Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak zbudowana jest pompa wtryskowa Common Rail Delphi?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Najważniejszym elementem konstrukcji pompy wysokiego ciśnienia Delphi jest zawór przepływowy, sterowany bezpośrednio z ECU, czyli sterownika silnika (potocznie moduł sterujący Common Rail). Sterowany impulsami (prostokątny wykres oscyloskopu) determinuje ilość pompowanego paliwa. Zapewnieniem ciśnienia wewnątrz pompy jest instalowana w korpusie pompa wstępna, spełniająca funkcję zarówno pompy podciśnienia, jak i funkcję tłoczną, i generuje około 2 barów ciśnienia. Nieruchoma głowica oprócz zaworu przepływowego jest również wyposażona w przewód wysokiego ciśnienia, którym odprowadzane do listwy jest sprężone już paliwo. Sam proces sprężania odbywa się w głowicy, na której zainstalowane są rolki, umieszczone na tłoczkach. Na głowicy zainstalowany jest kosz wyposażony w swojej konstrukcji w specjalne krzywki na swoim wewnętrznym obwodzie. Wywołany pracą kręcącego się kosza ruch rolek, dociskanych przez krzywki kosza do pracujących w cylinderkach tłoczków, powoduje sprężanie paliwa. Ciśnienie uzyskiwane przez taką pompę wtryskową sięga 1600 barów. Kosz napędzany jest kołem pasowym bądź łańcuchowym, w zależności od stosowanego w silniku rozwiązania (pasek/łańcuch)

1. Utrzymanie wysokiego ciśnienia w silniku diesla

Układ zasilania silnika typu Common rail, aby spełniał swoje zadanie, musi być zasilany pompą wysokiego ciśnienia. Jej praca jest niezbędna do utrzymania stałego, wysokiego ciśnienia w układzie, przy czym warto wspomnieć, że z tym problemem borykał się jeszcze sam Rudolf Diesel. Wśród czołowych producentów na rynku można wymienić firmy takie jak Siemens czy Bosch. Rzadko kiedy jednak wspomina się o firmie Delphi.

Pompa wtryskowa Delphi
Jak zbudowana jest pompa wtryskowa Delphi?

2. Delphi, cudowne dziecko General Motors

Delphi powstała jako część koncernu General Motors, lecz kiedy kryzys sprzed dekady zbierał swoje żniwo i GM musiał zniknąć z rynku, firma Delphi nie tylko wytrzymała próbę czasu, ale podniosła się silniejsza, niż kiedykolwiek. Delphi dziś współpracuje z firmami takimi jak Ford, Nissan Renault czy nie bez powodu zresztą, ponieważ ich produkty, a szczególnie elementy układu zasilania silnika cieszą się nieposzlakowaną opinią i doskonałą jakością. Jak już wspominałem, sercem samochodu tak naprawdę jest pompa wysokiego ciśnienia, i w przypadku firmy Delphi jest to serce prawdziwego atlety. Jak jest zbudowana pompa wysokiego ciśnienia Delphi? Jakie ma osiągi i czy różni się od innych dostępnych na rynku propozycji innych firm?

Pompy wtryskowe Delphi w pracowni regeneracji
Pompy wtryskowe Delphi

3. Uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia Common Rail Delphi

Najczęstszemu uszkodzeniu ulega łopatkowa pompa wstępna, która zajmuje się dostarczaniem do pompy wysokiego ciśnienia paliwa oraz, dużo rzadziej, trasy, po których przemieszczają się rolki. Pod wpływem warunków panujących w środowisku pompy, prędkości obrotowej i tarcia dochodzi do łuszczenia się powierzchni i powstawania opiłków w środowisku pompy. Najczęściej pochodzą one z pompki wstępnej, co sprawia, że osiągi pompy spadają. Jeśli dojdzie do uszkodzenia krzywek kosza albo rolek, najprawdopodobniej pompa zatrze się szybciej, niż zdążymy zareagować. Jak dużym zagrożeniem dla pozostałych podzespołów w układzie zasilania silnika jest podobnie opiłkująca pompa, można przeczytać w innych artykułach na naszej stronie, o produktach Delphi i innych wtryskiwaczach, także Common Rail 4 generacji. Bezpośrednio prowadzi ona do zanieczyszczenia układu zasilania silnika, co w największym stopniu dotyka precyzyjną konstrukcję wtryskiwaczy, których bardzo niewielkie przestrzenie, kanały i otwory – zwłaszcza końcówki wtrysku – są zapychane przez zbierające się opiłki. Pośrednio przyczynia się do spadku osiągów i znacznie szybszej eksploatacji układu wtryskowego.

Podstawowa różnica w budowie między pompą Delphi a, na przykład, pompą common rail Bosch CP4 jest taka, że schemat budowy pompy wtryskowej Delphi, nie ma wałka, który się kręci i krzywkami pierścienia, zainstalowanego na zasadzie mechanizmu mimośrodu, wywołuje pracę tłoczków, a jego zadanie wykonuje zainstalowany w pompie kosz, wyposażony w krzywki. Głowica jest nieruchoma i w jej wnętrzu są przewody odprowadzania sprężonego paliwa, a nie w korpusie, czy zainstalowanych na korpusie głowiczkach jak w przypadku produktu Bosch. Ciśnienie sprężania paliwa ma podobne wartości w przypadku zarówno pompy Bosch, jak i Delphi, od 1600 do 1800 barów.

4. Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia Delphi


Ze względu na zużycie eksploatacyjne, niekiedy konieczna jest wymiana podzespołu, ale ze względu na wysokie ceny pomp Common Rail dużo bardziej opłacalne byłoby regenerowanie tego podzespołu, co umożliwia jego budowa. Na regeneracji pompy możemy, w stosunku do jej wymiany, zaoszczędzić około 50% wartości nowej części. W profesjonalnej pracowni regeneracji pomp wysokiego ciśnienia, czyli w zakładzie hydrauliki samochodowej, która zajmuje się pompami wysokiego ciśnienia, przebieg procesu regeneracji jest znormalizowany i bardzo rygorystyczny. Kiedy do takiego zakładu trafia pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia Common Rail Delphi, w pierwszym etapie jest rozbierana i analizowana. Sprawdzane są wszystkie części wchodzące w skład pompy i wtedy też przygotowywany jest raport zużycia – sklasyfikowane są wszystkie elementy konstrukcyjne wraz z opisem zużycia/uszkodzenia. Po przeprowadzeniu takiej wstępnej analizy podejmowany jest kontakt z Klientem. Omawiane są wszystkie koszty naprawy oraz konieczność wykorzystania części zamiennych. Profesjonalny zakład regeneracji wykorzystuje jedynie oryginalne części zamienne dostarczane przez producentów. Jeżeli Klient zaakceptuje proponowane działania mające na celu przywrócić sprawność pompie, wszystkie elementy, które nie wykazują żadnych oznak zużycia, trafiają do myjki ultradźwiękowej, gdzie są czyszczone. Następnie wszystkie części pompy, które zostały sklasyfikowane jako zniszczone, uszkodzone lub niespełniające standardów producenta wymienia się na nowe, oryginalne części i podzespoły. W skład najczęściej wymienianych elementów pompy wchodzą: zestawy naprawcze w postaci uszczelnień pompy i jej mocowań, zestawy łożysk, zaworek regulacji ciśnienia oraz łopatkowa pompa wstępna. Po złożeniu pompy w całość umieszczana jest ona w maszynie zwanej stołem probierczym EPS 708. Na tym urządzeniu wykonywane jest sprawdzenie pompy połączone z wydrukiem wszystkich danych. Elektroniczne pomiary dokonywane przez EPS 708 są bardzo precyzyjne i rozbudowane, a warunki testowe są identyczne z warunkami pracy w silniku. Jeśli pompa test przejdzie pomyślnie, wysyłana jest wraz ze wszystkimi wydrukami i gwarancją do Klienta.

ASO to gwarancja jakości

Zlecenie wykonania takiej usługi powinno cechować się odpowiedzialnością wyboru, a nasz wybór powinien paść na autoryzowane pracownie zajmujące się tym na co dzień zakłady. Tylko wtedy mamy pewność, że naszą pompę chroni gwarancja, usługa wykonana jest profesjonalnie i kompleksowo, części zamienne są jakościowe i oryginalne, a nam zapewni długą żywotność samochodu i bezawaryjną obsługę.

Jeśli trafiłeś na naszą stronę, bardzo prawdopodobne, że szukałeś również:
- usterki Common Rail,
- regeneracja pomp wtryskowych cena,
- naprawa Common Rail,
- budowa wtryskiwacza delphi,
- wtryski delphi regeneracja,
- budowa wtryskiwacza delphi,
- regeneracja wtryskiwaczy delphi cena,
- cewka wtryskiwacza delphi,
- budowa wtryskiwacza delphi 1.5 dci,
- regeneracja wtryskiwaczy delphi 1.5 dci,
- zaworek wtryskiwacza delphi,
- wtryskiwacze delphi mondeo mk3.

Udostępnij wpis

Komentarze

Uliasz

Wystawiono Rok temu

Pompa wtryskowa Common Rail Delphi to skomplikowany układ składający się z kilku podstawowych elementów: 1. Zbiornik paliwowy: jest to zbiornik, w którym przechowywane jest paliwo. 2. Pompa paliwowa: jest to pompa, która przepompowuje paliwo z zbiornika do układu wtryskowego. 3. Układ wysokiego ciśnienia: jest to układ, który przetwarza paliwo z pompy paliwowej na wysokie ciśnienie i przekazuje je do wtryskiwaczy. 4. Wtryskiwacze: są to elementy, które wtryskiwają paliwo do komory spalania silnika. 5. Elektronic Control Unit (ECU): jest to komputer, który kontroluje pracę pompy wtryskowej i wtryskiwaczy, dostosowując dawkę paliwa do potrzeb silnika. 6. Czujnik ciśnienia paliwa: jest to czujnik, który mierzy ciśnienie paliwa w układzie wysokiego ciśnienia. 7. Czujnik temperatury paliwa: jest to czujnik, który mierzy temperaturę paliwa w układzie wysokiego ciśnienia. 8. Czujnik położenia wału korbowego: jest to czujnik, który mierzy położenie wału korbowego silnika i umożliwia dostosowanie dawki paliwa do potrzeb silnika. 9. Czujnik prędkości obrotowej: jest to czujnik, który mierzy prędkość obrotową silnika i umożliwia dostosowanie dawki paliwa do potrzeb silnika. Wszystkie te elementy są połączone ze sobą rurami olejowymi, które tworzą sieć olejową, zwanej common rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Mirosław

Wystawiono 4 lata temu

Witam, jestem posiadaczem ciężarówki marki MAN, czy do ciężarowych samochodów też regenerujecie pompy common rail czy tylko do aut osobowych?

Czy ta opinia była pomocna?

Daniel

Wystawiono 4 lata temu

Fajnie poznać budowę pompy wtryskowej delphi, może kiedyś będę musiał wymieniać to dobrze się doinformować, co jest dostępne na rynku.

Czy ta opinia była pomocna?

TYLKOBENZYNALESZCZE

Wystawiono 5 lat temu

Widać że kolega z Lublina. Kasa kasa, co? A że ktoś może poświęca się może i dla dobra ogółu naprawia... a dobra nieważne. Sam też bym nie kupił pompy delphi 1.5 dci. To szmelc. Pompa Common Rail Bosch, zwłaszcza w najnowszych generacjach to jest moc.

Czy ta opinia była pomocna?

misiek67

Wystawiono 5 lat temu

Dobry artykuł o budownie pomp.

Czy ta opinia była pomocna?

doradca

Wystawiono 5 lat temu

@Mariusz słuchaj jak dbać o auto nie bedziesz to wszystko sie uszkodzić moze nie tylko pompa... samo się nic nie dzieje.

Czy ta opinia była pomocna?

Mariusz

Wystawiono 5 lat temu

Mimo wszystko trochę mnie martwi awaryjność tych pomp i nie chciałbym jeździć autem z pompą delphi

Czy ta opinia była pomocna?

LBN

Wystawiono 7 lat temu

<p>Szkoda że w artykule nikt nie pisze że delpfi pompy tak bardzo opiłkują że już po kilku naprawach stół eps 708 od Boscha wymaga interwencji serwisanta a koszt serwisanta to bagatela liczony w tysiącach złotych . Tak na marginesie w Delphi pompach najczęściej padają głowice gdzie jest to banalna technologia naprawy bez wdawania kilku grubych setek złoty na głowicę o czym nikt nigdzie nie napisze z oczywistych przyczyn, ale gdzie niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. EPS 708 nie nadaje się do napraw Delphi z powodu opisanego wcześniej owszem jest doskonale przystosowany do diagnostyki ale jak pisałem jeśli macie za dużo kasy na serwisy gdzie serwisanci maszyn Bosch się ucieszą .</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki