25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZAPOWIETRZONY UKŁAD PALIWOWY DIESEL – OBJAWY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Jest wiele sytuacji, które mogą powodować zapowietrzony układ paliwowy Diesel. Objawy, przyczyny, a także sposoby na rozwiązanie problemu przedstawione są poniżej. Jedną z przyczyn zapowietrzenia jest nieszczelność układu paliwowego, która może być spowodowana pęknięciem przewodu bądź też rozszczelnieniem filtra paliwowego. Bywa też, że zapowietrzenie powstaje podczas wymiany różnych części układu, jak np. wtrysków lub filtrów paliwa. Najczęściej jednak do zapowietrzenia układu dochodzi w wyniku niewłaściwego użytkowania samochodu, a konkretniej, gdy doprowadzimy do całkowitego opróżnienia zbiornika paliwa. W takiej sytuacji pompa wtryskowa zamiast paliwa ciągnie powietrze, które zalegając w środku uniemożliwia dostęp paliwa do wtryskiwaczy. Tym właśnie jest zapowietrzona pompa paliwa, objawy której powinny nas zaniepokoić.

 

Regeneracja zapowietrzonego układu paliwowego
Zapowietrzony układ paliwowy Diesel – objawy


Objawy zapowietrzonego układu paliwa i działanie


Kiedy do układu paliwowego dostanie się niewielka ilość powietrza, można będzie odczuć zauważalny spadek mocy pojazdu, słabe przyspieszenie i szarpanie silnika. Z kolei mocno zapowietrzony układ może sprawić, że samo uruchomienie samochodu stanie się niemożliwe. Zatem jak sprawdzić szczelność układu paliwowego Diesla i jak odpowietrzyć pompowtryski? Najprostszym sposobem na ustalenie szczelności układu jest podpięcie się do instalacji za pomocą nowego, przezroczystego przewodu paliwowego. Można także zamontować nowy filtr do starego, oryginalnego przewodu. Następnie zakręcamy opaski zaciskowe i uruchamiamy silnik. Te czynności powinny samoistnie odpowietrzyć układ paliwowy. Dzięki przezroczystemu przewodowi możliwym będzie ustalenie obecności bąbelków powietrza, świadczące o potencjalnych nieszczelnościach. W celu pomyślnego przebiegu procesu można oczywiście zwrócić się o pomoc do profesjonalnego serwisu lub warsztatu.

 

Rozmontowane części układu paliwowego
Objawy zapowietrzonego układu paliwa i działanie

Komentarze

Jarosz 2021-07-08 13:30:30

Nie wiedziałem, że to jak odpowietrzyć diesla common rail można zrobić samemu, dzięki za info ;)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO