Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Nagar na wtryskiwaczach

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nagar na wtryskach Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nagar na wtryskiwaczach to zjawisko polegające na gromadzeniu się osadów z paliwa lub oleju napędowego, które osadzają się na końcówce wtryskiwacza i zmniejszają jego wydajność lub mogą go całkowicie zablokować. Nagar może powstać w wyniku niskiej jakości paliwa lub zbyt rzadkiej wymiany oleju silnikowego. W przypadku wystąpienia nagaru na wtryskiwaczach, należy przeprowadzić czyszczenie lub wymianę wtryskiwaczy, a także skontrolować jakość używanego paliwa i oleju napędowego. Niekiedy zabrudzenie wtryskiwaczy nagarem jest tak silne, że nie widać ich w pojeździe. Nagar – co to jest i jak pozbyć się go z wtryskiwaczy? Czy możliwe jest usuwanie nagaru? Problem nagaru na wtryskach Common Rail został przez nas omówiony w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury.

Wtryskiwacze Common Rail z nagarem
Nagar na wtryskiwaczach

1. Nagar na wtryskiwaczu – co to znaczy?

Gdy ktoś zapyta nas, od czego psują się wtryski, przygotowujemy się do udzielenia naprawdę długiej odpowiedzi. Wtryskiwacze Common Rail charakteryzują się wysoką wrażliwością na jakość paliwa, a nagar, któremu poświęciliśmy dzisiejszy artykuł, powstaje głównie przez wątpliwej jakości olej napędowy. Nagar to osad utworzony właśnie z oleju i pozostałych resztek niecałkowicie spalonej mieszanki paliwowo-powietrznej. Osady węglowe na wtryskiwaczach mogą wskazywać na szereg problemów. Warto sprawdzić, czy w układzie nie pracują nieszczelne, lejące wtryskiwacze. Czyszczenie wtryskiwaczy z nagaru stanowi konieczność także wówczas, gdy kierowca zaniedbuje regularne wymiany oleju silnikowego. Inną, często wymienianą przez specjalistów przyczyną powstawania nagaru jest brak wgrywania aktualizacji oprogramowania w komputerze głównym pojazdu. Nagar na końcówce wtrysku bądź na praktycznie całych wtryskiwaczach to problem, z którym powinien poradzić sobie każdy dobry mechanik samochodowy. Po usunięciu nagaru warto sprawdzić wtryskiwacze i w przypadku zdiagnozowania awarii – oddać je do regeneracji lub wymienić na nowe bądź regenerowane wtryski paliwa. Podkreślamy, że przed ponownym montażem wtryskiwaczy ich gniazda powinny być fachowo wyczyszczone, ponieważ nagar w gniazdach wtryskiwaczy to także częsty przypadek.

Przyczyny nagaru na wtryskach
Nagar na wtryskiwaczu - co to znaczy?


Jak wyczyścić wtryski z nagaru?

Mieszankę, jaką jest nagar, naprawdę trudno usunąć. Używanie siły, próby zbicia szlaki czy stosowanie przypadkowych materiałów ściernych to spore ryzyko, ponieważ wtryskiwacz może ulec uszkodzeniu. Mycie nagaru wymaga czasu, ponieważ osad otaczający wtrysk musi rozmoknąć. Rozpuszczanie nagaru będzie najbardziej efektywne, gdy zostanie zastosowany środek do usuwania nagaru. Na licznych forach motoryzacyjnych pojawiają się pytania o to, czym usunąć nagar z wtryskiwaczy. Rozmaite porady wskazują na preparaty do czyszczenia kuchenek lub grilli. Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne specjalistyczne środki do czyszczenia nagaru w silniku Diesla w przystępnych cenach. Stosując preparaty przeznaczone do rozmiękczania i usuwania nagaru z wtrysków, zmniejszamy ryzyko ich uszkodzenia. Oprócz wtryskiwaczy pod kątem obecności nagaru należy sprawdzić także gniazda wtrysków, którym zaleca się przeprowadzenie frezowania.

Sposoby na wyczyszczenie wtryskiwaczy Common Rail z nagaru
Jak wyczyścić wtryski z nagaru?

Udostępnij wpis

Komentarze

P

Wystawiono Rok temu

Czy ta opinia była pomocna?

edyta

Wystawiono Rok temu

Nagar na wtryskiwaczach to zjawisko, w którym osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak sadze, osady i nagary, na powierzchni wtryskiwaczy. Nagar na wtryskiwaczach może mieć negatywny wpływ na działanie silnika, ponieważ może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa, spadku mocy silnika, nierównej pracy silnika, a także do uszkodzenia wtryskiwaczy. Przyczyny pojawienia się nagaru na wtryskiwaczach mogą być różne, w tym: 1. Paliwo o niskiej jakości, które może zawierać różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą osadzać się na wtryskiwaczach. 2. Nieodpowiedni serwis: Brak regularnego serwisu lub nieodpowiednie czyszczenie układu wtryskowego może prowadzić do pojawienia się nagaru na wtryskiwaczach. 3. Zanieczyszczenie filtra powietrza: Zanieczyszczony filtr powietrza może prowadzić do dostawania się zanieczyszczeń do silnika, co może prowadzić do pojawienia się nagaru na wtryskiwaczach. 4. Nieprawidłowa regulacja wtryskiwaczy: Nieprawidłowo ustawione wtryskiwacze mogą prowadzić do nierównomiernego rozpylania paliwa, co może prowadzić do pojawienia się nagaru na wtryskiwaczach.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartosz

Wystawiono 4 lata temu

Wtryskiwacze wysłałem do sprawdzenia, w sumie nie miałem nadziei, wtryski po wymontowaniu był czarny nagar na wtrysku. Myślałem że już nic z nich. Serwis szybko wyprowadził mnie z błędu, wtryskiwacze po czyszczeniu okazały się sprawne. Polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki