25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYPADANIE ZAPŁONU – WTRYSKIWACZ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Nawet stosunkowo nowym samochodom może przydarzyć się wypadanie zapłonu – wtryskiwacz może być jego przyczyną. Z uwagi na to, że wtryskiwacze benzynowe pracują w lżejszych warunkach oraz nie są tak delikatne jak wtryski Common Rail, są one bardzo trwałe i psują się niezwykle rzadko. Mimo to, zdarza się, że w naszym samochodzie wystąpią problemy z zapłonem. Gdy mamy podejrzenia, że winę za usterkę ponosi nieszczelny wtryskiwacz benzyny, powinniśmy dokładnie potwierdzić nasze obawy zanim przystąpimy do wymiany wtrysków na nowe.

 

Listwa wtryskowa podczas regeneracji w naszym salonie
Wypadanie zapłonu – wtryskiwacz


Jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe pod kątem wypadania zapłonu

Najpierw trzeba sprawdzić, czy powodem problemów z pracą silnika jest usterka układu zapłonowego czy wtryskowego. Pierwszym krokiem jest pomiar ciśnienia w listwie zasilającej. Gdy jest nieprawidłowe, należy sprawdzić pompę paliwa. Jeśli ciśnienie w pompie jest bez zastrzeżeń, przychodzi czas na demontaż listwy wraz z wtryskiwaczami. Po wyjęciu całej listwy uruchamiamy rozrusznik i obserwujemy, czy z któregoś z wtryskiwaczy wylatuje paliwo. Zawieszony wtryskiwacz, objawy którego będą widoczne w postaci braku paliwa, świadczy jednoznacznie o winie ze strony układu wtryskowego. Wymiana wtryskiwacza w takiej sytuacji pomaga rozwiązać problem. Jeśli jednak paliwo jest wypuszczane, należy sprawdzić ono samo oraz filtr. Być może ostatnio zatankowane paliwo było niewłaściwe bądź też brudne.

 

Zdarza się także, że wadliwym jest układ zapłonowy. W takim wypadku przykładową metodą określenia, która świeca zapłonowa powoduje wypadanie zapłonu jest uruchomienie silnika i zwiększenie obrotów na biegu jałowym do momentu wystąpienia przerw w jego pracy. Potem kolejno odłączamy przewody zapłonowe od rozdzielacza i nasłuchujemy, czy praca silnika uległa zmianie. Odłączenie sprawnej świecy pogorszy pracę silnika, natomiast odłączenie uszkodzonej nie wpłynie na niego w ogóle. W ten sposób będziemy wiedzieli gdzie leży problem.

 

Wbrew powszechnej opinii wtryskiwacze benzynowe da się regenerować i nie koniecznie trzeba od razu wymieniać cały ich komplet na nowy. Jeśli i Ty masz podobny problem, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

 

Przykładowe wtryskiwacze benzynowe
Jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe pod kątem wypadania zapłonu

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO