25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZACIĘTY WTRYSKIWACZ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

W karierze niejednego doświadczonego kierowcy zacięty wtryskiwacz prawdopodobnie nie raz dał się we znaki. Co jednak doprowadza to tego rodzaju awarii i dlaczego występuje ona tak często? Budowa systemu Common Rail na przestrzeni lat ulegała nieustannym udoskonaleniom, co z biegiem czasu doprowadziło do znacznego skomplikowania się konstrukcji. W połączeniu z coraz większymi wymaganiami nakładanymi na układ wtryskowy w postaci kilkukrotnie zwiększonego ciśnienia względem wcześniejszych lat sprawiło, że obecnie wtryskiwacze są stosunkowo wrażliwe na różnego rodzaju usterki wynikające z przepracowania systemu. Co więcej, najpowszechniejszą przyczyną zacięcia się wtryskiwacza jest nagromadzenie się osadu na jego newralgicznych elementach, które uniemożliwiają poprawny przepływ paliwa. Z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtryskiwaczy są one bardzo podatne na niewłaściwe użytkowanie. Słabej jakości paliwo czy też uszkodzenia mechaniczne powstałe przy nieodpowiednim demontażu mają zgubny wpływ na poprawną pracę systemu wtryskowego. Właśnie między innymi te rzeczy powodują charakterystyczne klekotanie wtryskiwaczy. Awaria wtrysków może przełożyć się na problemy z całym układem paliwowym, dlatego nie należy odkładać wizyty w serwisie na później.

 

Wtryskiwacz marki Delphi
Zacięty wtryskiwacz


Objawy awarii wtryskiwaczy i zalecenia

Uszkodzony wtrysk, objawy którego to między innymi kłopoty z odpaleniem pojazdu, nierówna praca silnika na biegu jałowym, kopcenie, wyraźnie niższe osiągi samochodu czy też świecenie się kontrolki silnika. Co w takim razie możemy zrobić, gdy stwierdzimy w naszym samochodzie powyższe oznaki? Zdecydowanie najlepszym sposobem na to, jak odwiesić wtryskiwacz jest udanie się do profesjonalnego, autoryzowanego serwisu. Dzięki specjalistycznego sprzętowi będzie możliwe ustalenie, który zablokowany wtryskiwacz Delphi lub Bosch odpowiada za awarię i jakie działania należy podjąć.

 

Przykładowe wtryski po regeneracji
Objawy awarii wtryskiwaczy i zalecenia

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO