Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wymiana wtrysku paliwa w Dieslu

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wymiana wtrysku paliwa
Wymiana wtrysku paliwa w Dieslu

Wymiana wtryskiwaczy w Dieslu jest konieczna w momencie całkowitego zużycia i uszkodzenia tych podzespołów. Niesprawne wtryski można wymienić na nowe, zregenerowane, bądź poddać regeneracji własne wtryskiwacze. Wszystko zależy od stanu technicznego wtrysków oraz stopnia uszkodzeń, który należy ustalić, zanim podejmie się decyzję na temat sposobu naprawy. W tym celu najlepiej oddać wtryskiwacze na szczegółową diagnostykę, której przeprowadzenie możliwe jest w profesjonalnych serwisach samochodowych, zajmujących się tematem wtryskiwaczy. Warsztaty takie posiadają wszelkie potrzebne urządzenia testujące, specjalistyczne narzędzia oraz urządzenia niezbędne do oceny parametrów pracy wtryskiwaczy.

1. Ile trwa wymiana wtryskiwaczy Common Rail w Dieslu?

W autoryzowanych serwisach samochodowych wymiana wtryskiwaczy to kwestia maksymalnie 2 dni. Dlatego, z uwagi na krótki czas naprawy oraz to, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy, nie należy zwlekać z wizytą w warsztacie. Poza tym warto pamiętać, że szybka wymiana niesprawnych wtrysków zaoszczędzi nam kosztów związanych z wysokim stopniem uszkodzeń także pozostałych podzespołów układu paliwowego.

2. Lepiej wymienić wtryskiwacz jeden czy wszystkie?

Jak już wspominaliśmy, ostateczny przebieg wymiany wtrysków uzależniony jest od stopnia zużycia tych podzespołów. Jeśli więc uszkodzeniu uległ tylko jeden wtrysk, a pozostałe wykazują bardzo dobre właściwości, wymiana wszystkich jest niepotrzebna. Natomiast w przypadku kiedy przebieg samochodu wskazuje na duże zużycie części, lepiej jest wymienić wszystkie wtryskiwacze dla zachowania równomiernej pracy samych wtrysków, ale i jednostki napędowej.

Czy możliwa jest wymiana wtryskiwaczy samemu?

Nie zaleca się samodzielnej naprawy wtrysków, z uwagi na brak dedykowanych tej czynności narzędzi oraz sterylnej czystości stanowiska niezbędnej w skutecznej naprawie wtryskiwaczy.
Trzeba wiedzieć, że niewłaściwe czynności naprawcze mogą przynieść odwrotny skutek, a mianowicie mogą trwale obniżyć parametry wtryskiwaczy. Dlatego taką usługę, jak instalacja, demontaż, rozbiórka wtrysku, czyszczenie należy powierzyć sprawdzonej pracowni samochodowej. Ponadto doświadczeni mechanicy wiedzą, jak powinna przebiegać wymiana wtryskiwaczy krok po kroku.

Czy można wymienić wtryski samodzielnie?
Czy możliwa jest wymiana wtryskiwaczy samemu?

Bardzo ważnym etapem idącym w parze z każdorazową wymianą wtryskiwaczy jest ich adaptacja, czyli inaczej wpisanie nowego kodu IMA. Kod ten zawiera prawidłowe parametry wtryskiwaczy, które wprowadza do sterownika silnika za pomocą specjalistycznego komputera diagnostycznego. Można więc wywnioskować, że wymiana wtrysków w przydomowym garażu nie przyniesie właściwych rezultatów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wymiana wtrysku paliwa w silniku diesla polega na wymianie elementów, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do silnika. Wtrysk paliwa to system, który odpowiada za precyzyjne dawkowanie paliwa do komory spalania. W zależności od rodzaju wtrysku, może to być wymiana elektrozaworu, pompy wtryskowej lub całego wtryskiwacza. Wymiana tego elementu jest często konieczna w przypadku awarii lub zużycia się części. Może to prowadzić do zwiększenia emisji szkodliwych substancji, a także do spadku mocy silnika lub problemów z jego uruchomieniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki