Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy trzeba wymieniać wszystkie wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy wymiana wszystkich wtryskiwaczy jest konieczna?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy trzeba wymieniać wszystkie wtryskiwacze?
Czy trzeba wymieniać wszystkie wtryski?

Jeśli diagnosta przeprowadzający oględziny części stwierdzi, że parametry wtryskiwaczy są prawidłowe, wówczas nie trzeba wymieniać wszystkich wtryskiwaczy od razu. Ilość wymienianych wtryskiwaczy zależna jest bowiem od stanu technicznego oraz stopnia zużycia każdego z nich. Z poniższego artykułu dowiecie się Państwo, że jeżeli jeden wtryskiwacz jest uszkodzony, a pozostałe z kompletu są sprawne, a dodatkowo przebieg auta nie wskazuje na ich zużycie, wymiana wszystkich wtrysków nie jest konieczna. Jest jeszcze jednak druga strona medalu – naprawa może przynieść krótkotrwałe rezultaty, jeśli powodem wymiany jednego wtrysku była oszczędność, a nie faktyczny stan wtryskiwaczy. Co więcej, wymiana jednego wtrysku w samochodach, które mają przejechane setki tysięcy kilometrów także może skończyć się fiaskiem, ponieważ pozostałe z pewnością zaczną wkrótce wykazywać znaczne odchyłki od parametrów standardowych. Jeżeli chcemy cieszyć się komfortową jazdą, a więc równą pracą silnika, lepiej jest wymienić/naprawić/zregenerować wszystkie wtryskiwacze.

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie? – Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Jeśli chcemy uzyskać równomierną dawkę paliwa przekładającą się na równą pracę silnika, lepiej jest wymienić wszystkie wtryskiwacze. Mają one wtedy jednakową żywotność oraz jednakowe parametry pracy (jeśli są prawidłowo zakodowane). Może być jednak tak, że uszkodzeniu ulega tylko jeden, natomiast pozostałe są w pełni sprawne i minimalnie zużyte. Wtedy wymiana wszystkich wtrysków zwyczajnie nie ma sensu. Z tego też powodu w momencie awarii wtrysków o opinię warto zapytać doświadczonego mechanika samochodowego.

1. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Regeneracja wtryskiwaczy cena

Często warsztaty samochodowe wykorzystują niewiedzę klientów i regenerują wszystkie wtryski, mimo że jest to niepotrzebne. Dlatego podejmując decyzję o toku naprawy, należy kierować się specyfikacją, która otrzymujemy ze stołu probierczego. Niekiedy wystarczy tylko czyszczenie wtrysków, aby wróciły do pełnej sprawności. Czyszczenie części wyniesie nas wtedy dużo taniej niż kompleksowa regeneracja wszystkich wtryskiwaczy.

2. Wymiana jednego wtrysku – Wymiana wtrysków Diesel cena

Wymiana tylko jednego wtryskiwacza może zażegnać objawy związane z awarią wtrysków, jeśli pozostałe wtryski wykazują prawidłowe parametry. Często zdarza się jednak, że wtryskiwacze, które do tej pory nie wykazywały nieprawidłowości, także się zużywają i wizyta w warsztacie znów staje się konieczna. Jednakże decyzję co do tego, ile wtrysków powinno zostać wymienionych, należy podjąć po bardzo dokładnej i profesjonalnej diagnostyce wtrysków. Warto także dowiedzieć się, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu w poszczególnych serwisach i wybrać najlepszą opcję.

Wymiana jednego wtryskiwacza
Wymiana jednego wtrysku

3. Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? – Ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Podczas naprawy i wymiany wtryskiwaczy należy obowiązkowo pamiętać o odpowiednich narzędziach oraz o czystym stanowisku pracy. Wymieniając wtryski, bardzo ważne jest też dokładne wyczyszczenie gniazd, w których je osadzamy. Trzeba też wiedzieć, że każda wymiana wtrysków powinna zostać zakończona ich adaptacją w sterowniku silnika, bez tego naprawa nie przyniesie rezultatów. Na serwis wtrysków najlepiej udać się do sprawdzonego warsztatu, gdzie wymiana trwa maksymalnie dwa dni. Samodzielne naprawy często kończą się niepowodzeniem z racji nieumiejętnego montażu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marcin

Wystawiono Rok temu

Dzień dobry mam pytanie. Czy przed wymianą wtryskiwaczy w dieslu mechanik ma obowiązek wyczyścić cały układ paliwowy i wymienić filtr paliwa?

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono Rok temu

Decyzja o wymianie wtryskiwaczy zależy od ich stanu technicznego i stopnia zużycia. W przypadku niewielkich uszkodzeń lub zużycia, wtryskiwacze mogą być skutecznie regenerowane, co pozwala na ich dalsze użytkowanie. W przypadku znacznych uszkodzeń lub zużycia, wtryskiwacze mogą wymagać wymiany na nowe, aby zapewnić prawidłowe działanie układu wtrysku paliwa. Zazwyczaj zaleca się wymianę wszystkich wtryskiwaczy jednocześnie, ponieważ wtryskiwacze są elementami składowymi układu wtrysku paliwa i muszą działać w sposób zsynchronizowany, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Wymiana tylko niektórych wtryskiwaczy może prowadzić do nierównomiernego rozłożenia nacisku na poszczególne cylindry silnika i spowodować nieprawidłowe działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Gustaw

Wystawiono 2 lata temu

U mnie wymieniłem jeden wtryskiwacz, przynajmniej ten jeden był w fatalnym stanie. Może to lepiej jak się je wszystkie wymieni. Ale dla mnie to byłby za duży koszt.

Czy ta opinia była pomocna?

SzymON

Wystawiono 2 lata temu

No pewnie, że nie trzeba, ale czy jest sens rozkładać to na kilka wizyt? Wiadomo, że jak jeden wtrysk się zużył to zaraz reszta poleci.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarecki.t

Wystawiono 2 lata temu

Ja tam miałem raz taką sytuację, że wymieniłem tylko jeden wtrysk, a nie wszystkie i wszystko było ok :D

Czy ta opinia była pomocna?

Krzyś

Wystawiono 2 lata temu

Ja musiałem wymienić wszystkie wtryski, bo były uszkodzone, ale mój brat wymienił tylko jeden i o wiele lepiej na tym wyszedł finansowo :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki