskiwacze ze sprawdzonego, autoryzowanego serwisu.

 

Wtryskiwacz Bosch po regeneracji w autoryzowanym serwisie
Jak odwiesić wtryskiwacz

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO