Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wymiana wtrysków - jeden czy wszystkie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wymiana wtrysków - jeden czy wszystkie?
Wymiana wtrysków - jeden czy wszystkie?

Jeżeli parametry wtryskiwaczy się zgadzają, to nie ma potrzeby wymieniać wszystkich wtrysków, z wyjątkiem tego uszkodzonego. Pamiętaj jednak, że wymiana tylko jednego wtrysku sprawdzi się, gdy po oględzinach podzespołów, okaże się, że pozostałe wtryskiwacze są w pełni sprawne i dostarczają równomierną dawkę oleju napędowego. Oczywiście lepiej byłoby od razu wymienić wszystkie naraz, ponieważ wtryski miałyby taką samą żywotność i takie same parametry. Trzeba się przygotować na koszty związane z wymianą tych elementów, ponieważ one także ulegają zużyciu (wpływ na to ma między innymi zanieczyszczone paliwo, którym uzupełniany jest bak). Bez wtryskiwaczy nie będziesz mógł jeździć samochodem, dlatego zlekceważenie występującego problemu z wtryskami, byłoby nieodpowiedzialne.

Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna. - Kiedy wymienić wtryski?

Jeśli Twoje (wszystkie) wtryskiwacze nie są sprawne, a nadają się do regeneracji, to powinieneś zgodzić się na tę usługę, natomiast w przypadku, gdy tylko jeden bądź dwa wtryski są brudne, to nie musisz regenerować wszystkich, nawet jeśli nakłania Cię do tego pracownik serwisu. Jeżeli okazałoby się, że cały komplet wtryskiwaczy nadaje się do wymiany, to stety albo niestety musisz się jej podjąć, aby dostarczały takie same dawki paliwa pod jednakowym ciśnieniem.

1. Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? - Wymiana wtryskiwaczy samemu

Sam komplet nowych wtryskiwaczy może kosztować kilka tysięcy złotych, a do tego należy sobie również doliczyć koszt robocizny. Warto wspomnieć, że nie we wszystkich autach demontaż i montaż wtrysków będzie przebiegać łatwo i przyjemnie, więc cena przez to także wzrasta. Wtryski możesz wymienić także samodzielnie, jednak musisz zaopatrzyć się w specjalistyczne narzędzia. W celu ich zakodowania musisz się już udać do serwisu.

Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? - Wymiana wtryskiwaczy samemu
Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? - Wymiana wtryskiwaczy samemu

2. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Naprawa wtryskiwaczy jest faktycznie tania i polega ona na wymianie zużytych części. Ta metoda będzie miała sens, gdy awarii ulegnie jeden wtrysk. Co do skuteczności tego rodzaju uratowania elementu, to jest ona mała, ponieważ nie masz pewności, jak długo ten wtryskiwacz będzie sprawny. Lepiej wymienić niesprawny element na regenerowany niż go naprawiać, czy też wmontowywać używaną część z niewiadomego pochodzenia. Wtryskiwacze są jednymi z najważniejszych elementów znajdujących się w samochodzie, więc ich stuprocentowe działanie jest bardzo kluczowe, gdyż jakakolwiek niesprawność wpływa na pracę innych podzespołów, w tym silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Leszek

Wystawiono 2 lata temu

Wymiana wtryskiwaczy jest często wymagana w przypadku awarii lub uszkodzenia tych urządzeń. W zależności od rodzaju usterki i stopnia zużycia, może być konieczna wymiana pojedynczego wtryskiwacza lub wszystkich wtryskiwaczy w silniku. Jeśli jeden z wtryskiwaczy ulegnie awarii lub uszkodzeniu, może być konieczna jego wymiana. W takiej sytuacji nie ma konieczności wymieniania pozostałych wtryskiwaczy, jeśli są one sprawne i nie wymagają naprawy. Jeśli wszystkie wtryskiwacze są uszkodzone lub zużyte, konieczna może być wymiana wszystkich wtryskiwaczy w silniku. W takiej sytuacji zaleca się wymianę wtryskiwaczy na nowe lub regenerowane, które zapewnią prawidłowe działanie układu paliwowego i silnika. Wymiana wtryskiwaczy może być kosztowna i wymaga specjalistycznej obsługi i sprzętu. Dlatego ważne jest regularne sprawdzanie stanu wtryskiwaczy i w razie potrzeby wykonywanie odpowiednich napraw lub wymian. W ten sposób można uniknąć konieczności wymiany wszystkich wtryskiwaczy i zapewnić prawidłową pracę silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Nikon8

Wystawiono 2 lata temu

Wolałem wymienić wszystkie, bo co z tego, że założyłem dwa nowe, jak pozostałe dwa zapewne też zaczęły by szwankować. Bez sensu jeździć kilka razy i płacić za wymianę.

Czy ta opinia była pomocna?

Kornelia

Wystawiono 2 lata temu

Miałam jeden niesprawny wtryskiwacz i tylko ten jeden wymieniłam. Nie wiedziałam, że lepiej wymienić wszystkie.

Czy ta opinia była pomocna?

Aleksy

Wystawiono 2 lata temu

Ja zawsze wymieniam wszystkie wtryski, bo później wychodzi tak, że i tak trzeba wrócić do serwisu z kolejnymi... tak to jest

Czy ta opinia była pomocna?

michalinek256

Wystawiono 2 lata temu

Jak miałem uszkodzony wtrysk, wymieniałem tylko jeden.. Po co narażać się na takie koszty...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki