Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ZAPOWIETRZONY UKŁAD PALIWOWY DIESEL – OBJAWY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zapowietrzony układ paliwowy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zapowietrzony układ paliwowy w silniku Diesla może objawiać się różnymi symptomami, takimi jak spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa, wibracje silnika, trudności w uruchamianiu silnika oraz biały dym z rury wydechowej. Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, zaleca się niezwłoczne skonsultowanie się z mechanikiem lub specjalistą od układów paliwowych, ponieważ zapowietrzony układ paliwowy może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem i wymaga natychmiastowej naprawy. Bywa też, że zapowietrzenie powstaje podczas wymiany różnych części układu, jak np. wtrysków lub filtrów paliwa. Najczęściej jednak do zapowietrzenia układu dochodzi w wyniku niewłaściwego użytkowania samochodu, a konkretniej, gdy doprowadzimy do całkowitego opróżnienia zbiornika paliwa. W takiej sytuacji pompa wtryskowa zamiast paliwa ciągnie powietrze, które zalegając w środku uniemożliwia dostęp paliwa do wtryskiwaczy. Tym właśnie jest zapowietrzona pompa paliwa, objawy której powinny nas zaniepokoić.

Regeneracja zapowietrzonego układu paliwowego
Zapowietrzony układ paliwowy Diesel – objawy


Objawy zapowietrzonego układu paliwa i działanie


Kiedy do układu paliwowego dostanie się niewielka ilość powietrza, można będzie odczuć zauważalny spadek mocy pojazdu, słabe przyspieszenie i szarpanie silnika. Z kolei mocno zapowietrzony układ może sprawić, że samo uruchomienie samochodu stanie się niemożliwe. Zatem jak sprawdzić szczelność układu paliwowego Diesla i jak odpowietrzyć pompowtryski? Najprostszym sposobem na ustalenie szczelności układu jest podpięcie się do instalacji za pomocą nowego, przezroczystego przewodu paliwowego. Można także zamontować nowy filtr do starego, oryginalnego przewodu. Następnie zakręcamy opaski zaciskowe i uruchamiamy silnik. Te czynności powinny samoistnie odpowietrzyć układ paliwowy. Dzięki przezroczystemu przewodowi możliwym będzie ustalenie obecności bąbelków powietrza, świadczące o potencjalnych nieszczelnościach. W celu pomyślnego przebiegu procesu można oczywiście zwrócić się o pomoc do profesjonalnego serwisu lub warsztatu.

Rozmontowane części układu paliwowego
Objawy zapowietrzonego układu paliwa i działanie
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Objawy zapowietrzonego układu paliwowego w silniku diesla mogą obejmować: Trudności z odpalaniem silnika lub jego brak reakcji na próby odpalenia Słabą moc silnika i brak przyspieszenia Nierówną pracę silnika Dymienie na biało lub szaro Niskie ciśnienie paliwa Dźwięki charakterystyczne dla braku paliwa lub jego niedostatecznego dostarczania Wzrost zużycia paliwa Jeśli zauważysz którykolwiek z tych symptomów, należy natychmiast skontaktować się z warsztatem samochodowym w celu diagnozy i naprawy układu paliwowego. Jeśli nie zostanie to naprawione, może to prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Konrad

Wystawiono 2 lata temu

Idę zaraz właśnie walczyć z układem paliwowym , komputer wykazał czujnik położenia wału , wymieniłem ale dalej nie gada , chwilę przed tą w tygodniowa przera żona wróciła do domu po drodze dzwoniła że spiralka myga , net powiedział czujnij , zmieniony już go nie pokazuje , ale też jak przyjechała to chodził na 3 gaary ,

Czy ta opinia była pomocna?

Jarosz

Wystawiono 3 lata temu

Nie wiedziałem, że to jak odpowietrzyć diesla common rail można zrobić samemu, dzięki za info ;)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki