Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYPADANIE ZAPŁONU – WTRYSKIWACZ

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYPADANIE ZAPŁONU – WTRYSKIWACZ

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nawet stosunkowo nowym samochodom może przydarzyć się wypadanie zapłonu – wtryskiwacz może być jego przyczyną. Wadliwe wtryskiwacze mogą powodować nierównomierne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej, co prowadzi do wypadania zapłonu. Ponadto, wtryskiwacze mogą powodować też zaśniedzenia lub zabrudzenia elektrod w świetle świecy zapłonowej, co utrudnia wytworzenie iskry zapłonowej. Z uwagi na to, że wtryskiwacze benzynowe pracują w lżejszych warunkach oraz nie są tak delikatne jak wtryski Common Rail, są one bardzo trwałe i psują się niezwykle rzadko. Mimo to, zdarza się, że w naszym samochodzie wystąpią problemy z zapłonem. Gdy mamy podejrzenia, że winę za usterkę ponosi nieszczelny wtryskiwacz benzyny, powinniśmy dokładnie potwierdzić nasze obawy zanim przystąpimy do wymiany wtrysków na nowe.

Listwa wtryskowa podczas regeneracji w naszym salonie
Wypadanie zapłonu – wtryskiwacz

Jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe pod kątem wypadania zapłonu

Najpierw trzeba sprawdzić, czy powodem problemów z pracą silnika jest usterka układu zapłonowego czy wtryskowego. Pierwszym krokiem jest pomiar ciśnienia w listwie zasilającej. Gdy jest nieprawidłowe, należy sprawdzić pompę paliwa. Jeśli ciśnienie w pompie jest bez zastrzeżeń, przychodzi czas na demontaż listwy wraz z wtryskiwaczami. Po wyjęciu całej listwy uruchamiamy rozrusznik i obserwujemy, czy z któregoś z wtryskiwaczy wylatuje paliwo. Zawieszony wtryskiwacz, objawy którego będą widoczne w postaci braku paliwa, świadczy jednoznacznie o winie ze strony układu wtryskowego. Wymiana wtryskiwacza w takiej sytuacji pomaga rozwiązać problem. Jeśli jednak paliwo jest wypuszczane, należy sprawdzić ono samo oraz filtr. Być może ostatnio zatankowane paliwo było niewłaściwe bądź też brudne.

Zdarza się także, że wadliwym jest układ zapłonowy. W takim wypadku przykładową metodą określenia, która świeca zapłonowa powoduje wypadanie zapłonu, jest uruchomienie silnika i zwiększenie obrotów na biegu jałowym do momentu wystąpienia przerw w jego pracy. Potem kolejno odłączamy przewody zapłonowe od rozdzielacza i nasłuchujemy, czy praca silnika uległa zmianie. Odłączenie sprawnej świecy pogorszy pracę silnika, natomiast odłączenie uszkodzonej nie wpłynie na niego w ogóle. W ten sposób będziemy wiedzieli gdzie leży problem.

Wbrew powszechnej opinii wtryskiwacze benzynowe da się regenerować i nie koniecznie trzeba od razu wymieniać cały ich komplet na nowy. Jeśli i Ty masz podobny problem, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

Przykładowe wtryskiwacze benzynowe
Jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe pod kątem wypadania zapłonu
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Wypadanie zapłonu to sytuacja, w której zapłon nie następuje w odpowiednim momencie, co może prowadzić do problemów z działaniem silnika. Wypadanie zapłonu może być spowodowane przez szereg czynników, takich jak: Uszkodzenie modułu zapłonowego. Uszkodzenie cewki zapłonowej. Uszkodzenie przewodów zapłonowych. Uszkodzenie świec zapłonowych. Uszkodzenie wtryskiwaczy. Jeśli wypadanie zapłonu jest spowodowane przez uszkodzenie wtryskiwacza, to objawy tego mogą być takie jak: trudności z uruchomieniem silnika, brak mocy, nierówna praca silnika, spalanie oleju, czarne dymienie. Aby potwierdzić diagnozę i ustalić przyczynę wypadania zapłonu, należy skontaktować się z specjalistą w dziedzinie motoryzacji lub z autoryzowanym serwisem.

Czy ta opinia była pomocna?

albert.k76

Wystawiono 3 lata temu

Ciesze się, ze moj problem zostal rozwiazany i wiem juz, jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe wlasnie pod katem wypadania zaplonu. Polecam wszystkim zaponac sie z trescia!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki