25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZATARTY WTRYSKIWACZ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Zatarty wtryskiwacz jest typową usterką układu paliwowego. Jej powodem zwykle jest niskiej jakości paliwo bądź też przedostanie się wody pomiędzy podzespoły układu wtryskowego powodujące korozję. Ponadto częstymi usterkami są uszkodzenia mechaniczne wtryskiwaczy, a zwykle powstają one przy niewłaściwym demontażu lub montażu. Zanieczyszczenie cząstkami stałymi, opiłkami, czy nagarem, który powstaje z niedopalonych cząstek paliwa i oleju, wszystko to może doprowadzić do awarii, której efektem jest zawieszony wtryskiwacz. Objawy tej usterki są na szczęście dosyć łatwe do zdiagnozowania. Zatarty wtryskiwacz może doprowadzić do przedostawania się zbyt dużej ilości paliwa do przewodów powrotnych. Dlaczego wtryskiwacz przelewa? Jest to spowodowane zablokowaniem się wtryskiwacza w pozycji otwartej, który cały czas podaje paliwo, mimo iż powinien być zamknięty.

 

Wtryskiwacz marki BOSCH
Zatarty wtryskiwacz

 


Zatarty wtryskiwacz – diagnostyka i działanie

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy to na przykład kłopoty z odpaleniem samochodu, dymienie, spadek mocy pojazdu, nierówna praca silnika, czy też charakterystyczny stukot. Nigdy nie należy lekceważyć tych objawów, gdyż mogą one prowadzić do szeregu znacznie poważniejszych szkód, jak chociażby zapchanie filtra cząstek stałych, czy problemami z kołem dwumasowym. Zatem jak odwiesić wtryskiwacz, aby mieć pewność, że wydane przez nas pieniądze dadzą trwałe rezultaty? Najlepiej odwiedzić sprawdzony, autoryzowany serwis oferujący fachową usługę. Próby naprawy wtryskiwaczy na własną rękę przez niedoświadczonych majsterkowiczów mogą skończyć się nieciekawie. Nieraz zdarza się, że nieumyślnie uszkadza się głowicę czy pokrywę zaworów, zwłaszcza gdy wtryskiwacze są mocno zapieczone i trudne do usunięcia. Profesjonalne serwisy dysponują odpowiednim sprzętem hydraulicznym przeznaczonym do usuwania konkretnych modeli wtryskiwaczy. Pozwala to uchronić nasz samochód przed ryzykiem wystąpienia dodatkowych usterek, a w efekcie zaoszczędzić pieniądze.

 

Regeneracja wtryskiwacza BOSCH
Zatarty wtryskiwacz – diagnostyka i działanie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO