Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail? Najlepsze i skuteczne metody

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtrysków Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pod ogólnym terminem czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail możemy rozumieć:

  • profesjonalną i kompleksową usługę czyszczenia wtrysków w myjce ultradźwiękowej i metodą termo-chemiczną w serwisie
  • lub czyszczenie samodzielne z użyciem powszechnie dostępnych środków, jak Liqui Moly, K2 Dictum, czy STP Formuła. Należy przy tym uważać, aby wybrać produkt przeznaczony do konserwacji dedykowany silnikowi Diesla, gdyż producenci oferują preparaty także dla silników benzynowych.

Oczywiście metody te stanowczo różnią się skutecznością, a efektów domowej metody nie można w żaden sposób porównać z profesjonalną usługą serwisowego czyszczenia i regeneracji.

Czy w układzie Common Rail jest możliwe czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu? Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla, aby mogły nadal efektywnie działać w układzie paliwa? Czy znajdę na rynku skuteczny preparat do czyszczenia układu paliwowego diesla? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na te pytania dotyczące układu Common Rail, to świetnie trafiłeś. Po zapoznaniu się z tym dotyczącym najczęściej zadawanych pytań z zakresu czyszczenia wtrysków artykułem będziesz już wiedział, czym różni się czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail od procesu oznaczającego czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych, a także, jaki preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail zadziała najskuteczniej.

Dzięki odpowiednim metodom czyszczenia można szybko i łatwo odzyskać sprawność
Najlepsze metody czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail

1. Co wskazuje na to, że należy oddać wtryskiwacze do czyszczenia?

Czyszczenie, czy też regeneracja wtryskiwaczy Common Rail w wielu przypadkach jest możliwe, a ponadto pozwala przywrócić wtryskom CR stuprocentową sprawność i przedłużenie efektywnej funkcjonalności w układzie paliwa. Niezaburzona praca wtryskiwaczy warunkuje uzyskanie właściwego kształtu rozpylania oleju napędowego poprzedzonego uzyskiwaniem optymalnego ciśnienia w układzie Common Rail oraz dostarczaniem identycznych, dostosowanych do zakresu pracy silnika dawek paliwa do wtryskiwaczy. Rozumiejąc wyraz „czyszczenie” dosłownie, najczęściej myślimy o konieczności umycia czegoś bądź usunięcia zabrudzeń w inny sposób. Podobnie jest z zabrudzonymi wtryskiwaczami Common Rail. Jeśli to obiegu układu CR dostaną się zanieczyszczenia, pewne jest, że zaczną one wpływać destrukcyjnie najpierw na pracę samego układu Common Rail, a następnie na działanie jednostki napędowej, turbosprężarki, koła dwumasowego, łańcucha rozrządu oraz innych struktur, bez których niemożliwe jest użytkowanie pojazdu. Zatkane wtryskiwacze, zaklejone końcówki wtrysków, nagary w układzie wtrysku oraz wszelkie uszkodzenia uszczelek i lejące wtryski to ryzykowne okoliczności pracy silnika, który po pewnym czasie zatraci zdolności smarne oraz resztę swoich funkcji. Nie musimy nawet demontować wtrysków, aby odkryć, że w działaniu układu Common Rail zachodzą nieprawidłowości. Poinformują nas o tym problemy z rozruchem i nierówna, przerywana szarpnięciami praca silnika, zwłaszcza w momencie, gdy chcemy zwiększyć prędkość poruszania się pojazdem. Podczas przyspieszania wskutek niesprawnych wtryskiwaczy będziemy mogli także dostrzec nieprzejrzysty, gęsty dym o białym, jasnoniebieskim bądź czarnym kolorze, może wystąpić błąd sondy lambda, a także jest szansa na to, że zapach paliwa będzie unosił się w samochodzie. Uszkodzone wtryski sprawiają, że silnik może rozpocząć pracę w trybie awaryjnym, a brak reakcji na lejące bądź klepiące wtryski może doprowadzić nawet do wypalenia tłoków, zatarcia silnika, przedwczesnego zapchania filtra DPF/FAP czy uszkodzenia turbo. Naprawy wtórnych uszkodzeń, które bezpośrednio bądź pośrednio wynikają z awarii wtryskiwaczy Common Rail, kosztują o wiele więcej niż czyszczenie wtryskiwaczy, które możemy określić mianem efektywnej profilaktyki mechanizmów pojazdu.

Objawy uszkodzenia i zabrudzenia wtryskiwaczy
Objawy uszkodzenia i zabrudzenia wtryskiwaczy

2. Czyszczenie wtryskiwaczy – preparaty i metody

Wstępne czyszczenie wtrysków, które przedłuży ich żywotność, można z łatwością wykonać samemu. Na rynku dostępne są specjalnie przeznaczone dla diesli środki, wśród których popularność zyskuje Liqui Moly, formuła STP oraz K2 Dictum. Opinie na temat tych substancji są na ogół bardzo dobre, a samo czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail i realizowana w ten sposób profilaktyka wtrysków przynoszą bardzo dobre efekty w postaci przedłużenia żywotności i funkcjonalności układu CR, który tak naprawdę, działając optymalnie, przynosi silnikowi wysokoprężnemu Diesla wiele korzyści. Aby wyczyścić samemu zabrudzone wtryski, warto zakupić jeden z wymienionych środków. Producenci Liqui Moly zapewniają, że środek ten nie ma wpływu na pracę silnika i chroni układ paliwowy przez korozją, natomiast aktualnie cena preparatu wynosi około 50 zł za 500 ml. Inny środek, STP do czyszczenia wtryskiwaczy i opinie na jego temat także są znane w świecie motoryzacji. Producent preparatów STP oferuje klientom szeroką ofertę środków dedykowanych do silników Diesla, możliwe jest także czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych STP. Środek jest niedrogi, za 250 ml zapłacimy około 20 zł. Czyszczenie wtryskiwaczy na własną rękę możemy przeprowadzić także stosując środek K2 Diesel Dictum, który w celu wyczyszczenia wtrysków możemy wprowadzić bezpośrednio do zbiornika paliwa, do nowych filtrów paliwa bądź poprzez połączenie preparatu w opakowaniu bezpośrednio z układem paliwowym, metoda ta jednak powinna być wykonywana w serwisie samochodowym. Jak należy postępować, jeśli chcemy sami wyczyścić wtryski w samochodzie? Dla zachowania własnego bezpieczeństwa jesteśmy zobowiązani do zapoznania się z zaleceniami producenta preparatu, który opisuje poszczególne sposoby i etapy czyszczenia wtrysków. Najłatwiejszą metodą jest wlanie środka czyszczącego wtryskiwacze do zbiornika paliwa, jednakże nawet wówczas należy kierować się w działaniu instrukcją, którą producent dołączył do środka. Informacją na temat skuteczności procesu czyszczenia wtryskiwaczy mogą być korekty wtryskiwaczy Common Rail, które dostarczają nam rzetelnych informacji na temat tego, czy w zakresie działania wtryskiwacza nastąpiła poprawa.

Preparaty są nieskuteczne kiedy doszło do uszkodzenia spowodowanego zanieczyszczeniami we wtryskiwaczu
Czyszczenie wtryskiwacza - preparaty i metody

3. Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy w serwisie

Brak odpowiednio szybkiej reakcji na zabrudzone wtryskiwacze często powoduje, że wtryski Common Rail kwalifikują się jedynie do wymiany bądź do zaawansowanego procesu czyszczenia, który może zostać zrealizowany jedynie w specjalistycznym serwisie. Kolejne etapy procesu regeneracji wskażą, jak wysokim stopniem zaawansowania wyróżnia się czyszczenie wtryskiwaczy w pracowni z użyciem specjalistycznych sprzętów. Przed rozpoczęciem procesu regeneracji wtrysków Common Rail fachowcy usuwają z nich zanieczyszczenia i opiłki, i dopiero po tym wstępnym czyszczeniu wtryski zostają zamontowane na stole probierczym. W maszynie do regeneracji odbywa się testowanie parametrów wtryskiwaczy, czyszczenie wtrysków oraz ponowne testy przepływu oleju i funkcjonalności zaworu. Nowoczesne wtryski Common Rail są poddawane również kodowaniu IMA. Wtryskiwacze po regeneracji odzyskują fabryczne parametry, natomiast sam proces wiąże się z poniesieniem kosztów znacznie niższych od cen nowych wtryskiwaczy.

Zregenerowane w serwisie wtryskiwacze mają parametry identyczne jak wtryski nowe
Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy w serwisie


Czy warto wykonywać czyszczenie wtrysków?

Oczyszczanie wtrysków Common Rail domowym sposobem to świetna, polecana przez mechaników metoda zmaksymalizowania żywotności wtryskiwaczy, jednakże poważne zanieczyszczenia w obszarze wtrysków diesla wymagają ingerencji fachowych urządzeń. Ważne jest to, jaki płyn do czyszczenia wtryskiwaczy w myjce jest stosowany w serwisie oraz to, czy pracownia jest autoryzowana przez producentów wtryskiwaczy Common Rail.

Czyszczenie jest skuteczne o ile nie doszło do uszkodzenia wtrysku
Czy warto wykonywać czyszczenie wtrysków?

 

Udostępnij wpis

Komentarze

Heniek

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail jest konieczne, aby zapewnić ich prawidłową pracę i zwiększyć efektywność silnika. Możliwe metody czyszczenia to: 1. Czyszczenie ultradźwiękowe: polega na zanurzeniu wtryskiwaczy w specjalnym roztworze i poddaniu ich działaniu fal ultradźwiękowych, które rozpuszczają i usuwają osady. 2. Czyszczenie chemiczne: polega na użyciu specjalnych detergentów, które rozpuszczają i usuwają osady z wtryskiwaczy. 3. Czyszczenie mechaniczne: polega na użyciu specjalnych narzędzi, takich jak szczotki, które usuwają osady z wtryskiwaczy. 4. Czyszczenie przez przepłukiwanie: polega na przepłukaniu wtryskiwaczy ciśnieniowym strumieniem wody lub specjalnego roztworu aby usunąć zanieczyszczenia. Najlepszą i skuteczną metodą czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail jest czyszczenie ultradźwiękowe lub czyszczenie chemiczne.

Czy ta opinia była pomocna?

Zuki

Wystawiono 4 lata temu

<p>Te środki coś dają ?</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Bandziorek

Wystawiono 4 lata temu

Rewelacja u Was!Jednego dnia dzień kurier zabrał wtryski, na kolejny już zostały odesłane, nie kojarzę innej firmy tak sprawnie i profesjonalnie funkcjonującej: ) Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono 4 lata temu

Słyszałem dobre opinie o preparacie do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych k2. Ktoś może się wypowiedzieć?

Czy ta opinia była pomocna?

Sixty NEIN Danke

Wystawiono 5 lat temu

Ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail? Cena jest mniejsza niż wymiana nie? A na jakich maszynach do czyszczenia wtryskiwaczy pracujecie? Czy to tylko artykuł? regenerujecie?

Czy ta opinia była pomocna?

Mesio

Wystawiono 5 lat temu

Dzwoniłem do serwisu i dopytałem, czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 tdi w tym serwisie naprawdę się opłaca :D a po opiniach znajomych myślę, że warto zaufać tej pracowni

Czy ta opinia była pomocna?

Bartosz

Wystawiono 5 lat temu

Czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu - jest coś takiego możliwe?

Czy ta opinia była pomocna?

Edek

Wystawiono 5 lat temu

Jak już czyścić, to lepiej oddac wtryski do specjalistycznej pracowni. Tam zrobią to solidnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Jakub

Wystawiono 5 lat temu

@August dokładnie, potem tylko trzeba kupić nowe wtryski, albo dokładać do naprawy drugie tyle.

Czy ta opinia była pomocna?

August

Wystawiono 5 lat temu

Jak już czyścić, to tylko w odpowiednim serwsie, nie ma co oddawać byle komu wtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

wasyl

Wystawiono 5 lat temu

@Michau zadzwoń i najlepiej dopytaj, ale u mnie to był naprawdę niski koszt w porównaniu do nowych wtrysków cr

Czy ta opinia była pomocna?

Michau

Wystawiono 5 lat temu

@wasyl a drogo płaciłeś za taką regenerację wtryskiwaczy?

Czy ta opinia była pomocna?

wasyl

Wystawiono 5 lat temu

Oddawałem do was wtryski do regeneracji i samochód śmiga, polecam teraz każdemu

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki