25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Nagar na wtryskiwaczach

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.89

W naszej pracowni regeneracji wtrysków Common Rail czarny nagar na wtrysku to częsty widok. Niekiedy zabrudzenie wtryskiwaczy nagarem jest tak silne, że nie widać ich w pojeździe. Nagar – co to jest i jak pozbyć się go z wtryskiwaczy? Czy możliwe jest usuwanie nagaru? Problem nagaru na wtryskach Common Rail został przez nas omówiony w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury.

Wtryskiwacze Common Rail z nagarem
Nagar na wtryskiwaczach

1. Nagar na wtryskiwaczu – co to znaczy?

Gdy ktoś zapyta nas, od czego psują się wtryski, przygotowujemy się do udzielenia naprawdę długiej odpowiedzi. Wtryskiwacze Common Rail charakteryzują się wysoką wrażliwością na jakość paliwa, a nagar, któremu poświęciliśmy dzisiejszy artykuł, powstaje głównie przez wątpliwej jakości olej napędowy. Nagar to osad utworzony właśnie z oleju i pozostałych resztek niecałkowicie spalonej mieszanki paliwowo-powietrznej. Osady węglowe na wtryskiwaczach mogą wskazywać na szereg problemów. Warto sprawdzić, czy w układzie nie pracują nieszczelne, lejące wtryskiwacze. Czyszczenie wtryskiwaczy z nagaru stanowi konieczność także wówczas, gdy kierowca zaniedbuje regularne wymiany oleju silnikowego. Inną, często wymienianą przez specjalistów przyczyną powstawania nagaru jest brak wgrywania aktualizacji oprogramowania w komputerze głównym pojazdu. Nagar na końcówce wtrysku bądź na praktycznie całych wtryskiwaczach to problem, z którym powinien poradzić sobie każdy dobry mechanik samochodowy. Po usunięciu nagaru warto sprawdzić wtryskiwacze i w przypadku zdiagnozowania awarii – oddać je do regeneracji lub wymienić na nowe bądź regenerowane wtryski paliwa. Podkreślamy, że przed ponownym montażem wtryskiwaczy ich gniazda powinny być fachowo wyczyszczone, ponieważ nagar w gniazdach wtryskiwaczy to także częsty przypadek.

Przyczyny nagaru na wtryskach
Nagar na wtryskiwaczu - co to znaczy?

 


Jak wyczyścić wtryski z nagaru?

Mieszankę, jaką jest nagar, naprawdę trudno usunąć. Używanie siły, próby zbicia szlaki czy stosowanie przypadkowych materiałów ściernych to spore ryzyko, ponieważ wtryskiwacz może ulec uszkodzeniu. Mycie nagaru wymaga czasu, ponieważ osad otaczający wtrysk musi rozmoknąć. Rozpuszczanie nagaru będzie najbardziej efektywne, gdy zostanie zastosowany środek do usuwania nagaru. Na licznych forach motoryzacyjnych pojawiają się pytania o to, czym usunąć nagar z wtryskiwaczy. Rozmaite porady wskazują na preparaty do czyszczenia kuchenek lub grilli. Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne specjalistyczne środki do czyszczenia nagaru w silniku Diesla w przystępnych cenach. Stosując preparaty przeznaczone do rozmiękczania i usuwania nagaru z wtrysków, zmniejszamy ryzyko ich uszkodzenia. Oprócz wtryskiwaczy pod kątem obecności nagaru należy sprawdzić także gniazda wtrysków, którym zaleca się przeprowadzenie frezowania.

Sposoby na wyczyszczenie wtryskiwaczy Common Rail z nagaru
Jak wyczyścić wtryski z nagaru?

Komentarze

Bartosz 2020-10-06 14:36:55

Wtryskiwacze wysłałem do sprawdzenia, w sumie nie miałem nadziei, wtryski po wymontowaniu był czarny nagar na wtrysku. Myślałem że już nic z nich. Serwis szybko wyprowadził mnie z błędu, wtryskiwacze po czyszczeniu okazały się sprawne. Polecam!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA